Szukaj

Figurki dekoracyjne

86 Produkty
Sortuj: Popularność
Sortuj: Popularność

Dekoracje tworzą klimat domu

Twórcy współczesnych dekoracji, mimo zmieniających się trendów, niezmiennie inspirują się postaciami ludzkimi i motywami ze świata natury. Można też zauważyć, że rolę dekoracji odgrywają efektowne przedmioty codziennego użytku, nierzadko powiązane z konkretnym stylem wnętrzarskim. W taki sposób udaje się połączyć piękno z funkcjonalnością. Na czele ozdób znajdują się nowoczesne figurki dekoracyjne.

Ich projektanci inspirują się sztuką XX wieku. Już jedna figurka może być samodzielną dekoracją komody czy na regałach, a jeśli jest wysoka, warto ją postawić obok sofy. Duży wpływ na rzemiosło artystyczne wywarł polski rzeźbiarz Igor Mitoraj. W jego twórczości wyraźnie widać inspiracje mitologią antyczną. Nowoczesne figurki dekoracyjne w takiej konwencji stanowią udany mariaż klasyki i współczesnej awangardy.

Małe figurki dekoracyjne

Małe figurki, o wysokości 15-20 cm, z powodzeniem udekorują komodę, konsolę czy biurko. Często nowoczesne figurki stanowią podstawę fantazyjnych lamp oraz stolików. Najczęściej mają one kolor biały, czarny albo odcienie brązu i mosiądzu. Alternatywą dla dekoracji metalowych są modele z żywicy syntetycznej - trwałe, lekkie i niedrogie. Z tego materiału powstają modne dziś figurki sówek, psów, smukłych kotów oraz dekoracyjne poroża. Warto zwrócić uwagę na nowoczesne przedmioty wykonane głównie ze śrubek i nakrętek. To prawdziwa gratka dla wielbicieli stylu industrialnego.

Figurki zwierząt - dekoracje nie tylko dla dzieci

Figurki dekoracyjne o kształcie zwierząt są ciekawym elementem aranżacyjnym, który świetnie sprawdzi się w wielu pomieszczeniach, między innymi w pokoju dziecięcym. Dodatek w kształcie ulubionego zwierzątka nie tylko uatrakcyjni pokój, lecz również zaakcentuje upodobania właściciela.

Ponadto akcesoria tego rodzaju mogą być funkcjonalnym gadżetem, ponieważ produkuje się je również w formie wazonu lub donicy. Figurki zwierząt zazwyczaj różnią się od siebie materiałem, z którego zostały powstały. Najczęściej są wykonywane z gipsu (idealne do wnętrz prowansalskich), porcelany (eleganckie dodatki typu solniczka, pieprzniczka), modeliny i gumy (idealne dla dzieci - figurki zwierząt z modeliny są kolorowe i zabawne a z gumy – bardzo bezpieczne), drewna (drewniane figurki zwierząt jako ozdoba najlepiej pasują do folkowych wnętrz).

Figurki dekoracyjne pasujące do stylu wnętrz

Wśród stylów wnętrzarskich szczególnie dekoracyjny wydaje się styl marynistyczny. Biało-niebieskie wzory i kolekcjonerskie dodatki łatwo wkomponować zarówno w tradycyjne, jak i nowoczesne pomieszczenia. Wyraźnym odwołaniem do marynarskich inspiracji są zawieszone na ścianach sieci, ster lub kotwica. W łazience niektóre dekoracje mogą pełnić funkcje praktyczne, np. szafki i lustra w formie bulajów. Praktycznym i nieingerującym w przestrzeń rozwiązaniem są nawiązujące do marynarskiej stylistyki wieszaki, płócienne narzuty i biało-niebieskie serwety.

W urządzaniu marynistycznych wnętrz niezwykle pomocne są drobne dekoracje, np. drewniane skrzynki, ciemnozielone butelki, modele statków, muszle, rozgwiazdy i korale, a także stylowe przedmioty codziennego użytku, takie jak płócienne poduszki, drewniane tace i akcesoria kuchenne. Wieczorem we wnętrzu nie może zabraknąć nastrojowych lampionów na sznurowych zawieszkach.

Kup figurki dekorcyjne na WestwingNow

Figurki dekoracyjne powinny być zawsze umiejętnie, tak by nie zaburzać aranżacyjnej harmonii wnętrza - zamiast dużej kolekcji dodatków warto postawić na kilka, ale za to wyróżniających się intrygującymi formami. Mogą być także dobrym pomysłem, jeśli chcemy kupić oryginalny prezent na dzień kobiet lub na inną okazję. Odkryj wyjątkowe przedmioty dekoracyjne na WestwingNow: znajdź, zamów i ciesz się pięknym wnętrzem!

Wygodna i prosta dostawa

100 dni na darmowy zwrot

Dział Obsługi Klienta 22 290 3000