Przechowywanie

206 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Produkty do przechowywania - stojak na parasole

O ile sam parasol ma bardzo długą historię (pod jedwabnymi osłonami przechadzali się już starożytni Chińczycy), tak stojak na parasole wynaleziono stosunkowo niedawno. Nic w tym jednak dziwnego – niegdyś dekoracyjne parasolki noszono nad głowami jedynie w słoneczne dni, przez co nie wymagały suszenia. Dopiero w XVIII wieku Francuzi zmienili ich przeznaczenie, co sprawiło, że dżdżysta aura stała się nieco bardziej przyjazna. Aby mokre parasolki nie pozostawiały w eleganckich, francuskich holach okazałych kałuż, opracowano na ich przechowywanie stojak na parasole.

Pokrowiec na garnitur – dla kogo?

Pokrowiec na garnitur służy do przechowywania garnituru zarówno w domowej garderobie, jak i podczas podróży. W obu przypadkach zapewnia eleganckiemu strojowi skuteczną ochronę przez zabrudzeniami czy zniszczeniem. Rozmiar pokrowca powinien być jak najlepiej dopasowany do wymiarów garnituru, a właściwie marynarki – bo spodnie zwykle się składa na pół i wiesza „w środku”. Zazwyczaj można kupić garnitur od razu z dopasowanym do niego pokrowcem.

Materiały na pokrowce

Do przechowywania garniturów najlepiej wybrać pokrowiec wykonany z wodoodpornego poliestru. To tworzywo sztuczne jest też wyjątkowo mocne i solidne. Pokrowiec z poliestru zapinany na zamek błyskawiczny pozwala łatwo umieścić garnitur w środku i wyjąć go z powrotem.

Pudełko na zdjęcia jako dekoracja wnętrz

Pudełko na fotografie musi przede wszystkim spełniać swoje funkcje praktyczne, więc podstawą jest wybór produktu o takich wymiarach, by bez większego problemu umieścić w nim pamiątki. Warto jednak pamiętać, że pudełko na zdjęcia może również być piękną dekoracją wnętrza, w zależności od jego wystroju:

  • Styl kolonialny – w łączącym wpływy orientalne i klasyczne stylu kolonialnym sprawdzi się masywne pudełko na zdjęcia wykonane z ciemnego drewna.
  • Styl afrykański – występują w nim motywy zwierzęce, naturalne materiały i kolory ziemi. Dlatego ozdobnym bibelotem okaże się tu pudełko na przechowywanie zdjęć wykonane ze skóry.
  • Styl skandynawski – charakteryzuje się funkcjonalnością, prostotą i zamiłowaniem do jasnych barw. Będzie do niego pasować proste pudełko na zdjęcia wykonane z jasnego drewna.
  • Styl prowansalski – w tym przypadku można wybrać tekturowe pudełko na zdjęcia z nadrukiem przedstawiającym kwiaty (naczelny motyw stylu prowansalskiego) lub drewniane, romantyczne, pełne zdobień i ornamentów pudełko na zdjęcia przypominające miniaturową skrzynię.
  • Styl vintage – jego najważniejszą zasadą jest eksponowanie dodatków z poprzednich epok. Wytarte, zniszczone (lub na takie stylizowane) drewniane pudełko na zdjęcia będzie trafnym wyborem.

Przechowywanie a garderoba na poddaszu: szafy

Pod opadającym skośnie dachem można ustawić malejąco szereg szaf, komód i szafek. Przestrzeń między taką kaskadą z mebli a skosem można wypełnić za pomocą dodatkowych akcesoriów do przechowywania, takich jak specjalne pudełka na buty.

Przy bardzo niskich skosach dobrym rozwiązaniem są niewysokie komody z długimi, obszernymi szufladami. By uzyskać dostęp do przechowywanych w nich rzeczy, wystarczy wysunąć szufladę – nie trzeba sięgać daleko w głąb szafy.

Dzięki produktom do przechowywania w domach można zaprowadzić porządek i, co równie ważne, bez trudu go utrzymać.