Sofy

435 Produkty
Sortuj według

Zrelaksuj się!

Sofy stały się tak popularne, że dzisiaj nikt nie wyobraża sobie już bez nich domu czy mieszkania. Uwielbiane przez wszystkich, bo kto nie lubi zapaść się po całym dniu pracy w miękkiej, wygodnej sofie. Ten mebel, jak chyba żaden inny, służy przede wszystkim do relaksu. Dlatego najczęściej sofa ustawiana jest w tak zwanej strefie wypoczynkowej. Przyjemnie się na niej rozłożyć w wieczorem i obejrzeć z rodziną dobry film, albo w chłodne popołudnie z filiżanką aromatycznej kawy w ręku zatopić się w ulubionej lekturze. Producenci prześcigają się w pomysłach, żeby zaspokoić gusta wszystkich, nawet najbardziej wymagających klientów. Dlatego sofy dostępne są teraz w niezwykle bogatej ofercie tkanin, skór, naturalnych i sztucznych, oraz w każdym wymarzonym kolorze.

Ważne są również rozmiary sofy, tak żeby dobrze wpasowała się nie tylko w potrzeby użytkowników, ale też w metraż naszego mieszkania. Efektowna sofa nie musi, a nawet nie powinna być ustawiana przy ścianie. Pięknie wykończona z każdej strony jest idealnym meblem, do ustawienia w centrum uwagi. Niestety na takie wyeksponowanie możemy sobie pozwolić tylko w przypadku przestronnego salonu. Wolna przestrzeń daje cenne poczucie swobody i komfortu w każdym mieszkaniu. Warto dbać o oszczędność miejsca nie tylko w małych pomieszczeniach, ale także w większych apartamentach i domach. Trudno jednak pogodzić taki minimalizm z codziennymi potrzebami, zwłaszcza przy większej liczbie domowników. Pomagają w tym wielofunkcyjne i kompaktowe meble – takie jak na przykład dobrze znana wersalka.

Rozkładana wersalka

Pozwala uzyskać dużą oszczędność miejsca – oprócz siedzenia służy też, jako dodatkowe miejsce do spania lub przechowywania. Zapewnia wysoki komfort i daje niemal nieograniczone możliwości aranżacji. Sama czy w zestawie, z narzutą i dekoracyjnymi poduszkami czy bez – wersalka to zawsze trafny wybór. Takie połączenie sofy i łóżka sprawdzi się świetnie w każdym wnętrzu! Na niej naprawdę można wypocząć po królewsku! Wersalka to bardzo praktyczny i uniwersalny mebel, który łączy funkcjonalność łóżka i rozpowszechnionej w XVIII wieku kanapy. Po rozłożeniu daje dużą powierzchnię do spania, a złożona – wygodne oparcie do siedzenia i sporo miejsca wokół. Wersalka oferuje też miejsce do przechowywania pościeli. Jej nazwa nie została zaczerpnięta z języka francuskiego, ma się jednak kojarzyć z luksusem królewskiej rezydencji w Wersalu pod Paryżem. Dzięki dobrze dobranej wersalce wnętrze nabierze elegancji, a domownicy zyskają wygodne miejsce do siedzenia, leżenia i spania.

Wersalka dla każdego!

Połączenie łóżka i sofy to rozwiązanie, które sprawdzi się dobrze nie tylko w małych pomieszczeniach. Wersalkę można ustawić w sypialni albo w salonie, a różnorodność stylów i modeli pozwoli dobrać odpowiedni mebel do każdego pokoju. Nawet jeli ma pełnić wyłącznie rolę kanapy do siedzenia, skrzynię na pościel zawsze można wykorzystać do przechowywania innych przedmiotów. Wersalka to też częsty wybór przy urządzaniu pokoju dziecięcego lub młodzieżowego – skrzynia zawsze znajdzie tu zastosowanie i posłuży do przechowywania zabawek, lub innych skarbów naszych najmłodszych, na które zawsze brakuje miejsca. Będzie też wygodnym miejscem do siedzenia, niezastąpionym podczas wizyty znajomych ze szkoły albo do w czasie czytania książki.

Wersalki i inne meble wypoczynkowe

Oczywiście rozkładana wersalka to nie jedyny mebel, który zapewni wygodny wypoczynek w domowym zaciszu. Jeżeli w mieszkaniu nie jest potrzebna dodatkowa powierzchnia do spania, zamiast wersalki można się zdecydować na prostszą kanapę lub sofę. Podobnie jak wersalka, meble te mogą stanowić samodzielne elementy wyposażenia albo tworzyć klasyczne lub bardziej nowoczesne zestawy. Orientalnego charakteru nada natomiast wnętrzu otomana – wywodząca się z Turcji sofa o asymetrycznym oparciu, która zamiast boków ma najczęściej poduszki w formie wałków. Podobny, choć nieco prostszy jest służący do siedzenia lub leżenia szezlong.

Wersalka w doborowym towarzystwie

Taki wygodny mebel, najlepiej czuje się obok innych mebli. Dlatego wybierając wersalkę, warto wziąć pod uwagę całe zestawy, obejmujące pasujące do niej fotele lub krzesła. Ciekawym rozwiązaniem są też niezwykle wygodne pufy i worki do siedzenia. Obowiązkowym dopełnieniem takiego kącika wypoczynkowego jest stolik kawowy, do którego można też dobrać szafki. Jeżeli wersalka ma pełnić rolę dodatkowego łóżka dla gości, warto obok niej postawić praktyczną szafkę nocną. Praktyczne wersalki czy wygodne, atrakcyjne sofy, to meble, bez których żaden dom dzisiaj nie istnieje.