Dekoracje ścienne

75 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Korek – materiał uniwersalny

Lekka, praktyczna tablica korkowa, na notatki lub zdjęcia, pozwala na wielokrotne zmiany kompozycji. Nic, więc dziwnego, że z biur szybko zawędrowała do aranżacji domowych wnętrz. Długo zachowuje trwałość, mimo że można do niej często przypinać i odpinać chociażby pinezki. Dzięki tablicy korkowej nie trzeba wiercić dodatkowych otworów ściennych na mniejsze zdjęcia czy grafiki. A przyczepiane na niej notatki nie pozwolą o niczym zapomnieć. Tablica korkowa ułatwia pracę w domowym biurze. Wybierając model dla siebie, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wymiary. W ich określeniu pomoże to, ile miejsca jest do dyspozycji, gdzie zawiśnie tablica, a także to, jak dużo materiałów i notatek jest w obiegu w ciągu dnia.

Makatka to tkanina dekoracyjna niewielkich rozmiarów, służąca do dekoracji ścian lub rozkładania na meblach. Makatki wytwarza się od tysiącleci w niemal każdym zakątku świata. W zależności od regionu, z którego pochodzą, są wykonywane różną techniką i zdobią je rozmaite wzory. Przywiezione z odległych podróży posłużą za dekoracje w domach osób, inspirujących się stylami różnych kultur świata.

Znów bardzo modne stały się makatki haftowane na białym płótnie granatową nicią. Wypisane na nich hasła dziś nie mają uczyć młodych gospodyń zarządzania domem, za to z lekkim przymrużeniem oka będą przypominać o tradycji. Wielbicielom dalekich podróży warto zarekomendować tybetańskie thanki, czyli obrazy wszywane w materiał. Często zdobią je wizerunki buddy na bardzo kolorowym tle. Wybierając się do Chin, warto zakupić bambusowe makatki przedstawiające smoki, pagody lub dalekowschodnie pejzaże. Z Indii można przywieźć makatkę przestawiającą słonie.

Zalety tablicy magnetycznej

Tablica magnetyczna to typowy element wyposażenia biura. Pomaga rozpisać wszystkie potrzebne informacje, przyczepić notatki i wydruki za pomocą magnesów, a w razie potrzeby na sucho wszystko sprawnie zetrzeć. Zalety tablicy magnetycznej warto też odkryć w domu! Przyda się szczególnie osobom, które albo lubią planować i wszystko zapisywać, albo wręcz przeciwnie – mają z tym ciągły problem. Psychologowie udowadniają, że spisywanie celów do osiągnięcia bardziej motywuje do realizacji. Tablicę magnetyczną można nabyć w różnych rozmiarach: dość dużą (200×100 cm) nadającą się raczej do biur, albo mniejszą (90×60 cm) świetną do domu. Tablica pasuje do każdej aranżacji. Jej powierzchnia jest lakierowana i solidna, producenci udzielają na nią długiej gwarancji – nawet 10 lat. Rama zaś jest najczęściej drewniana, aluminiowa albo z MDF-u.

Napisy na ścianach

Mocowane za pomocą kleju szablony ze znanymi aforyzmami i przysłowiami nadają się do stosowania na różnych typach powierzchni. W razie potrzeby łatwo je też usunąć. Kolorowe napisy to idealna propozycja dla osób lubiących wnętrzarskie eksperymenty. Napisy na ścianę obejmują bardzo różną tematykę. Większość z nich to przysłowia, sentencje znanych postaci oraz cytaty z filmów i książek. Pojawiają się też nawiązania do wydarzeń i postaci z kultury masowej, zabawne powiedzonka, dowcipy i fragmenty wierszy. Oprócz gotowych napisów dostępne są przyklejane na ścianie litery, z których można układać własne wyrazy. Dekoracje ścienne to fantastyczny sposób na wnętrze z osobowością!