Miski i tace dekoracyjne

65 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Tace dekoracyjne w różnych rolach

Tace wiklinowe -lekka alternatywa

Okrągła, kwadratowa, prostokątna, owalna – taca wiklinowa dostępna jest w różnych wersjach. Każda z nich świetnie sprawdza się co najmniej w kilku rolach:

  • Koszyczek na pieczywo – to tacka wiklinowa z wyższymi brzegami wyścielona płócienną tkaniną.
  • Pojemnik na sztućce – podczas obiadu czy kolacji tace dekoracyjne wiklinowe pomieszczą komplety sztućców dla gości.
  • Kompozycja dekoracyjna – utworzą ją zarówno tace dekoracyjne wiklinowe w naturalnym odcieniu, jak i bielone, na których postawimy wazon z kwiatami, lampiony czy ozdobne pojemniczki ze świecami.
  • Do ogrodu i na piknik – tace wiklinowe są solidne i lekkie dlatego warto z nich korzystać w plenerze.

Tace z wikliny do wnętrz w różnych stylach

W każdej aranżacji liczą się najdrobniejsze detale, które mają wielką moc kreowania nastroju. Urocze tace dekoracyjne wiklinowe to akcesoria godne polecenia do wnętrz urządzonych w poniższych stylach:

  • Styl prowansalski – z meblami i dekoracjami w tym stylu najlepiej współgrają tace wiklinowe białe. Te w naturalnym odcieniu warto wyścielić białymi bądź kremowymi tkaninami.
  • Styl skandynawski – w nim z kolei kładzie się nacisk na naturalne akcenty, dlatego tace wiklinowe to idealne dodatki do tego wystroju – zarówno białe, jak i brązowe.
  • Styl rustykalny – ponieważ wikliniarstwo przez długi czas stanowiło domenę twórczości ludowej, w wystroju rustykalnym koniecznie powinno znaleźć się miejsce na tace wiklinowe.

Taca śniadaniowa – wielofunkcyjny stolik na nóżkach

Taca śniadaniowa w formie mini stolika z rozkładanymi nóżkami to niezwykle praktyczny i pełen uroku przedmiot z serii tych, które czynią nasze życie łatwiejszym i piękniejszym. Jak sama nazwa wskazuje jest idealna do podawania śniadań do łóżka, lecz nie tylko. Doskonale sprawdza się także jako stolik pod laptop, stolik piknikowy czy po prostu tradycyjna taca.

Materiały najczęściej wykorzystywane do produkcji tac śniadaniowych to lakierowana sklejka, bambus lub nowoczesne tworzywa sztuczne. Są bowiem lekkie, lecz wytrzymałe na temperaturę i uszkodzenia mechaniczne. Tworzywo, z jakiego została wykonana taca powinno dawać gwarancję, iż z jednej strony bez obaw można na niej postawić talerz z gorącym daniem, szklankę herbaty czy filiżankę kawy, a z drugiej - można na niej przenieść nawet dość duży ciężar.

Powierzchnia tacy powinna być lakierowana lub zabezpieczona w inny sposób, tak by bez trudu można ją było umyć. Uchwyty tacy śniadaniowej powinny być wygodne, właściwe ich wyprofilowanie sprawi, że produkt nie będzie się ani wyślizgiwać, ani uciskać dłoni zbyt ostrymi krawędziami. Składane nóżki to świetny pomysł, gdyż po pierwsze, dzięki nim taca stoi stabilnie, po drugie, po ich złożeniu taca śniadaniowa zajmuje mniej miejsca i jest łatwiejsza do przechowywania. Warto przy zakupie zwrócić baczną uwagę, czy nóżki składają się i rozkładają bez problemu, czy ich mechanizm działa gładko.

Każdy przyzna, że walory estetyczne każdej tacy mają wielkie znaczenie. Bez przesady można powiedzieć, że piękne tace dekoracyjne dodają apetytu!

Odkryj naszą szeroką gamę tacy dekoracyjnych na WestwingNow i kup swój ulubiony model!