Wazony

281 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Wazon kula – dekoracja uniwersalna

Wazon kula zachwyca kształtem oraz możliwościami aranżacyjnymi. Najczęściej jest zrobiony ze szkła, jednak można też spotkać modele ze szkła barwionego, rzeźbionego szkła kryształowego, ceramiki, porcelany, drewna, a nawet kamienia.

Wazon kula z bezbarwnego przezroczystego szkła jest na tyle uniwersalny, że można znaleźć dla niego nietypowe role. Jedną z nich jest...świecznik. Wystarczy umieścić w wazonie dużą świecę. Wypełniony wodą może też służyć jako naczynie dla pływających świeczek. Na dnie wazonu kuli można również umieścić kwiatową kompozycję.

Szklana kolorowa kula w mocnym, wesołym kolorze pasuje do wnętrz w stylu nowoczesnym. Ceramiczny jasny wazon kula udekoruje salon lub jadalnię skandynawską. We wnętrzu w stylu klasycznym dobrze zaprezentuje się wazon z porcelany. Z kolei wnętrze rustykalne to miejsce dla wazonu kuli z drewna.

Wazony plastikowe – gdzie się sprawdzą

Umiejętnie dobrane wazony plastikowe mogą stać się ozdobą wnętrza. Ich cena jest o wiele bardziej atrakcyjna, niż wazonu z kryształu czy zdobionego srebrem. Są odporne na zniszczenia. Występują w rozmaitych kolorach, bo to głównie barwa decyduje o kupnie modelu do konkretnego wnętrza.

Wazony plastikowe można śmiało stawiać tam, gdzie często bawią się dzieci. Tego typu ozdoby mogą też uatrakcyjnić salon i pokój dzienny w stylu nowoczesnym, gdzie coraz częściej królują jaskrawe, plastikowe meble, np. krzesła. Wazony plastikowe będą też fantastyczną ozdobą werandy bądź stołu ustawionego w ogrodzie czy altanie.

Wazony plastikowe z powodzeniem da się wykonać samemu. Wystarczy kilka plastikowych butelek po napojach: najpierw należy odciąć górną część butelki, a dolną okleić ozdobną samoprzylepną folią, sznurkiem, patyczkami, kolorowymi paciorkami albo pomalować farbą. W ten sposób można stworzyć oryginalny dodatek do mieszkania, a przy okazji miło spędzić czas z dzieckiem podczas kreatywnej zabawy.

Wazon z różnych butelek – niepowtarzalna dekoracja domu

Do zrobienia wazonu można też użyć szklanych butelek. Doskonale sprawdzą się ciemne po winie lub przezroczyste, z szerszą szyjką, po soku lub mleku.

  • Butelkę można pomalować farbami do malowania na szkle. Ciekawym pomysłem jest również zabarwienie butelki od środka – za pomocą dużej strzykawki trzeba wprowadzić farbę do środka i kilkakrotnie obrócić butelkę dookoła, a następnie odstawić do góry dnem, aby nadmiar farby spłynął.
  • Wazon można ozdobić kolorowymi sznurkami. Zaczynamy od pomalowania dolnego brzegu butelki cienką warstwą kleju, następnie owijamy ją sznurkiem, dokładnie go naciągając. Można w ten sposób stworzyć jedno- lub wielokolorowy wazon.

Sztuka układania kwiatów

Poniżej prezentujemy kilka porad, które sprawią, że sztuka układania kwiatów przestanie wydawać się trudna: Układanie kompozycji należy zacząć od wlania do wazonu odpowiedniej ilości wody, optymalnie – do połowy pojemnika. Oto kolejne kroki:

  • Stwórz szkielet bukietu. Nadają się się do tego liście, gałązki, kolorowe druciki. Baza ma być podporą dla kwiatów, zwłaszcza tych o cienkich łodyżkach.
  • Oczyść łodyżki z listków i przytnij ukośnie, żeby powierzchnia pobierania wody była jak największa.
  • Zacznij układanie! Najpierw włóż do wazonu rośliny z dużym kwiatostanem. Floryści radzą, żeby ciemniejsze kwiaty umieszczać na dole kompozycji, jasne wyżej. Bukiet możesz ozdobić perełkami, wstążeczkami lub innymi drobiazgami.

Gotowe! Mamy wazony, potrafimy robić bukiety – przyznajcie, że to duża frajda.

Odkryj naszą szeroką gamę wazonów na WestwingNow i kup swój ulubiony model!