Obrazy i grafiki

125 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Obraz… Jak malowany!

Obrazy nowoczesne stanowią bardzo szeroką grupę prac o zróżnicowanej treści. Obok klasycznych abstrakcji, doskonale sprawdzających się we wnętrzach minimalistycznych, pojawiają się nietypowe pejzaże, obrazy i grafiki i wariacje na temat znanych malowideł. Duża część prac przedstawia ludzi i przedmioty codziennego użytku w nowym, zaskakującym ujęciu.

  • Obrazy olejne można nabyć w galeriach, domach aukcyjnych i antykwariatach. Dzieła zakupione w tego rodzaju placówkach mają ustalony status prawny, zaś ich autorstwo popierają fachowe ekspertyzy.
  • Obrazy na płótnie malowane farbami olejnymi lub – współcześnie – akrylowymi. Płótno to nie tylko wyjątkowo trwały materiał – pozwala ono również na osiągnięcie niezwykłych efektów malarskich, często niemożliwych na papierze lub drewnie.
  • Obrazy z bursztynu są pełną ciepła ozdobą, która zachwyca miodową barwą, nietuzinkowymi formami i artystycznym kunsztem. Doskonale sprawdza się w aranżacji rustykalnej i inspirowanej górskim stylem chalet. W każdym domu będzie pełnym ciepła, cieszącym oko detalem.
  • Obrazy pop art idealnie pasują do nowoczesnych mieszkań. Klasyczne motywy pop artu, takie jak portret gwiazdy filmowej, atrakcyjne logo lub fragment komiksu, elegancko się prezentują jako reprodukcje na płótnie. Ciekawy efekt uzyskuje się też poprzez przerobienie na styl pop wybranego zdjęcia czy obrazu.

Wiele osób twierdzi, że obrazy to najważniejsze dopełnienie aranżacji każdego wnętrza. Obrazy i grafiki powinny cieszyć oko, wywoływać pozytywne skojarzenia, podkreślać osobowość właściciela, ale również być dopasowany do wystroju danego pomieszczenia. Jednym z najpopularniejszych typów obrazów wykorzystywanych do dekoracji wnętrz są martwe natury z rozmaitymi motywami: kwiatami, owocami, książkami, przedmiotami codziennego użytku, a nawet zwierzętami.

Jakie obrazy i grafiki wybrać do wnętrza

  • Obrazy do kuchni można wybierać spośród wielu rodzajów. Najpopularniejsze (i najbardziej trwałe) jest malarstwo olejne. Miłośnikom nietuzinkowych dekoracji mogą spodobać się obrazy namalowane na recyklingowanym drewnie (doskonale wyglądają we wnętrzach loftowych i vintage).
  • Obrazy do biura mogą być piękną wizytówką witającą gości i pracowników — wówczas należy powiesić je w recepcji. Doskonale sprawdzą się także w gabinecie dyrektora i managera, ponieważ nadają wnętrzu prestiżowy charakter. Równie dobrze obrazy zaprezentują się w pokojach pracowników lub we wspólnej przestrzeni. Wszędzie będą stanowiły gustowną dekorację.
  • Obrazy do sypialni jej wnętrze powinno zachęcać do relaksu i odpoczynku, dlatego warto postawić na subtelność zarówno w warstwie kolorystyki, jak i kompozycji. Zanim zdecydujemy się na zakup obrazu, powinniśmy ocenić stylistykę pomieszczenia.

Plakaty na drzwi będą świetnymi dekoracjami w najróżniejszych formach: jako wyjątkowe pocztówki, reprodukcje starych reklam lub kultowych dzieł sztuki. Plakat filmowy stanowi ważny element reklamy kinowej. Pracują nad nim zarówno artyści graficy, jak i specjaliści od marketingu.

Dzięki temu powstające plakaty filmowe stają się wizytówką produkcji, a przy okazji wspaniałą dekoracją. Nie powinno ich zabraknąć w mieszkaniu kinomana!. Zdjęcia w ramkach to bardzo tradycyjna ozdoba mieszkania, która dodaje wnętrzom ciepła i osobistego charakteru. Oprócz doboru odpowiednej oprawy warto też pomyśleć o niekonwencjonalnej aranżacji samych fotografii. W WestwingNow gwarantujemy, że znajdziesz coś wyjątkowego w ofercie obrazy i grafiki.

Odkryj nasz szeroki asortyment obrazów i grafik na WestwingNow i kup swój ulubiony!