Szukaj
WestwingNow Logo
Bezpłatna przesyłka od 150 zł

Sofa rozkładana, czyli sofa z funkcją spania


Sofa rozkładana, którą jednym ruchem zmienisz w wygodne łóżko to bardzo praktyczne rozwiązanie. Sofy rozkładane sprawdzają się nie tylko w mniejszych mieszkaniach, gdzie trudno o dodatkową przestrzeń na przestronne łóżko. To także idealne rozwiązanie, kiedy w naszym domu zawitają goście. Wybrane przez nas sofy to nie tylko praktyczne rozkładane meble. Postawiliśmy na połączenie funkcjonalności z elegancją. Stylowe propozycje z naszego portfolio to także wygoda. Komfortowe materace i przyjazne systemy rozkładania sprawdzą się w każdym salonie i nie tylko.

Już w czasach PRL-u modne były meble łączące w sobie kilka funkcji, czyli tak zwane meblościanki czy półkotapczany. W jednej chwili z kredensu wyłaniało się łóżko. Obecnie popularnym i praktycznym rozwiązaniem są przeznaczone dla gości sofy z funkcją spania, czyli kanapa rozkładana. W ciągu zaledwie kilku sekund kanapa zmienia się w wygodne i przestronne łóżko. Powierzchnia spania ma wymiary przynajmniej 140×200 cm, dzięki czemu wygodnie ułożą się na niej dwie osoby.


Sofy rozkładane w małych lub otwartych przestrzeniach


Sofy rozkładane są praktycznym rozwiązaniem w małych lub otwartych przestrzeniach, które jednocześnie pełnią kilka funkcji – sypialni, pokoju dziennego i domowego biura. Ograniczona przestrzeń mieszkań jednopokojowych, zwanych kawalerkami, nie pozwala na postawienie we wnętrzu zarówno kanapy, jak i większego łóżka, dlatego trzeba połączyć funkcje tych dwóch mebli. Dodatkowo, wiele sof ma również funkcję przechowywania. Praktyczny pojemnik pozwala schować pościel na czas wizyty gości; nie zajmuje też ona cennego miejsca w szafach.

Łóżko rozkładane do każdego wnętrza

Według słów włoskiej pisarki Marleny de Blasi „w życiu najważniejsze są stół i łóżko. Wszystkie inne sprawy załatwiamy tylko po to, by móc znowu zasiąść do stołu lub wrócić do łóżka”. Łóżko do spania powinno być zatem nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale też dobrze pasować do wystroju wnętrza, w którym się znajduje. Oto kilka propozycji.

  • Rozkładane łóżko do sypialni w stylu prowansalskim — we wnętrzach inspirowanych Prowansją królują jasne, pastelowe obicia w kolorze pudrowego różu, fioletu, zieleni i szarości.
  • Łóżko rozkładane w stylu boho — energetyczny styl boho stawia na różnorodną kolorystykę i dynamiczne wzory. Dobrze sprawdzi się tu rozkładana sofa o przykuwającym uwagę, wielobarwnym obiciu.
  • Łóżko rozkładane do aranżacji w stylu marynistycznym — w marynistycznej sypialni najlepiej sprawdzi się łóżko w białym lub granatowym kolorze z obiciem wykonanym z naturalnych materiałów (na przykład płótna lub bawełny).

Tapczan dwuosobowy - sofy rozkładane

Tapczany dwuosobowe występują w trzech wariantach – jako szersza wersja tapczanu jednoosobowego oraz z rozkładanym lub wysuwanym miejscem do leżenia. W zależności od modelu, tapczan dwuosobowy przypomina szerokie łóżko z pojemnikiem na pościel bądź sofę rozkładaną.

Tapczan dwuosobowy z szerokim materacem jest równie wygodny jak klasyczne dwuosobowe łóżko, a jego niewątpliwą zaletą jest możliwość chowania pościeli do specjalnie przygotowanej do tego celu skrzyni.

Przy wyborze tapczanu warto zwrócić uwagę na jakość mechanizmów służących do podnoszenia lub opuszczania, twardość materaca i, rzecz jasna, walory estetyczne – tapicerka powinna pasować do charakteru wnętrza i być jego dekoracją.

Sofa rozkładana z funkcją spania – połączenie kanapy i łóżka. Dodatkowe miejsce do spania przyda się nie tylko wtedy, gdy wpadną niespodziewani goście. Sofa z funkcją spania łączy dwa zadania – wygodny mebel wypoczynkowy i łóżko w razie potrzeby. Dlatego sprawdza się szczególnie w mniejszych wnętrzach, choć i w dużych nie zaszkodzi mieć dodatkowego miejsca do spania.

Tapczan półka — znikający mebel

Idea jest bardzo prosta. Chodzi o to, by łóżko służyło w nocy za wygodne miejsce do spania, a w dzień znikało, zamieniając się w schowek na pościel wraz z półką. To rozwiązanie rewelacyjnie sprawdza się we wszelkich pomieszczeniach wielofunkcyjnych. Dzięki wyposażeniu mieszkania w tapczan półkę, w mgnieniu oka można zamienić sypialnię w pokój dzienny. Wszak meble te skonstruowane są tak, by otwierały i zamykały się bardzo lekko, a system odpowiednich mocowań przytrzymuje rozłożoną pościel tak, by chowała się wraz z całym łóżkiem. „Znikający” tapczan ustępuje wtedy miejsca innym, odsuniętym na bok na czas spoczynku meblom. Uwolnioną przestrzeń zająć może w ciągu dnia na przykład stół z krzesłami albo fotel.

Sofy rozkładane jednoosobowe

Kawalerki są mieszkaniami jednopokojowymi o niewielkiej przestrzeni, które zazwyczaj zamieszkuje jedna lub dwie osoby. Jedno pomieszczenie pełni zatem kilka funkcji – jest zarazem salonem, jadalnią, gabinetem i sypialnią. Meble, które się w nim znajdują, powinny być niewielkich rozmiarów lub wielofunkcyjne.

W żadnym mieszkaniu nie może zabraknąć łóżka, jednak postawione w kawalerce może sprawić, że przestrzeń będzie wydawała się optycznie mniejsza. Najlepiej sprawdzi się zatem sofa rozkładana jednoosobowa.

Po rozłożeniu sofa jednoosobowa osiąga co najmniej 80 centymetrów długości, co zapewnia wystarczająco dużo miejsca na sen. Nawet jeśli kawalerka jest większa to sofa jednoosobowa będzie idealnym meblem, służącym do czytania lub oglądania telewizji. Przyda się także jako dodatkowe miejsce do spania dla gościa.

Meble, które znajdą się w pomieszczeniach domu czy mieszkania mają służyć przede wszystkim domownikom. Ich rozmiar nie musi być więc kompaktowy, gdyż w tym przypadku najważniejsza jest wygoda codziennego użytkowania. Zapewnia ją z pewnością sofa rozkładana.

Sofy rozkładane

74 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr