Stoliki kawowe: czarny

56 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Czarne stoliki kawowe – z jakiego materiału

Czarny stolik kawowy to bardzo często model lakierowany na wysoki połysk. Istotna jest zatem solidność materiału, z którego jest wykonany - powinien być odporny na zarysowania oraz łatwy do utrzymania w czystości. Do produkcji stolików w stylu klasycznym najczęściej wykorzystuje się malowane na czarno drewno, ale to niejedyna opcja godna rozważenia.

  • Stolik kawowy czarny z tworzywa sztucznego – nowoczesne technologie produkcji pozwalają uzyskiwać stoliki w niebanalnych formach, z łamanymi liniami bądź o opływowych, miękkich kształtach. Dzięki takim meblom salon zyskuje prawdziwie nietuzinkową dekorację. Solidne tworzywa sztuczne są ponadto odporne na zarysowania i nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy przetrzeć je z kurzu miękką szmatką, a od czasu do czasu zastosować preparat do odkurzania w spreju.
  • Czarny stolik kawowy metalowy – cienki blat i nóżki bądź rama z metalowych prętów to prosta recepta na uroczy, lekki optycznie stolik kawowy. Świetnie sprawdzi się w wielu wnętrzach, jednak idealnie będzie pasował do stylu loftowego lub minimalistycznego.
  • Stolik kawowy czarny szklany – blat z transparentnego szkła uwodzi zarówno lekkością, jak i solidnością. Ponieważ do produkcji stolików kawowych wykorzystuje się bardzo wytrzymałe gatunki szkła, na przykład hartowane, nie ma obaw, że mebel może łatwo ulec uszkodzeniu. Czarne stoliki kawowe ze szklanym blatem ozdobią kącik wypoczynkowy w salonie w stylu modern. Odnajdą się też we wnętrzu minimalistycznym lub tradycyjnym – jako wyrazisty akcent aranżacji.

Stolik kawowy czarny w modnym wydaniu

Umiejętnie dobrany czarny stolik kawowy potrafi zdziałać aranżacyjne cuda w salonie. Staje się ciekawym elementem wystroju oraz doskonałym ukoronowaniem stylu wnętrzarskiego, który rządzi w domu. Co więcej, nie musi być to jeden duży stolik. Modnym rozwiązaniem jest umieszczenie w sąsiedztwie kompletu wypoczynkowego kilku ażurowych stolików z metalu, najlepiej każdego o innych wymiarach. Taki zestaw świetnie sprawdza się w większych pomieszczeniach, jednak i w małych znajdzie się na niego miejsce – dostępne są komplety stolików o różnej wysokości, tak aby niższy mieścił się pod blatem kolejnego wyższego.

Czarne stoliki kawowe to również ciekawa inspiracja do wnętrz w stylu skandynawskim. Akcenty w tej barwie zdynamizują wystrój utrzymany w ograniczonej palecie barw. Kolejnym interesującym projektem jest stolik kawowy czarny z blatem w formie tacy. Może posłużyć jako stolik barowy – wysokie krawędzie stanowią gwarancję, że nic się z blatu nie zsunie. Miłośnicy współczesnych rozwiązań z awangardową nutą powinni zaś zwrócić uwagę na nowoczesny czarny stolik kawowy - taki, na którego jednej okazałej nóżce, często o wymyślnej opływowej formie, wspiera się lekki szklany blat. Taki mebel staje się jednocześnie intrygującą dekoracją rodem z najlepszych galerii sztuki .

Współczesny design potrafi zaskakiwać interesującymi projektami, które wyróżniają się dużą funkcjonalnością. Najlepszym przykładem są czarne stoliki kawowe, czyli „niepozorne” meble, które wspaniale koronują wystrój salonów.