Szukaj
WestwingNow Logo
Bezpłatna przesyłka od 150 zł

Konsole do przedpokoju


Nie w każdym przedpokoju jest miejsce na stolik - w takim przypadku dobrym wyborem jest konsola, czyli wykonany z drewna niewielki stolik przyścienny. Konsola pełni raczej funkcje dekoracyjne, a nie użytkowe, jednak przydaje się również do przechowywania podręcznych drobiazgów, takich jak klucze do mieszkania czy ładowarka do telefonu.


Konsola dawniej i dziś


Pierwsze konsole powstały we Francji, za panowania Ludwika XV. Już wtedy były stosowane jako ozdobne meble, na których eksponowano zegary i piękne wazony. Ustawiano je zwykle między oknami i wieszano nad nimi dekoracyjne lustra. Konsole, podobnie jak inne meble z epoki baroku i rokoko, były bogato zdobione. Ich blat podtrzymywały dwie lub cztery kabriolowe nóżki. W XIX wieku eleganckie konsole można było już spotkać we wszystkich europejskich rezydencjach. Wówczas ich blat przybierał najczęściej półkolisty kształt, a nóżki miały coraz bardziej wymyślne kształty. Konsola przetrwała próbę czasu i nadal używamy jej do dekoracji wnętrz, szczególnie pod telewizory, monitory, laptopy oraz do gry. W nowoczesnej wersji to prosty, minimalistyczny mebel, który nadal ustawia się pod ścianą, aby eksponować na niej stylowe bibeloty.


Toaletka jako niezbędnik damy


Toaletka była kiedyś niezbędnym elementem wyposażenia pokoju każdej damy. Przygotowanie fryzury i makijażu, a także dobór stosownej do okazji biżuterii zajmowały dużo czasu. Konieczne było odpowiednie poukładanie kosmetyków, tak aby to, co najpotrzebniejsze, znajdowało się zawsze pod ręką. Toaletki ułatwiały dbanie o urodę, a jednocześnie zdobiły wnętrze i nadawały mu prawdziwie luksusowy charakter.

Choć czasy arystokratycznych balów i hucznych zabaw mamy już raczej ze sobą, toaletka doskonale sprawdzi się również we współczesnym mieszkaniu.

Odkryj nasz szeroki asortyment konsoli na WestwingNow i kup swój ulubiony model!

Funkcjonalna toaletka w stylu skandynawskim

Ważne, aby toaletka w stylu skandynawskim, była funkcjonalna. Warto zdecydować się na model, który posiada wiele szuflad. Dzięki temu będzie można przechowywać w niej kosmetyki, biżuterię, a wszystkie te przedmioty będą miały swoją osobną przestrzeń. Nowoczesnym rozwiązaniem jest toaletka w stylu skandynawskim, której szuflady posiadają przedziałki. Zastępują one specjalne wkłady do szuflad, pomagające uporządkować przestrzeń. Istotny jest wygląd toaletki. Dobrze prezentują się delikatne modele, dlatego nie powinny być one posiadać zbyt wielu szuflad i schowków. Jeśli jednak szuflady są niewystarczające, warto zdecydować się na postawienie obok toaletki dekoracyjnych pudełek w stylu skandynawskim, do których można schować niemieszczące się produkty.

Toaletka w stylu prowansalskim w aranżacji wnętrz

Toaletka w stylu prowansalskim to mebel niezwykle uroczy. Jego wygląd docenią nie tylko miłośnicy francuskich aranżacji. Elegancka toaletka na pewno sprawdzi się również w sypialni urządzonej w stylu shabby chic. W tego typu wnętrzach dominują meble w starym stylu. Pastelowe kolory i postarzana powierzchnia idealnie wpiszą się w romantyczną estetykę inspirowanych nim aranżacji. Po kilku przeróbkach ponadczasowy mebel można wykorzystać również w sypialni w stylu glamour. Toaletkę wystarczy jedynie przemalować na wyrazisty, ciemny kolor (na przykład czarny) i wyposażyć w kilka ozdobnych elementów, takich jak szklane lub metalowe uchwyty lub wbudowane w ramę lustra lampki. Dla lepszego efektu można też pokryć stolik warstwą połyskliwego lakieru.

Toaletka glamour w eleganckiej aranżacji

Wnętrza glamour czarują elegancją i wyszukanymi detalami. Klasyczny design potraktowany z nowoczesną fantazją, co owocuje nietuzinkowymi meblami oraz dekoracjami. Toaletka glamour stanowi świetny przykład tego, jak znana od lat forma doskonale zaadaptowała się do współczesnych wymagań i gustów. Zwykle jest to mebel oparty na kabriolowych nóżkach. Nadstawka z lustrem wzbogacona jest zaś o szuflady i przegródki, które mieszczą wszystkie potrzebne drobiazgi do pielęgnacji urody.

Współczesne toaletki z lustrem

Toaletki z lustrem występują również w innych, lekkich, prostych formach. Dzięki płytkim blatom i szufladom, składanym lub chowanym lustrom oraz wbudowanym organizerom na kosmetyki nowoczesne toaletki w harmonijny sposób łączą funkcje estetyczne i praktyczne. Nieodłącznym elementem miejskich loftów są też meble o błyszczących, lustrzanych blatach pokrytych warstwą lakieru. W zależności od kolorystyki i konwencji dominującej w danej sypialni można dobrać toaletkę wykonaną z drewna w kolorze białym lub czarnym bądź specjalnych tworzyw łączonych z metalem, stalą lub szkłem.

Konsola we wnętrzach

Konsola to mebel uniwersalny — będzie dobrze wyglądała we wszystkich pomieszczeniach. W salonie wypełni przestrzeń i stworzy miejsce dla ustawiania wszelakich dekoracji. W przedpokoju będzie jasnym sygnałem dla gości jaki jest ulubiony styl domowników. Sypialniana aranżacja wzbogacona o konsolę stanie się pełniejsza, a wyeksponowane na jej blacie świece i flakoniki perfum będą cieszyły oko. Można również wykorzystać ją w eleganckiej łazience, jako nietypową szafkę pod umywalkę. Konsole to bardzo modne i designerskie rozwiązanie w aranżacji pomieszczeń.

Odkryj nasz szeroki asortyment konsoli na WestwingNow i kup swój ulubiony model!

Konsole

52 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr