Stoliki kawowe

LP_Groupies-Guide_allgemein_desktop
144 Produkty
Sortuj według

Solidny stolik kawowy z drewna dębowego

Stolik kawowy dębowy stanowi wybór dla wymagających. Urzeka ponadczasową elegancją, a także niezwykłą solidnością.Drewno dębowe wyróżnia się dużą twardością, dlatego jest bardzo odporne na ścieranie. Ma to duże znaczenie w przypadku często użytkowanych mebli – takich jak krzesła, stoły czy stoliki. Ponadto dębina urzeka ciemną, ciepłą barwą i malowniczym rysunkiem słojów. W parze ze świetną jakością drewna idzie niestety dość wysoka cena. Ponieważ to model przeznaczony do salonu, nie grożą mu wilgoć ani wysokie temperatury, które mogłyby uszkodzić drewnianą powierzchnię. Kolor drewna dębowego jest na tyle uniwersalny, że stolik bardzo łatwo dopasować do innych mebli oraz stylu, który króluje w aranżacji. Dlatego stolik kawowy dębowy zadowoli zarówno miłośników klasyki, jak i nowoczesnego designu.

Nowoczesne stoliki kawowe do salonu

Salon urządzony w stylu modern to przeważnie jasne, monochromatyczne wnętrze utrzymane w bieli i szarości. Liczba znajdujących się w nim mebli i dodatków jest znacznie ograniczona. Wkomponowanym w niewielką meblościankę półkom i szafkom towarzyszy jedynie prosta sofa, dwa fotele i stolik kawowy. Każda część tej kompozycji powinna być zatem dobrze przemyślana. Stolik kawowy może, podobnie jak inne meble, być prawie niewidoczny i wtapiać się w otoczenie oraz pełnić rolę mocnego akcentu aranżacyjnego, który przyciągnie uwagę wszystkich wchodzących do pokoju gości. W pierwszym wypadku najlepszym wyborem będzie klasyczny, prosty mebel na czterech nogach z wykończonego na wysoki połysk drewna lub włókna szklanego.

Mobilny stolik kawowy na kółkach to ciekawe, nowoczesne rozwiązanie do salonu. Ma ono liczne zalety:

  • Stolik kawowy na kółkach może pełnić funkcję mobilnego barku. Szybko przetransportowany do kuchni, pozwoli zebrać wszystkie przysmaki dla gości, którzy zgromadzą się w salonie.
  • To mebel lekki optycznie, który dodaje aranżacji jeszcze więcej przestrzeni.
  • Stolik kawowy na kółkach sprawnie zmienia swoje miejsce, co jest dużym atutem podczas sprzątania salonu. Pod lekki optycznie, niemal lewitujący stolik łatwo też sięgnąć odkurzaczem.
  • Mobilny stolik kawowy stanowi świetną alternatywę dla wszechobecnych modeli na nóżkach, dlatego dynamizuje aranżację i dodaje jej charakteru.