Donice

115 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Donice w ogrodzie

Skrzynia ogrodowa pełni zarówno funkcje dekoracyjne, jak i pozwala zadbać o porządek oraz harmonię. Najczęściej służy do przechowywania w jednym miejscu wszystkich narzędzi ogrodowych. Lżejsze skrzynie sprawdzają się w roli pojemników na poduszki oraz tekstylia do ogrodu czy na taras. Modele na narzędzia powinny być bardzo solidne.

Aby ogród czarował pełnią piękna, należy odpowiednio go zaplanować. Praktycznymi i efektownymi dodatkami są doniczki ogrodowe. Dobrze dobrana donica ogrodowa gwarantuje roślinie prawidłowe warunki do rozwoju. Zanim wybierzemy doniczki ogrodowe, warto przemyśleć, jakie rośliny będą w nich uprawiane. Kwitnące kwiaty najpiękniej prezentują się w wąskich podłużnych skrzyniach – na przykład drewnianych. Na iglaki warto przeznaczyć duże i ciężkie okrągłe donice.

Skalniak jest doskonałym sposobem na przełamanie monotonii ogrodu i nadanie mu bardziej naturalnego charakteru. Elegancka kompozycja z roślin i skał może stanowić efektowną oprawę prowadzących na taras schodów bądź okalać znajdujący się w pobliżu domu ogródek warzywny.

Jeśli planujesz hodować rośliny w swoim ogrodzie dobrym wyborem mogą być doniczki kwadratowe, które zapewniają małym roślinkom korzystne warunki wzrostu. Odznaczają się trwałością oraz kształtem umożliwiającym łatwe przenoszenie i ustawianie. Występują w wielu rozmiarach, bowiem dopasowywane są do wielkości sadzonek.

Donice na werandzie - romantyczne akcesoria

Weranda to zewnętrzna część domu w formie szerokiego balkonu, do którego prowadzą schodki. Najczęściej jest ona kryta daszkiem opierającym się na słupach. Ze względu na zadaszenie nieraz traktowana jest jako pomieszczenie przejściowe, łączące dom i ogród. Jedno jest pewne — to idealne miejsce do wypoczynku. Każdy może przemienić werandę w domowy ogródek, w którym można hodować ulubione kwiaty, drzewka i zioła.

Doniczki ozdobne

Doniczki ozdobne różnią się też rodzajem powierzchni – może być ona matowa, gładka lub błyszcząca. Dodatki te można idealnie dopasować do różnego rodzaju wnętrz – na przykład, doniczka metalowa o szorstkiej fakturze dobrze sprawdzi się w nowoczesnych, industrialnych wętrzach, a biała, delikatnie malowana – w styl prowanslaski. Osłonki na doniczki nie posiadają otworów odprowadzających wodę. Są ozdobnym elementem, odpowiednim szczególnie dla roślin, którym nie służy przesadzanie. Ponadto osłonkę można wymieniać wraz ze zmianą aranżacji wnętrza.

Doniczki nowoczesne

Do wykonania nowoczesnych doniczek stosuje się przede wszystkim włókno ceramiczne, terakotę, drewno, metal oraz tworzywa sztuczne nowej generacji. Ich powierzchnie są gładko polerowane, tak by odbijały światło i dawały wrażenie połysku lub ciekawie fakturowane, chropowate, toczone lub przecierane. Donice utrzymane w etnograficznym i egzotycznym nurcie przypominając kształtem i barwą skorupy, fragmenty drzewa lub kamienie.

Odkryj nasz szeroki asortyment donic na WestwingNow i kup swój ulubiony model!