Szukaj
Westwing Logo
Bezpłatna przesyłka od 150

Nastrojowe oświetlenie - lampy w świetnym stylu


Nastrojowo oświetlając pokój, piękne lampy nie tylko stworzą przytulną atmosferę, ale także nadadzą uroku i stylu. Idealna oprawa zapewni wystarczającą ilość światła i zwiększy przestrzeń dzięki swojej konstrukcji. W zależności od lokalizacji użytkowania w mieszkaniu można i należy stosować oświetlenie w różnych wersjach. Są lampy, które szczególnie dobrze nadają się do niektórych pomieszczeń mieszkalnych, ponieważ nie tylko najlepiej tam wyglądają, ale też ich światło jest tam najodpowiedniejsze.


Światło dzienne - oświetlenie w salonie


Salon jest ważną częścią życia rodzinnego. Oprócz pięknych mebli, również oświetlenie odgrywa kluczową rolę, która wpływa na przytulność pomieszczenia. Odpowiednie lampy i światełka odpowiednio wpływają na atmosferę pomieszczenia. Dlatego w salonie należy zachować ostrożność, aby jasne oświetlenie, na przykład w formie reflektora LED, i delikatne światło akcentowe dobrze współgralo i równoważylo się nawzajem. Im lepiej dobrane lampy, tym bardziej harmonijny stanie sie nasz pokój.


W salonie pożądana jest mieszanka światła bezpośredniego i pośredniego. W rezultacie w pokoju zwykle znajdują się lampy sufitowe, uzupełnione lampami stołowymi i podłogowymi, takimi jak lampy łukowe z możliwością przyciemniania. Diody LED umieszczone na podłodze zapewniają przytulne oświetlenie, które można włączyć gdy się ściemni, np. wieczorem.


Szczególnie popularne są lampy z funkcją zmiany koloru, które pozwalają na pokazanie pokoju dziennego w zupełnie nowym świetle. Do najpopularniejszych należą zdecydowanie kolory takie jak biały, szary i czarny. Ale również kolorowe lampy podbijają coraz więcej wnętrz. Przede wszystkim lampa do salonu w kolorze brązowym, taka jak na przyklad modna lampa rattanowa, która łatwo zintegruje się wszędzie! Daje przytulne oświetlenie i można ją dobrze połączyć - na przykład z czarnymi lampami salonowymi lub lampami w stylu vintage.


Popularne lampy

Te warianty są często wybierane


Trendy

Lampy o których często wspominają magazyny


Szukasz czegoś innego?

Lampy, które cieszą się zainteresowaniem naszych klientów


Lampy do sypialni – must haves

Sypialnia to miejsce odpoczynku i relaksu. W tym celu powinny zostać dobrane odpowiednie lampy. Obowiązuje tutaj zasada podstawowego oświetlenia w połączeniu z indywidualnymi podświetleniami. Oczywiście w tym pomieszczeniu preferowane są raczej słabe lampy sufitowe lub kinkiety, ponieważ są one gwarancją przytulnego efektu. Aby znaleźć odpowiedni strój w szafie, zalecane jest specjalne oświetlenie szafki lub lampa na suficie, która oświetli cały pokój.

Do innych ważnych czynników zapewniających przytulność w sypialni należą niewielkie źródła światła, takie jak lampki nocne, delikatne lampy podłogowe lub lampy na klipsy. Najlepiej gdy te posiadają różne poziomy oświetlenia i występują w różnych kolorach. Ponadto również lampy dzienne z diodami LED mogą znaleźć swoje miejsce w sypialni. Generują one bardzo naturalne światło, a tym samym zwiększają dobre samopoczucie.

Oświetlenie w innych pomieszczeniach

W kuchni potrzebne jest jasne, podstawowe światło do krojenia, smażenia, gotowania lub pieczenia. Nad blatem powinny znaleźć się nowoczesne lampy, takie jak reflektory z lampami halogenowymi, które oświetlają obszar roboczy skupionym strumieniem światła. Lampy wiszące są dobrym wyborem do oświetlenia stołu kuchennego, a czarno-białe lampy są szczególnie popularne w jadalni.

Kolejnym obszarem, który zdecydowanie powinien być oświetlony, jest korytarz. W zależności od długości i kształtu, wiszące lampy lub kinkiety są szczególnie przydatne dla zapewnienia wystarczającego i przyjemnego oświetlenia. Idealnie nada się do tego na przykład lampa stołowa na komodzie w korytarzu lub designerska lampa obok szafy. Stworzy ona klimatyczne światło przy niewielkim wysiłku.

W łazience dobre oświatlenie jest również koniecznością, szczególnie jeśli łazienka znajduje się w środku mieszkania i nie ma do niej dostępu światła dziennego. Poza oświetleniem punktowym i lampami sufitowymi często można znaleźć lustra i lampy zaciskowe, w przypadku których nie trzeba wiercić dodatkowych otworów w ścianie ani w płytkach. Oświetlenie łazienkowe powinno być odporne na wysoką wilgotność - jest to kryterium niezwykle ważne również w przypadku oświetlenia zewnętrznego, takiego jak oświetlenie balkonowe lub ogrodowe.

Oświetlenie LED

W kontekście rosnącej świadomości ekologicznej i zakazu stosowania żarówek w UE żarówki LED stały się w ostatnich latach oczywistym rozwiązaniem obok żarówek energooszczędnych. Diody LED zapewniają niezrównane zalety, takie jak długa żywotność do 25 lat i wyjątkowo niskie zużycie energii, przy oszczędnościach sięgających nawet 90% w stosunku do tradycyjnych żarówek.

Niezależnie od tego, czy jest to lampa LED do salonu, czy też lampa dzienna z diodami LED, E27 lub E14 - są teraz lampy LED, które świecą w różnych kolorach, a więc nie tylko oświetlają, ale pełnią również funkcję dekoracyjną. Szczególnie, jeśli żarówki są zainstalowane w pięknych designerskich lampach LED lub w postaci żarówki LED w oprawie ekskluzywnej lampy bez klosza.

Szeroki wybór oświetlenia w wielu pięknych stylach, które pokaże Twój dom w jak najlepszym świetle, znajdziesz na WestwingNow!

Kupowanie lamp online

Nie trzeba już przejmować się godzinami otwarcia sklepów meblowych aby być w stanie robić zakupy o każdej porze – wszystko to dzięki sklepom internetowym z meblami, takim jak WestwingNow. Tutaj możesz spokojnie poszukać idealnego oświatelenia i zastanowić się, jak najlepiej zintegrować je z Twoim domem.

A kiedy już znajdziesz swój ulubiony model lub modele, jest on juz tylko kilka kliknięć z dala od Twojego domu. Po dokonaniu zamówienia lampy zostaną dostarczone na wybrany przez Ciebie adres.

Szeroki wybór oświetlenia w wielu pięknych stylach, które pokaże Twój dom w jak najlepszym świetle, znajdziesz na WestwingNow!

Lampy

1156 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr