Stół i bar

2226 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Wiejski stół i bar a jego tradycja

Wiejski stół kojarzy się z długim, wspólnym biesiadowaniem — i bardzo słusznie! Tradycja sielskich spotkań przy jednym stoły znana jest od wieków. Adam Mickiewicz w swoich dziełach dobrze opisał zwyczaje szlacheckie z epoki romantyzmu. Ich wspólnym mianownikiem był zawsze suto zastawiony stół. Dziś tradycja wspólnego biesiadowania jest kontynuowana w wielu polskich domach.

Jak udekorować wiejski stół?

Żeby wiejski stół nie przytłaczał ilością jedzenia, jaka zwykle się na nim znajduje, warto postawić na nim eleganckie dekoracje. Pięknie będą wyglądały subtelne bukieciki z polnych kwiatów w prostych wazonach. To sprawi, że stołowa aranżacja nabierze delikatności. Równie dobrze będą wyglądały kosze wiklinowe, w których można podać świeże pieczywo lub owoce. Dekoracyjna może być także zastawa, na której podane będą posiłki. Najlepiej, żeby była stonowana i elegancka, tak żeby nie dodawała aranżacji zbędnego przepychu.

Podgrzewacz – funkcjonalny dodatek nakrycia stołu i baru

Organizując przyjęcie należy zadbać, aby na stole nie zabrakło zarówno zimnych, jak i ciepłych przekąsek - bez względu na porę roku. Wiosną i latem warto postawić na kulinarne kontrasty. Kolorowe sałatki, chłodnik z botwinki i mrożone sorbety będą doskonale uzupełniać się z gorącym, grillowanym mięsem, warzywnym ratatu oraz czekoladowym fondue. O ile jednak nietrudno zadbać o utrzymanie dań w niskiej temperaturze, o tyle ciągłe odgrzewanie posiłków bywa uciążliwe. Dobrze więc jest mieć pod ręką praktyczny podgrzewacz.

Stół i bar a wyciskarka do cytrusów

Nie trzeba sprawiać sobie skomplikowanego sprzętu AGD, by cieszyć się smakiem świeżo wyciskanego soku z owoców. Ręczna wyciskarka do cytrusów jest łatwa w czyszczeniu i zajmuje niewiele miejsca. Jej atutem jest niska cena. Wyciśnięcie soku z połówki cytrusa w tym wypadku wymaga siły mechanicznej, dlatego warto, by ręczna wyciskarka do cytrusów była zaopatrzona w specjalną nakładkę, dzięki której łatwiej będzie trzymać owoc, a ręce nie będą się brudzić. Dobrze wybrać wyciskarkę zaparzoną w spory przezroczysty pojemnik, w którym zmieści się duża ilość płynu. Dobra ręczna wyciskarka do cytrusów będzie miała antypoślizgowe stópki, które uniemożliwią przemieszczanie się zbiornika.

Stół barowy – mebel, który potrzebuje towarzystwa

Stoły barowe służą do oddzielania jadalni lub salonu od części kuchennej. Ich nazwa nawiązuje do wysokich kontuarów otaczających przestrzeń barową w klubach i restauracjach. Stoły barowe najczęściej składają się z kamiennego lub drewnianego blatu, umocowanego na drewnianej konstrukcji. Meble przeznaczone do domu są zwykle lżejsze i często wyposażone są w wąski stelaż z chromowanej lub polerowanej stali. Bardzo praktyczne i przystępne cenowo są stoliki, w których materiałem konstrukcyjnym jest aluminium – metal jednocześnie lekki i wytrzymały. Kształt blatu bywa półkolisty lub prostokątny. Jest on stosunkowo wąski, choć używany jest zarówno do przyrządzania, jak i spożywania posiłków. Czasem pod stołem barowym dobudowuje się bądź umieszcza mini regały z półkami do przechowywania naczyń lub produktów żywnościowych. Twój stół i bar powinien już być gotowy na przyjęcie gości!