Regały

141 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Domowa biblioteka - miejsce pracy

iblioteczki stanowią wspaniałą ozdobę mieszkania, a jednocześnie umożliwiają bezpieczne przechowywanie książek. To obowiązkowy element wyposażenia domu, w którym ceni się dobrą lekturę. Warto znaleźć w niej miejsce przede wszystkim dla dużego regału na książki, biurka, wygodnego fotela i szafy. Oto lista mebli, które mogą okazać się przydatne podczas wyposażania domowej czytelni.

  • Szafka na książki to mebel nie tylko do przechowywania, ale także do eksponowania kolekcji. Sam także może stanowić dekorację pomieszczenia. Najważniejsze, żeby był solidnie wykonany z trwałego drewna. Musi być także na tyle pojemny, aby mógł pomieścić wszystkie książki
  • Biurko — dobrze wyposażona biblioteka nie może obejść się bez eleganckiego biurka. W końcu trudno o lepszą atmosferę do pracy przy komputerze lub przeglądania dokumentów niż otoczenie książek.
  • Fotel w bibliotece to coś więcej niż mebel do siedzenia. Na nim czyta się oraz przegląda książki, a także odpoczywa w ich otoczeniu. Dlatego ten mebel musi być niezwykle wygodny. Najlepiej sprawdzi się model z rozkładanym siedziskiem i podnóżkiem.

Regał do sypialni a komody

Większość osób traktuje regał do sypialni jako mebel przeznaczony wyłącznie do przechowywania książek. Warto jednak spojrzeć na niego z nieco innej perspektywy. Regał potrafi doskonale zastąpić szafki, komody i szyfoniery. Regał do sypialni można łatwo zaaranżować dzięki sprytnym akcesoriom przeznaczonym do porządkowania przestrzeni. Pojemny regał do sypialni z łatwością pomieści produkty, takie jak organizery, pudła i kosze. Na dolnych półkach mebla można postawić ulubione szpilki i czółenka, na wyższych pojemniki z apaszkami, ręcznikami, a także kapelusze i torebki.

Regał do salonu

Regał do salonu pomoże uporządkować przedmioty w salonie. Dobrze wyglądają zarówno wąskie regały ustawione obok siebie w rzędzie, jak i szerokie nawet i na 2 metry meble o dużej ilości półek. Ciekawym rozwiązaniem, które przyda się w mniejszych pomieszczeniach, jest regał do salonu z szafkami. Można na nim poukładać rozmaite dekoracje pokoju, jak ramki ze zdjęciami, figurki, a także książki. Szafka zaś pomieści ubrania bądź tekstylia, takie jak ozdobne serwetki i obrusy.

Nowoczesne regały czarują nietuzinkowymi formami. Można także znaleźć modele minimalistyczne, które pięknie wpisują się w aranżacje w stylu modern. Jeśli w mieszkanie znajdują się nowoczesne stoły, sofy, szafki czy fotele, warto do nich dodać choć jeden ciekawy w formie regał. Może być wykonany z drewna, czyli klasycznego surowca, albo metalu bądź nowoczesnego tworzywa sztucznego.

Regał do spiżarni

Solidny i pojemny regał to podstawa wyposażenia spiżarni. Dzięki niemu łatwo odnaleźć każdy produkt, bo wszystkie są przejrzyście wyeksponowane. Regały do spiżarni powinny sięgać do sufitu, tak by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Wszystkie artykuły żywnościowe muszą być dobrze zabezpieczone przed szkodnikami, takimi jak mole spożywcze. Suche produkty – mąkę, kasze, cukier czy ryż – najlepiej umieszczać w zamykanych pojemnikach na żywność.

Regały do piwnicy

Zawsze dobrym wyborem są regały do piwnicy metalowe. Mają one kilka istotnych zalet: są bardzo solidne i wytrzymałe na obciążenia, zajmują niewiele miejsca i są wyjątkowo pojemne. Ważne jednak, by były odpowiednio zabezpieczone przed korozją, tym bardziej że piwnica jest często najwilgotniejszym pomieszczeniem w domu. Równie dobrze sprawdzają się regały drewniane i plastikowe. Regały i półki do piwnicy powinny być solidne, ponieważ często przechowuje się na nich ciężkie sprzęty i akcesoria. Drugim ważnym aspektem jest ich pojemność. W piwnicy, szczególnie w bloku, każdy centymetr jest na wagę złota i powinien być odpowiednio zagospodarowany. Regały do piwnicy powstają najczęściej z metalu, drewna i plastiku.

Odkryj nasz szeroki asortyment regałów na WestwingNow i kup swój ulubiony model!