Zielone sofy

40 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Zielona sofa a styl aranżacyjny

Aby wystrój salonu i całego domu był efektowny, a zarazem spójny i harmonijny, zielona sofa musi być dopasowana do stylu aranżacyjnego, który został zastosowany we wnętrzach.

  • Styl modern – doskonale sprawdzi się tu zielona sofa prosta w formie, oparta na geometrycznych figurach. W większym salonie świetnie prezentują się duże sofy modułowe. Materiałem obiciowym może być na przykład efektowna, połyskująca skóra ekologiczna. Równie dobrze sprawdzają się bawełna, len czy włókna syntetyczne.
  • Styl klasyczny – do wnętrza o takim charakterze warto wybrać sofę ciemnozieloną lub szmaragdową. Taki model doskonale komponuje się z klasycznymi meblami, które najczęściej wykonane są z drewna.
  • Styl kolonialny – idealne zestawienie to ciemnozielona tekstylna tapicerka i rama z ciemnego drewna, najlepiej egzotycznego. Świetnie sprawdzają się sofy pikowane oraz inspirowane stylem chesterfield.

Modne zielone sofy

Zielona sofa to ciekawa dekoracja wnętrza, dzięki której salon może zyskać prawdziwą gwiazdę designu. Oto trzy modne projekty, na które warto zwrócić szczególną uwagę:

  • Zielona sofa na skośnych nóżkach – design retro przeżywa swą drugą młodość już od kilku sezonów. Inspiracje płyną na przykład z popularnego amerykańskiego serialu „Mad Men”. Sofa na skośnych drewnianych nóżkach, typowych dla wzornictwa lat 50. i 60. minionego wieku, to lekki optycznie mebel, który świetnie sprawdza się w aranżacjach spod znaku wielu stylów – od skandynawskiego po modern. Taki model sofy jest też bardzo praktyczny choćby z tego względu, że pod meblem na wyższych nóżkach łatwo odkurzyć podłogę.
  • Zielona sofa w stylu chesterfield – pikowany skórzany mebel to synonim szyku i wygody od XIX wieku. Do dziś nie stracił swojej popularności, dlatego stanowi świetny wybór dla miłośników elegancji w dżentelmeńskim, brytyjskim wydaniu.
  • Zielona sofa dla fanów nowoczesnych technologii – sofa z głośnikami, wejściem USB i stacją dokującą do smartfona? Czemu nie! Fani nowinek technologicznych powinni skusić się na takie nietuzinkowe, bardzo nowoczesne rozwiązanie.

Zielona sofa w salonie jest wyrazistym akcentem, obok którego nie sposób przejść obojętnie - czaruje barwą kojarzącą się ze światem przyrody.

Odkryj nasz szeroki asortyment zielonych sof na WestwingNow i kup swój ulubiony model!