Stoliki kawowe: drewno

LP_Groupies-Guide_allgemein_desktop
48 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Stolik kawowy industrialny - duet funkcjonalności i urody

Od czasu, gdy zaczęto adaptować pofabryczne wnętrza na mieszkania, styl industrialny cieszy się niesłabnącą popularnością. Stosunkowo szybko został on doceniony przez najlepszych designerów, co zaowocowało wieloma ciekawymi projektami. Dużym zainteresowaniem cieszy się stolik kawowy industrialny z drewna i metalu. Model ten ma zwykle formę sześcianu lub prostopadłościanu. Metalowe krawędzie najczęściej malowane są czarną farbą, a całość przykrywa gruby drewniany blat.

Metal w duecie z drewnem stanowi wyjątkowe połączenie surowości z ciepłą barwą naturalnego materiału. W tym też tkwi sukces projektu. Stolik kawowy industrialny w tej formie występuje w licznych wariantach, przykładem może być model z okrągłym blatem bądź z metalowymi ramami o dynamicznych kształtach. Często blat stolika wykonuje się z drewna ekologicznego pozyskanego z recyklingu.

Projektanci wciąż zaskakują oryginalnymi kształtami stolików kawowych industrialnych dlatego są one gratką dla łowców nietuzinkowego designu. Dużym uznaniem kupujących niezmiennie cieszą się:

  • Stolik kawowy industrialny na kółkach – choć metalowa konstrukcja jest dość ciężka, mebel robi duże wrażenie swą wizualną lekkością oraz intrygującą formą. Drewniany blat bywa zdobiony typografiami lub oznaczeniami fabrycznymi. Miłośnicy ekologicznych rozwiązań doceniają stoliki kawowe z europalet, wsparte na solidnych metalowych kołach.
  • Stolik kawowy industrialny w formie kufra – niebanalna dekoracja salonu. Aby mebel ten wyglądał bardziej nowocześnie, jego powierzchnię można pokryć farbą w metalicznym odcieniu.
  • Stolik kawowy industrialny z gazetnikiem – mebel wielofunkcyjny, który ułatwia domownikom przechowywanie czasopism w jednym miejscu.

Bohater różnych wnętrz

Pofabryczny loft to niejedyne miejsce, w którym odnajdzie się industrialny stolik kawowy. Warto go również włączyć do innych modnych aranżacji. Popularny stolik metalowy z drewnianym blatem często pojawia się na przykład w salonach w stylu skandynawskim. Styl rustykalny, szczególnie w odświeżonej, nowoczesnej wersji modern rustic, „przygarnął” stolik kawowy industrialny na kółkach, nakryty blatem z subtelnie postarzanego drewna.

Do salonu nowoczesnego w odsłonie minimalistycznej pasuje stolik kawowy industrialny o prostej, geometrycznej formie. Z kolei aranżacje spod znaku pop-artu to idealne otoczenie dla mebli industrialnych dekorowanych kolorowymi grafikami.

Stoliki kawowe z drewna oraz industrialne to meble dzięki którym każda aranżacja zyskuje wyjątkowy charakter - potrafią też uwieść designem i niezwykłą solidnością.