Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Figurki dekoracyjne

123 Produkty
Sortuj: Popularność
Sortuj: Popularność
Filtr

Dekoracje tworzą klimat domu

Twórcy współczesnych dekoracji, mimo zmieniających się trendów, niezmiennie inspirują się postaciami ludzkimi i motywami ze świata natury. Można też zauważyć, że rolę dekoracji odgrywają efektowne przedmioty codziennego użytku, nierzadko powiązane z konkretnym stylem wnętrzarskim. W taki sposób udaje się połączyć piękno z funkcjonalnością. Na czele ozdób znajdują się nowoczesne figurki dekoracyjne.

Ich projektanci inspirują się sztuką XX wieku. Już jedna figurka może być samodzielną dekoracją komody czy na regałach, a jeśli jest wysoka, warto ją postawić obok sofy. Duży wpływ na rzemiosło artystyczne wywarł polski rzeźbiarz Igor Mitoraj. W jego twórczości wyraźnie widać inspiracje mitologią antyczną. Nowoczesne figurki dekoracyjne w takiej konwencji stanowią udany mariaż klasyki i współczesnej awangardy.

Małe figurki dekoracyjne

Małe figurki, o wysokości 15-20 cm, z powodzeniem udekorują komodę, konsolę czy biurko. Często nowoczesne figurki stanowią podstawę fantazyjnych lamp oraz stolików. Najczęściej mają one kolor biały, czarny albo odcienie brązu i mosiądzu. Alternatywą dla dekoracji metalowych są modele z żywicy syntetycznej - trwałe, lekkie i niedrogie. Z tego materiału powstają modne dziś figurki sówek, psów, smukłych kotów oraz dekoracyjne poroża. Warto zwrócić uwagę na nowoczesne przedmioty wykonane głównie ze śrubek i nakrętek. To prawdziwa gratka dla wielbicieli stylu industrialnego.

Figurki zwierząt - dekoracje nie tylko dla dzieci

Figurki dekoracyjne o kształcie zwierząt są ciekawym elementem aranżacyjnym, który świetnie sprawdzi się w wielu pomieszczeniach, między innymi w pokoju dziecięcym. Dodatek w kształcie ulubionego zwierzątka nie tylko uatrakcyjni pokój, lecz również zaakcentuje upodobania właściciela.

Ponadto akcesoria tego rodzaju mogą być funkcjonalnym gadżetem, ponieważ produkuje się je również w formie wazonu lub donicy. Figurki zwierząt zazwyczaj różnią się od siebie materiałem, z którego zostały powstały. Najczęściej są wykonywane z gipsu (idealne do wnętrz prowansalskich), porcelany (eleganckie dodatki typu solniczka, pieprzniczka), modeliny i gumy (idealne dla dzieci - figurki zwierząt z modeliny są kolorowe i zabawne a z gumy – bardzo bezpieczne), drewna (drewniane figurki zwierząt jako ozdoba najlepiej pasują do folkowych wnętrz).

Jaki styl, takie dekoracje

Wśród stylów wnętrzarskich szczególnie dekoracyjny wydaje się styl marynistyczny. Biało-niebieskie wzory i kolekcjonerskie dodatki łatwo wkomponować zarówno w tradycyjne, jak i nowoczesne pomieszczenia. Wyraźnym odwołaniem do marynarskich inspiracji są zawieszone na ścianach sieci, ster lub kotwica. W łazience niektóre dekoracje mogą pełnić funkcje praktyczne, np. szafki i lustra w formie bulajów. Praktycznym i nieingerującym w przestrzeń rozwiązaniem są nawiązujące do marynarskiej stylistyki wieszaki, płócienne narzuty i biało-niebieskie serwety.

W urządzaniu marynistycznych wnętrz niezwykle pomocne są drobne dekoracje, np. drewniane skrzynki, ciemnozielone butelki, modele statków, muszle, rozgwiazdy i korale, a także stylowe przedmioty codziennego użytku, takie jak płócienne poduszki, drewniane tace i akcesoria kuchenne. Wieczorem we wnętrzu nie może zabraknąć nastrojowych lampionów na sznurowych zawieszkach.

Figurki dekoracyjne powinny być zawsze umiejętnie, tak by nie zaburzać aranżacyjnej harmonii wnętrza - zamiast dużej kolekcji dodatków warto postawić na kilka, ale za to wyróżniających się intrygującymi formami. Odkryj wyjątkowe przedmioty dekoracyjne na WestwingNow: znajdź, zamów i ciesz się pięknym wnętrzem!