Lustra

196 Produkty
Sortuj według

Lustra a style

  • Lustro glamour powinno przyciągać wzrok swoją dekoracyjną ramą i nieskazitelną taflą kryształowego zwierciadła. Najlepiej, gdyby swoim wyglądem sprawiało wrażenie, jakby zostało sprowadzone z królewskiej rezydencji. Lustra glamour oprawia się najczęściej w złote i srebrne ramy. Zdarzają się również oprawy w innych kolorach, ale wówczas zdobione są kryształkami bądź innymi połyskującymi dodatkami. Wszystkie materiały stosowane we wnętrzach glamour powinny być najwyższej jakości. Takie samo powinno być lustro glamour, w związku z tym jego ramę wykonuje się z naturalnego drewna pokrytego najlepszymi farbami z drobinkami złota lub srebra.
  • Styl skandynawski stawia na prostotę i naturalność. Jasne i przestronne wnętrze ma zapewniać wrażenie świeżości i swobody. Elementy dekoracyjne są więc dość skromne i przeważnie pełnią również rolę użytkową. Żadna ozdoba nie trafia tu przez przypadek. Unika się nadmiaru bibelotów, tkanin i dodatków. Te same reguły dotyczą również luster. Bardzo często są one prawie niewidoczne — na przykład wkomponowane we fronty szafy. Tafla lustra jest zamknięta w cienkiej, metalowej ramie, przeważnie w kolorze białym lub czarnym. Prosty kształt oraz brak zdobień powoduje, że często trudno dostrzec ją na tle jasnych ścian. Bardzo popularne są ramy w kształcie prostokąta lub koła, zawieszone na cienkich łańcuszkach. Ich ascetyczna forma doskonale wpisuje się w charakter skandynawskich stylizacji.
  • Ramy lustra w stylu vintage mogą być wykonane z drewna, postarzonego kilkoma warstwami poprzecieranej farby. Ciekawym wyborem będą również żeliwne ramy, które szczególnie dobrze będą wyglądać w minimalistycznie urządzonym wnętrzu. Każdemu, kto ceni sobie oryginalne akcesoria dekoracyjne z pewnością spodoba się lustro vintage, które wokół ramy ma zamontowane nieduże lampy, przywodzące na myśl garderoby gwiazd filmowych.
  • Nowoczesne lustro może mieć nietypowy kształt – zamiast tradycyjnych okręgów lub prostokątów spotyka się lustra w kształcie elipsy, kwiatów, trójkątów lub nieregularnych mozaik, skomponowanych z fragmentów szkła. Nowoczesne lustro to także oryginalna rama. Tradycyjne drewno odeszło już w niepamięć - rama często bywa pozłacana lub posrebrzana, wykonana z mozaiki ceramicznej, stali nierdzewnej, wysadzana błyszczącymi kamieniami lub też ramy nie ma w ogóle.
  • Lustro w stylu industrialnym —obramowanie lustra z czerwonej stali będzie efektownie kontrastować z grafitową ścianą łazienki i metalicznymi dodatkami. Warto również zadbać o bogate oświetlenie, dzięki czemu wnętrze stanie się nowoczesne i będzie dodawać domownikom energii na cały dzień.

Lustro z oświetleniem w pełnej krasie

W szafach robionych na wymiar coraz częściej jest możliwość zamontowania specjalnego panelu oświetleniowego. Nie daje on jednak wystarczającej ilości światła, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup lustra wieszanego na ścianie z podświetlaną półką. Listwa z diodami LED jest niemalże niewidoczna, gdyż jej szerokość nie przekracza pół centymetra.

Coraz częściej diody LED stosuje się w lusterkach do makijażu. Wmontowane zostają w obramowanie, dzięki czemu oświetlają całą twarz z każdej strony. Światło o chłodnej, lecz łagodnej barwie daje efekt zbliżony do tego, jaki uzyskuje się przy stosowaniu światła naturalnego. Ważne jest także, że światło, które emitują diody umieszczone na ramie lustra nie drażniło oczu.