Dywany

Kategoriebanner_teppich_Desktop_Kopie
636 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Sploty dywanów

Dywany są nadal rzemiosłem - sposób, w jaki są wykonywane, decyduje o wyglądzie i cenie. Dywany tkane to jedne z najstarszych dywanów. Tutaj stosowane są dwa systemy splotu skrzyżowane do siebie pod odpowiednim kątem, tak aby wzór pojawiał się po obu stronach dywanu. Nici są wiązane węzeł na węźle na całej szerokości dywanu. Im więcej węzłów i im wyższa gęstość węzłów na centymetr kwadratowy, tym bardziej cenny i drobniejszy jest dywan. Na przykład dywan Gabbeh jest ręcznie tkany. Dywan z sizalu jest doskonałym przykładem tkanego dywanu. Nada się on świetne do obiektów w stylu śródziemnomorskim.

Właściwy dywan dla każdego pokoju

W łazience potrzebujemy dywanika, który ochroni nas przed zimną podłogą. Standardowe modele z tkanin mogą jednak łatwo ulec zmoczeniu lub zniszczeniu. Drewniany dywan jest dlatego naszym pierwszym wyborem. Jego prosty wygląd sprawia, że idealnie dopasuje się do różnych mebli łazienkowych i tekstylii. Jedwabny dywan wpasuje się idealnie na przykład do sypialni. Szlachetny materiał jest tutaj optymalnie zabezpieczony przed butami i może w pełni prezentować swój efekt. Niektóre modele nadają się również jako fantazyjne dekoracje ścienne. Dywan w kolorze petrol jest ładnym kontrastem do białej ściany. Ci, którzy szczególnie cenią sobie przytulność, powinni wybrać dywany welurowe. Są one miękkie i trwałe i mogą być używane w prawie każdym pomieszczeniu. Aby uzyskać szczególnie harmonijny efekt, dostosuj kolory swojego wnętrza do koloru dywanu. Puchate skóry można układać na dywanie zgodnie z trendem warstw i tworzyć kontrast kolorów. W pokoju dziecięcym potrzebujesz wytrzymałych dywanów. Dywan z filcu igłowego to tutaj najlepszy wybór. Dzięki wyjątkowo wytrzymałemu materiałowi idealnie nada się jako mata do zabawy dla najmłodszych. Dywany przemysłowe są szczególnie popularne jako dywany o dużych powierzchniach. Szczególnie duże firmy, banki i instytucje publiczne lubią używać przemysłowych dywanów, ale można w nie również wyposażyć swoje domowe biuro.

Element retro: Dywan Shaggy

Jesteś fanem stylu retro, a lata 70 należą do Twoich ulubionych? Dywan Shaggy to klasyk z lat 70-tych. W tym czasie fantazyjne dywany były niezbędne w każdym domu. Dziś, kiedy struktura dywanika Shaggy zmieniła się, czyniąc ją bardziej wytrzymałą i odporną na zabrudzenia, wciąż urzeka on swą odważną kolorystyką. Zobaczysz jak ten dywan z miłością podkreśli Twoje retro meble i akcesoria nadając im perfekcyjnygo wyglądu.

Jak widzisz, wybór jest ogromny. Już teraz odkryj piękne dywany z naszej oferty na WestwingNow.