Szukaj
WestwingNow Logo
140 zł dla CiebieBezpłatna przesyłka od 150 zł

Doniczki ozdobą roślin

Doniczki i osłonki na nie to nie tylko ochrona rośliny, ale także wspaniały element dekoracji parapetu, ale także blatu w kuchni czy ogrodu! Odkryj doniczki do każdego wnętrza, które umożliwią hodowlę zdrowych roślin. Odkryj asortyment sklepu internetowego WestwingNow i kup swój ulubiony model

Stylowe doniczki w Twoich wnętrzach

Doniczki różnią się też rodzajem powierzchni – może być ona matowa, gładka lub błyszcząca. Dodatki te można idealnie dopasować do różnego rodzaju wnętrz – na przykład, doniczka metalowa o szorstkiej fakturze dobrze sprawdzi się w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach, a biała, delikatnie malowana – w styl prowansalski. Osłonki na doniczki nie posiadają otworów odprowadzających wodę. Są ozdobnym elementem, odpowiednim szczególnie dla roślin, którym nie służy przesadzanie. Ponadto osłonkę można wymieniać wraz ze zmianą aranżacji wnętrza.

Do wykonania nowoczesnych doniczek stosuje się przede wszystkim włókno ceramiczne, terakotę, drewno, metal oraz tworzywa sztuczne nowej generacji. Ich powierzchnie są gładko polerowane, tak by odbijały światło i dawały wrażenie połysku lub ciekawie fakturowane, chropowate, toczone lub przecierane. Doniczki utrzymane w etnograficznym i egzotycznym nurcie przypominając kształtem i barwą skorupy, fragmenty drzewa lub kamienie.

Doniczki na balkonie - popularne akcesoria

Kwiaty na balkonie sprawią, że ta namiastka ogrodu w mieście, nawet najmniejsza, zamieni się w prawdziwą oazę. Pasują do wszystkich balkonów bez względu na ich położenie, styl i kolorystykę. Kwiaty doskonale radzą sobie w doniczkach i skrzynkach. Wystarczy tylko odrobina zapału, by pięknie kwitły i ozdabiały balkon, loggię bądź taras. Doniczki wykonane z plastiku to idealny wybór na zewnątrz, ponieważ zwykle są mrozoodporne i wytrzymałe na działanie czynników atmosferycznych. Łatwo utrzymać je w czystości – wystarczy tylko przetrzeć je mokrą szmatką.

Doniczki w ogrodzie

Skrzynia ogrodowa pełni zarówno funkcje dekoracyjne, jak i pozwala zadbać o porządek oraz harmonię. Najczęściej służy do przechowywania w jednym miejscu wszystkich narzędzi ogrodowych. Lżejsze skrzynie sprawdzają się w roli pojemników na poduszki oraz tekstylia do ogrodu czy na taras. Modele na narzędzia powinny być bardzo solidne.

Aby ogród czarował pełnią piękna, należy odpowiednio go zaplanować. Praktycznymi i efektownymi dodatkami są doniczki ogrodowe. Dobrze dobrana donica ogrodowa gwarantuje roślinie prawidłowe warunki do rozwoju. Zanim wybierzemy doniczki do ogrodu, warto przemyśleć, jakie rośliny będą w nich uprawiane. Kwitnące kwiaty najpiękniej prezentują się w wąskich podłużnych skrzyniach – na przykład drewnianych. Na iglaki warto przeznaczyć duże i ciężkie okrągłe doniczki.

Jeśli planujesz hodować rośliny w swoim ogrodzie dobrym wyborem mogą być doniczki kwadratowe, które zapewniają małym roślinkom korzystne warunki wzrostu. Odznaczają się trwałością oraz kształtem umożliwiającym łatwe przenoszenie i ustawianie. Występują w wielu rozmiarach, bowiem dopasowywane są do wielkości sadzonek.

Piękne doniczki i osłonki na nie są praktyczną dekoracją. Najpiękniejsze z nich znajdziesz i kupisz w sklepie WestwingNow i ciesz się najwyższą jakością wykonania!

Doniczki i osłonki

191 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr