Taras i ogród

1458 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Ogród w stylu skandynawskim

W ogrodzie inspirowanym stylem scandi dominują jasne kolory, przede wszystkim biele, szarości i pastelowe błękity. Główną ozdobę stanowi okalający dom żywopłot i posadzone wzdłuż alejek niskie krzewy. Wśród drzew dominują świerki, sosny, buki oraz odmiany ozdobne, takie jak jarząb szwedzki. Rozmieszczone gdzieniegdzie na niewielkich rabatach rośliny kwiatowe (na przykład nasturcje, orchidee, petunie) stanowią pojedyncze, barwne akcenty na tle wszechobecnej zieleni.

Taras i Ogród zen – czyli jaki?

Taras i ogród zen jest też nazywany ogrodem suchego krajobrazu (jap. karesansui) lub ogrodem kamiennym (jap. sekitei). To minimalistyczna kompozycja utworzona ze żwiru, piasku i różnej wielkości kamieni. Nie występują w niej tradycyjny trawnik ani inne rośliny ogrodowe – dopuszczalny jest tylko mech na kamieniach. Większe głazy i drobne kamyczki w ogrodzie naśladują więc różne elementy tradycyjnych ogrodów: drzewa i krzewy, trawę i oczka wodne.

Taras

Taras to marzenie wielu osób, które lubią obcować z naturą. Poranki przy gorącej kawie i wieczory przy lampce wina w takim miejscu smakują zupełnie inaczej. Poeci mówią, że niemal każdy pragnie mieć kawałek ziemi i kawałek nieba tylko dla siebie. A taras jest cudownie zawieszony gdzieś pomiędzy nimi. Warto postawić na nim wygodne, trwałe meble i stylowe dodatki. Dobrze jest całość zaaranżować w jednym charakterze, tak żeby elegancka kompozycja zachwycała nie tylko gości, ale przede wszystkim mieszkańców.

Taras w stylu prowansalskim

  • Wypoczynkowe meble na taras to przede wszystkim wygodny fotel lub sofa. Te w wydaniu prowansalskim mają zwykle biały kolor, dekoracyjny charakter i wykonane są z drewna, wikliny lub metodą metaloplastyki.
  • Dekoracje i bibeloty odgrywają bardzo ważną rolę — to one sprawiają, że aranżacja zyskuje przytulny i nieco sielski charakter. Wśród nich warto wymienić wszelkiego rodzaju lampiony i latarenki, które za dnia dodają uroku, wieczorem rozświetlają taras kolorowym, naturalnym światłem.

Taras w stylu skandynawskim

  • Podłoga na tarasie w stylu skandynawskim zdecydowanie powinna być drewniana. Posadzkę na zewnątrz trzeba oczywiście zabezpieczyć przed zmiennymi warunkami pogodowymi, ale warto, by deski wyglądały na jak najbardziej surowe.
  • Na tarasie w stylu skandynawskim doskonale sprawdzą się meble wykonane z litego drewna. Miłośnicy popołudniowych drzemek na świeżym powietrzu powinni natomiast zaopatrzyć się w drewniany leżak lub, jeśli taras jest zadaszony, powiesić na suficie płócienny fotel przypominający hamak.

A może nowoczesna weranda?

Urządzając nowoczesną werandę, warto rozwijać styl, który króluje w aranżacji wnętrz. Przybudówka może stanowić rozszerzenie salonu, ale to niejedyna godna rozważenia opcja:

  • Strefa wypoczynkowa – przeszklona, pełna światła nowoczesna weranda to wymarzona przestrzeń do urządzenia kącika wypoczynkowego. Warto wstawić do niej wygodne meble: fotele, krzesła, sofę, stoliki.
  • Jadalnia bądź kuchnia – na werandzie można ucztować cały dzień. Śniadanie w pierwszych promieniach słońca, wystawny obiad czy romantyczna kolacja?
  • Gabinet – idealne rozwiązanie dla miłośników natury oraz pracy w oświetleniu dziennym. Warto wybierać lekkie optycznie meble biurowe, najlepiej w stylu nowoczesnym.

Weranda w stylu prowansalskim nie może się obyć bez drewnianych mebli, najczęściej malowanych na biało. To one tworzą przytulny i romantyczny klimat. Batystowe powłoczki na poduszki, koronkowe obrusy, szydełkowe kapy na meble – oto kilka drobiazgów, które w leniwe letnie popołudnia na tarasie lub w ogrodzie pozwolą poczuć się jak w raju.

Odkryj naszą szeroką mebli na taras, balkon i do ogrodu na WestwingNow i kup swój ulubiony model!