Szukaj
Westwing Logo
Bezpłatna przesyłka od 150

Wskazówki dotyczące zakupu sofy dwuosobowej:

  • Najpierw należy zmierzyć, ile miejsca masz na sofę dwuosobową. W zależności od kształtu oparcia, wysokości sofy i głębokości siedziska czyli jej ogólnych wymiarów - przestrzeń zajmowana przez sofę może być różna.
  • Jeśli chcesz zapewnić sobie jeszcze większy komfort, możesz stworzyć dodatkowe miejsce do siedzenia i przechowywania nóg z podnóżkami, stołkami lub pufami.
  • Pomyśl o celu, do którego chcesz wykorzystać swoją sofę 2-osobową - następnie wybierz odpowiedni materiał, kolor i rodzaj kanapy, tak any pasował do reszty mebli i dekoracji.

Wybierz, zamów i poczuj się dobrze na swojej ulubionej sofie! Więcej szczegółów i informacji można znaleźć w naszym przewodniku po sofach dwuosobowych

Przewodnik po sofach dwuosobowych: Jak wybrać najlepszy model sofy do salonu?

Miejsca do spania powinno być około 200 cm (długość). Tyle też trzeba rezerwować przestrzeni przed złożoną sofą. Jeśli chodzi o szerokość mebla, należy brać pod uwagę przede wszystkim wielkość salonu. Im szersza sofa, tym zapewnia wygodniejszy komfort snu. Na sofie o szerokości 200 cm z powodzeniem zmieszczą się dwie osoby. Mechanizm rozkładania sofy powinien działać lekko i bez większego wysiłku. Musi być wykonany z solidnych materiałów – najlepszy będzie metal. Warto zwracać także uwagę na wykonanie łączeń i śrub. Uszkodzony mechanizm rozkładania bardzo trudno naprawić, tak więc wytrzymałość i wygodę użytkowania trzeba stawiać na pierwszym miejscu.

Sofa dwuosobowa rozkładana – możliwości

Zakup sofy dwuosobowej rozkładanej jest zawsze dobrym pomysłem. Dodatkowe miejsce do spania przydaje się na przykład podczas wizyty gości. Ale na tym nie kończy się funkcjonalność takiego mebla. Kiedy jeszcze przydaje się sofa dwuosobowa rozkładana?

  • Kawalerka lub małe mieszkanie – sofa dwuosobowa rozkładana pełni funkcję kanapy i łóżka. Nie trzeba więc kupować oddzielnie wielu mebli. Oszczędność miejsca i kompaktowość gwarantowana!
  • Nieduża sypialnia – często łóżko zajmuje większość przestrzeni, a przecież w sypialni powinny też się znaleźć inne meble. Sofa dwuosobowa rozkładana rozwiązuje ten problem. Duże sofy rozkładane z powodzeniem sprawdzą się nawet jako łoże małżeńskie.
  • Pokój dziecięcy – to pomieszczenie także bywa nieduże, a przecież dzieci potrzebują miejsca do zabawy. Sofa z funkcją spania po złożeniu zapewnia dużo wolnej przestrzeni do zabawy.

Forma sofy dwuosobowej i tapicerka – jak wybrać?

Na rynku jest takie bogactwo modeli sof dwuosobowych, że może ono przyprawić o zawrót głowy. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka modnych mebli:

  • Sofa dwuosobowa w stylu chesterfield – synonim elegancji! Sofa jest tapicerowana skórą i gustownie pikowana. Taki model kojarzy się ze stylem brytyjskiego dżentelmena. Sofy chesterfield pasują do gustownie urządzonego salonu w stylu klasycznym lub kolonialnym.
  • Sofa na skośnych nóżkach – najczęściej także pikowana. Pasuje do wnętrz retro, scandi i art déco. Najczęściej szara, ale można znaleźć też sofy w soczystych kolorach – czerwone, zielone czy turkusowe. Ważne, by drewniane nóżki były wykonane z solidnego materiału (na przykład dąb albo buk).
  • Sofa dwuosobowa w stylu modern – design takich mebli potrafi zaskoczyć. Charakteryzują się albo prostą geometryczną formą, albo przyjmują wymyślne formy – na przykład ust. Fantazyjny kształt jak rzeźby współczesnej będzie przykuwającym uwagę elementem salonu.

Sofa dwuosobowa dla każdego

Standardowa sofa dwuosobowa ma szerokość około 140-200 cm. Warto więc przed zakupem ocenić, jak duża sofa może zmieścić się w pokoju dziennym. Równie ważna jest wysokość i głębokość sofy, ale to już zależy od indywidualnych upodobań. Dlatego najlepiej przetestować wybrany model i sprawdzić, czy będzie komfortowy.

Sofę dwuosobową zawsze warto kupować w komplecie na przykład z fotelami, jeśli w planach jest organizacja większej strefy wypoczynkowej. Meble z jednej linii wprowadzają do aranżacji ład i gwarantują spójność stylistyczną. Istotne są także dodatki – nawet efektowny pled przerzucony przez oparcie dodaje wnętrzu charakteru! Poduszki warto dobierać w kontrastowych barwach do tapicerki, co zdynamizuje aranżację. Duże możliwości daje na przykład szara tapicerka – na takim tle dobrze prezentują się niemal wszystkie kolory. U sof 2-osobowych w stylu skandynawskim mile widzianym dodatkiem do szarej sofy będą poduszki w poszewkach imitujących futro lub owczą skórę.

sofy dwuosobowe

83 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr