Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Albumy

  18 Produkty

  Albumy w domu

  Albumy można znaleźć w każdym domu – czasami jest to tylko kilka tomów, innym razem imponująca kolekcja składająca się z setek egzemplarzy. Dla miłośników literatury książki są jednymi z najważniejszych przedmiotów w domu, a wypełnione regały często stanowią podstawę aranżacji wnętrza. Książki nadają mieszkaniu styl i świadczą o zamiłowaniach właściciela, dlatego warto jest je eksponować.

  Domowa biblioteka to marzenie każdego miłośnika książek. Odpowiednio uporządkowana i zaaranżowana kolekcja będzie dla wszystkich domowników źródłem rozrywki i wiedzy. Nawet w czasach elektronicznych czytników nic nie zastąpi szelestu kartek, niepowtarzalnego zapachu papieru i spokoju, który można odnaleźć w czasie lektury. Gdzie szukać ciekawych książek? Warto przeglądać katalogi ulubionych wydawnictw – zwykle są one dostępne online. Oczywiście niezwykle ważne są rekomendacje znajomych, dobrze jest również zaglądać na blogi poświęcone literaturze i do czasopism, w których drukowane są recenzje. Nic jednak nie może się równać z wyprawą do księgarni lub do antykwariatu – tylko wtedy można trafić na zupełnie zaskakujące, nieznane pozycje.

  Książka to także dekoracja. Choć książki nie powinno oceniać się po okładce, warto pamiętać o jej dekoracyjnej funkcji. Powieści i nowele to stałe bywalczynie regałów. Gorącym trendem jest obłożenie książek papierem w różnych kolorach i ułożenie ich w piękną kompozycję, a czasami wręcz wzór. Istotną rolę odgrywają też albumy fotograficzne – ze zdjęciami zjawiskowo zaaranżowanych mieszkań, architektonicznych perełek czy krajobrazów z całego świata. Kilka albumów na stoliku kawowym to must have w każdym eleganckim domu. Również albumy i książki kucharskie warto wyeksponować w kuchni lub jadalni. W pokoju dziecięcym powinny znaleźć się piękne, kolorowe książeczki dla dzieci, które od najmłodszych lat będą przyzwyczajać malucha do radości, jaką daje literatura.

  Kącik do czytania Niewielu szczęśliwców może pozwolić sobie na osobną bibliotekę.

  Dobrze urządzony kącik do czytania można jednak zaaranżować nawet w małym mieszkaniu. Będzie on wymarzonym miejscem na relaks i podróże do świata literatury.

  Co powinno się w nim znaleźć?

  1. Regał – trudno wyobrazić sobie biblioteczkę bez tego mebla. Regał z łatwością można dostosować do niemal każdej aranżacji. Jednocześnie właściwie dobrana półka na książki podkreśli styl całego wnętrza. Bardzo dobrym rozwiązaniem są regały modułowe – potrafią one rosnąć razem z kolekcją książek. Przeszklone regały skutecznie chronią zbiory przed kurzem, natomiast wiszące półki na albumy i książki kucharskie pozwolą zaoszczędzić miejsce w mniejszych pomieszczeniach.

  2. Fotel lub kanapa są kolejnym obowiązkowym meblem w domowej bibliotece. Warto ozdobić je miękkimi poduszkami i zaopatrzyć w ciepły koc. W ten sposób stworzymy naprawdę przytulny kącik do czytania. Stolik na kawę lub herbatę dobrze jest postawić obok fotela. Dzięki temu w czasie lektury można rozkoszować się ulubionym napojem.

  3. Stolik to również dobre miejsce, żeby odłożyć książkę – będzie tam czekała następnego wieczoru. Każdy mol książkowy nie może się obejść bez zakładki do książek. Jednak jest ona niezbędna także dzieciom w domu i szkole oraz pracownikom w biurze. Każdy, kto ma do czynienia z książkami, ważnymi dokumentami i innymi papierami, powinien zaopatrzyć się w zakładkę do książki!

  4. Zakładka do książki to niezbędny przedmiot, który w łatwy sposób można wykonać własnoręcznie. Dzięki temu będzie ona oryginalna i niepowtarzalna. Może być również wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby.

  „Książki to wspaniałe prezenty, ponieważ zawierają w sobie całe światy. A dużo taniej jest kupić komuś książkę, niż kupić mu cały świat!” – powiedział kiedyś Neil Gaiman, autor książek fantasy. Książka to wspaniały przedmiot – czytelników zabiera w dalekie podróże, a wnętrzom dodaje elegancji i stylu. Dlatego w każdym domu powinno znaleźć miejsce na albumy i książki kucharskie.

  Odkryj nasz szeroki asortyment albumów i książek kucharskich na WestwingNow i kup swój ulubiony model!