Fotele

244 Produkty
Sortuj według

Popularne rodzaje foteli

 • Pikowane fotele lub krzesła ciekawie będą się prezentować w tego typu aranżacjach. Projektanci prześcigają się w propozycjach, między innymi stworzyli fotel pikowany. Sposób wykonania jego obicia już samym wyglądem zachęca do wypoczynku.
 • Fotel muszelka ze względu na swój opływowy, pozbawiony kantów kształt, jest jedną z bardziej charakterystycznych i kojarzonych form meblarskich. Część górna, będąca jednocześnie oparciem i siedziskiem o owalnym kształcie jest umieszczona na czterech cienkich, wykonanych z toczonego drewna lub metalu nóżkach.
 • Fotel jajko charakteryzuje się opływowym kształtem. W pierwotnej wersji z 1958 roku falista linia obrysu mebla przywodziła na myśl skorupkę od jajka – zmaterializowany fragment większej, wyobrażonej całości. Jako że projekty mebli, które wyszły spod ręki Jacobsena, są źródłem nieustającej inspiracji.
 • Fotel finka jest klasycznym meblem wypoczynkowym o skandynawskich korzeniach. Z powodzeniem sprawdzi się zarówno w salonie, jak i domowym biurze. To must have dla każdego łowcy uniwersalnego designu. Fotel finka sprawdza się zarówno jako mebel wypoczynkowy, jak i na przykład fotel biurowy.
 • Fotele kinowe do użytku domowego to meble nowej generacji. Obszerne, wygodne dzięki idealnie wyprofilowanemu oparciu i siedzisku, odpowiednio twarde, by komfortowo siedzieć nawet podczas maratonów filmowych. Elektrycznie rozkładany, fotel kinowy z podnóżkiem, umożliwia dokładne dopasowanie kąta nachylenia poszczególnych części tak, by fotel odpowiadał każdemu niezależnie od wzrostu, sylwetki czy ulubionego sposobu siedzenia.
 • Fotel telewizyjny jest specjalnie przystosowany do zapewnienia komfortu osobie, która będzie długo przebywała przed ekranem. Fotel telewizyjny posiada rozbudowany mechanizm gwarantujący użytkownikowi uzyskanie optymalnej pozycji ciała podczas oglądania ulubionych programów.
 • Fotel worek będzie mile widzianym dodatkiem zwłaszcza w pokoju dziecięcym. Jego miękkość oraz oryginalny wygląd sprawiają, że nie jest tylko miejscem odpoczynku po zabawie, ale również jej elementem.

Fotele w popularnych stylach

 • Fotele retro, zarówno „uszaki”, jak i te z siedziskami zamontowanymi na drewnianych stelażach charakteryzuje zwykle nie tylko udane wzornictwo, ale też dobra jakość. Dzięki odrobinie wysiłku fotel retro znaleziony na pchlim targu może odzyskać dawny blask.
 • Fotel w stylu prowansalskim sprawdzi się zarówno w aranżacjach rodem z południa Francji, jak i we wnętrzach z duszą eklektyczną lub glamour. Tkaniny mają delikatny kwiatowy, lub geometryczny wzór. Powierzchnia mebli prowansalskich jest malowana białą farbą i często posiada przecierki oraz postarzenia.
 • Fotel art déco to mebel stylowy, którego elegancki sznyt wyraża się poprzez jakość materiału, a nie bogactwo ornamentów. To mebel stabilny, z wygodnym siedziskiem, szerokim oparciem, najczęściej obity skórą, aksamitnym pluszem lub inną szlachetną tkaniną.
 • Fotel w stylu glamour powinien być obity nieco połyskliwym, odbijającym światło, materiałem. Mile widziane są tu wstawki z brokatu, ozdobne lamówki i dodatki tapicerskie przeciągnięte złotą lub srebrną nitką.
 • Idealny fotel reprezentujący styl skandynawski ma wysokie, proste drewniane nóżki. To go odróżnia od „ciężkich” klasycznych mebli do siedzenia. W stylu skandynawskim modny jest fotel tapicerowany.

Gabinet

Gabinet i jego wyposażenie jest wizytówką każdego pracownika, szczególnie wtedy, gdy zajmuje on kierownicze stanowisko lub jego zawodowa aktywność polega przede wszystkim na pracy z ludźmi. Kupując ergonomiczny fotel do pracy, należy zwrócić uwagę na kilka elementów, które mają bardzo duży wpływ na to, jak przebiega praca i czy plecy są odpowiednio zabezpieczone. Ma to wpływ nie tylko na zdrowie i sylwetkę, ale także na wydajność, dlatego dobrze wyprofilowany fotel to podstawa.