Szukaj
Westwing Logo
Bezpłatna przesyłka od 150

Dywany – dekoracyjna ochrona podłogi dla większej wygody


Dywany są w domu, aby stworzyć pewien rodzaj ciepła i przytulności. Od teraz zimne stopy zimą już nie mają szans! Dywany wielkopowierzchniowe z pięknymi wzorami lub w mocnych kolorach świetnie nadają się do salonu. W korytarzu za to świetnie sprawdzi się wąski biegacz lub mały dywan. U nas znajdziesz przytulne modele także do sypialni, takie jak dywaniki lub dywany z juty.


Popularne modele dywanów


  • Dywany w stylu orientalnym: ze swoją wspaniałą ornamentyką i ekscytującą kolorystyką, orientalne dywany wspaniale ozdabiają nasz dom. Zwykle ich nazwy pochodzą od regionu lub miejsca pochodzenia - często dywany pochodzą z Pakistanu, Afganistanu lub Iranu. Ale nie tylko nazwa dywanów pozwala na przypisanie ich do określonego regionu i pochodzenia, ale również ornamenty i wzory używane na dywanach są często typowe dla danego regionu. Ten rodzaj dywanu jest wspaniałą ozdobą. Przeważnie są to duże dywany, które świetnie sprawdzają się w salonie. Szczególnie popularne wśród orientalnych dywanów są tak zwane dywany typu patchwork, które składają się z fragmentów różnych innych dywanów.
  • Dywan Nepalskie: jest to jeden z najłatwiejszych w pielęgnacji dywanów. Wykonany jest w 100 procentach z dziewiczej wełny, dlatego jest bardzo elastyczny. Unikaj kładzenia na nim ciężkich mebli.
  • Dywany z długim, wysokim i krótkim włóknem: stos jest uformowany z nici przędzy i stanowi powierzchnię dywanu. Wysokość jest mierzona na podstawie długości włókna, od materiału nośnego do końcówki włókna. Jeśli dywan ma wysokość stosu mniejszą niż 1,5 centymetra, jest określany jako dywan z krótkim włóknem. Co więcej, rozróżnia się dywany z wysokim włóknem – dla długości włókien pomiędzy 1,5 a 5 centymetrów - i wysokim włóknem posiadającym wysokość ponad 5 centymetrów.
  • Dywan z sizalu: to nowoczesny dywan tkany lub pleciony z włókien sizalowych. Od spodu jest zazwyczaj podklejony za pomocą lateksu. To sprawia, że jest higieniczny i antypoślizgowy. Ze względu na miękką powierzchnię i odporność na brud, maty wykonane z sizalu są od dawna bardzo popularne.

Popularne dywany

Te warianty są często wybierane


Szukasz czegoś innego?

Zainteresowaniem naszych klientów cieszą się również


Sploty dywanów

Dywany są nadal rzemiosłem - sposób, w jaki są wykonywane, decyduje o wyglądzie i cenie. Dywany tkane to jedne z najstarszych dywanów. Tutaj stosowane są dwa systemy splotu skrzyżowane do siebie pod odpowiednim kątem, tak aby wzór pojawiał się po obu stronach dywanu. Nici są wiązane węzeł na węźle na całej szerokości dywanu. Im więcej węzłów i im wyższa gęstość węzłów na centymetr kwadratowy, tym bardziej cenny i drobniejszy jest dywan. Na przykład dywan Gabbeh jest ręcznie tkany. Dywan z sizalu jest doskonałym przykładem tkanego dywanu. Nada się on świetne do obiektów w stylu śródziemnomorskim.

Właściwy dywan dla każdego pokoju

W łazience potrzebujemy dywanika, który ochroni nas przed zimną podłogą. Standardowe modele z tkanin mogą jednak łatwo ulec zmoczeniu lub zniszczeniu. Drewniany dywan jest dlatego naszym pierwszym wyborem. Jego prosty wygląd sprawia, że idealnie dopasuje się do różnych mebli łazienkowych i tekstylii. Jedwabny dywan wpasuje się idealnie na przykład do sypialni. Szlachetny materiał jest tutaj optymalnie zabezpieczony przed butami i może w pełni prezentować swój efekt. Niektóre modele nadają się również jako fantazyjne dekoracje ścienne. Dywan w kolorze petrol jest ładnym kontrastem do białej ściany. Ci, którzy szczególnie cenią sobie przytulność, powinni wybrać dywany welurowe. Są one miękkie i trwałe i mogą być używane w prawie każdym pomieszczeniu. Aby uzyskać szczególnie harmonijny efekt, dostosuj kolory swojego wnętrza do koloru dywanu. Puchate skóry można układać na dywanie zgodnie z trendem warstw i tworzyć kontrast kolorów. W pokoju dziecięcym potrzebujesz wytrzymałych dywanów. Dywan z filcu igłowego to tutaj najlepszy wybór. Dzięki wyjątkowo wytrzymałemu materiałowi idealnie nada się jako mata do zabawy dla najmłodszych. Dywany przemysłowe są szczególnie popularne jako dywany o dużych powierzchniach. Szczególnie duże firmy, banki i instytucje publiczne lubią używać przemysłowych dywanów, ale można w nie również wyposażyć swoje domowe biuro.

Element retro: Dywan Shaggy

Jesteś fanem stylu retro, a lata 70 należą do Twoich ulubionych? Dywan Shaggy to klasyk z lat 70-tych. W tym czasie fantazyjne dywany były niezbędne w każdym domu. Dziś, kiedy struktura dywanika Shaggy zmieniła się, czyniąc ją bardziej wytrzymałą i odporną na zabrudzenia, wciąż urzeka on swą odważną kolorystyką. Zobaczysz jak ten dywan z miłością podkreśli Twoje retro meble i akcesoria nadając im perfekcyjnygo wyglądu.

Jak widzisz, wybór jest ogromny. Już teraz odkryj piękne dywany z naszej oferty na WestwingNow.

Dywany

523 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr