Albumy i książki kucharskie

13 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Kącik do czytania Niewielu szczęśliwców może pozwolić sobie na osobną bibliotekę.

Dobrze urządzony kącik do czytania można jednak zaaranżować nawet w małym mieszkaniu. Będzie on wymarzonym miejscem na relaks i podróże do świata literatury.

Co powinno się w nim znaleźć?

Regał – trudno wyobrazić sobie biblioteczkę bez tego mebla. Regał z łatwością można dostosować do niemal każdej aranżacji. Jednocześnie właściwie dobrana półka na książki podkreśli styl całego wnętrza. Bardzo dobrym rozwiązaniem są regały modułowe – potrafią one rosnąć razem z kolekcją książek. Przeszklone regały skutecznie chronią zbiory przed kurzem, natomiast wiszące półki na albumy i książki kucharskie pozwolą zaoszczędzić miejsce w mniejszych pomieszczeniach.

Fotel lub kanapa są kolejnym obowiązkowym meblem w domowej bibliotece. Warto ozdobić je miękkimi poduszkami i zaopatrzyć w ciepły koc. W ten sposób stworzymy naprawdę przytulny kącik do czytania. Stolik na kawę lub herbatę dobrze jest postawić obok fotela. Dzięki temu w czasie lektury można rozkoszować się ulubionym napojem.

Stolik to również dobre miejsce, żeby odłożyć książkę – będzie tam czekała następnego wieczoru. Każdy mol książkowy nie może się obejść bez zakładki do książek. Jednak jest ona niezbędna także dzieciom w domu i szkole oraz pracownikom w biurze. Każdy, kto ma do czynienia z książkami, ważnymi dokumentami i innymi papierami, powinien zaopatrzyć się w zakładkę do książki!

Zakładka do książki to niezbędny przedmiot, który w łatwy sposób można wykonać własnoręcznie. Dzięki temu będzie ona oryginalna i niepowtarzalna. Może być również wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby.

Jak zrobić zakładkę do książki? Podpowiadamy! Z czego zrobić zakładkę? Zakładkę do książki można wykonać z:

Papieru – to materiał, z którego najczęściej wykonywane są zakładki. Papier warto zalaminować, aby zakładka mogła służyć przez długi czas. Papier daje wiele możliwości dekoracyjnych, ponieważ mogą być na nim umieszczone zdjęcia, drobiazgi, naklejki lub wzory graficzne.

Spinacz biurowy – znajduje się w każdej firmie i łatwo zrobić z niego oryginalną zakładkę. Wystarczy do wierzchołka kolorowego spinacza dokleić guzik. Pozwoli on sczepić dokumenty, dzięki czemu łatwo będzie do nich dotrzeć, a ponadto będzie atrakcyjnym dodatkiem wśród papierów.

Materiał z recyklingu – do stworzenia oryginalnej zakładki może posłużyć coś, co nadawało się do wyrzucenia. Mogą to być na przykład papierki po cukierkach! Należy ułożyć jeden pod drugim i przeszyć nitką. Można także zrobić ją ze starej, niepotrzebnej bluzki, na przykład jeansowej. Wystarczy wyciąć z materiału ciekawy kształt i umieścić w książce.

„Książki to wspaniałe prezenty, ponieważ zawierają w sobie całe światy. A dużo taniej jest kupić komuś książkę, niż kupić mu cały świat!” – powiedział kiedyś Neil Gaiman, autor książek fantasy. Książka to wspaniały przedmiot – czytelników zabiera w dalekie podróże, a wnętrzom dodaje elegancji i stylu. Dlatego w każdym domu powinno znaleźć miejsce na albumy i książki kucharskie.

Odkryj nasz szeroki asortyment albumów i książek kucharskich na WestwingNow i kup swój ulubiony model!