Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Ozdoby na ścianę

53 Produkty
Sortuj: Popularność
Sortuj: Popularność
Filtr

Ozdoby na ścianę w harmonijnej aranżacji tworzą razem z meblami i dodatkami udaną kompozycję, a w efekcie – pożądany wystrój. Dlatego projektanci prześcigają się w pomysłach na oryginalne dekoracje, które pomogą uatrakcyjnić monotonne ściany. Wśród modnych akcesoriów ważne miejsce zajmują tabliczki dekoracyjne, plakaty drukowane na blasze, zawieszki oraz typografie na drewnie, metalu i szkle. Możliwości dekoratorskich jestf zatem mnóstwo! Na które warto zwrócić uwagę?

Grafiki na blasze, drewnie i szkle

Największą popularnością, jeśli chodzi o tabliczki dekoracyjne, cieszą się nowoczesne wydruki na twardym podłożu: metalu, drewnie, szkle albo tworzywach sztucznych, takich jak MDF czy akryl. Takie dekoracje świetnie znoszą upływ czasu. Nie trzeba ich niczym zabezpieczać, nie blakną pod wpływem promieni słonecznych, a ponieważ używa się wysokojakościowych farb, powierzchnię grafik można regularnie czyścić. Tabliczki dekoracyjne powstają w różnych stylach, łatwo znaleźć, zatem ozdobę, która będzie odpowiadała zarówno indywidualnym gustom, jak i potrzebom aranżacyjnym.

Łapacz snów – z indiańskiej wioski do twojej sypialni

Początkowo łapacze snów były wykonywane z giętkiego drewna, np. wierzbowego. Końce gałązki Indianie łączyli ze sobą i w tak powstały okrąg wplatali nić, tworząc sieć przypominającą pajęczynę. Amulet był ozdabiany piórami, koralikami, kamykami oraz innymi przedmiotami, którym przypisywano magiczną moc. Łapacz snów wieszano bezpośrednio nad posłaniem lub nad wejściem do wigwamu – miał wyłapywać krążące wokół nocne koszmary i przepuszczać jedynie dobre, spokojne sny. Dzisiaj taki amulet jest popularnym i efektownym dodatkiem do wnętrz w stylu etnicznym: kolorowych, niebanalnych, pełnych pamiątek i gadżetów z różnych stron świata. Niewielki łapacz snów można powiesić nad drzwiami lub łóżkiem, ale jego większe wersje z powodzeniem sprawdzą się jako centralna ozdoba ściany. Łapacz snów to także idealny prezent dla bliskiej osoby – z pewnością każdy doceni wykonany własnoręcznie lub przywieziony z podróży tak wyjątkowy podarunek od serca.

Korek – materiał uniwersalny

Lekka, praktyczna tablica korkowa, na notatki lub zdjęcia, pozwala na wielokrotne zmiany kompozycji. Nic, więc dziwnego, że z biur szybko zawędrowała do aranżacji domowych wnętrz. Długo zachowuje trwałość, mimo że można do niej często przypinać i odpinać chociażby pinezki. Dzięki tablicy korkowej nie trzeba wiercić dodatkowych otworów ściennych na mniejsze zdjęcia czy grafiki. A przyczepiane na niej notatki nie pozwolą o niczym zapomnieć. Tablica korkowa ułatwia pracę w domowym biurze. Wybierając model dla siebie, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wymiary. W ich określeniu pomoże to, ile miejsca jest do dyspozycji, gdzie zawiśnie tablica, a także to, jak dużo materiałów i notatek jest w obiegu w ciągu dnia.

Zalety tablicy magnetycznej

Tablica magnetyczna to typowy element wyposażenia biura, ale i ozdoba na ścianę. Pomaga rozpisać wszystkie potrzebne informacje, przyczepić notatki i wydruki za pomocą magnesów, a w razie potrzeby na sucho wszystko sprawnie zetrzeć. Zalety tablicy magnetycznej warto też odkryć w domu! Przyda się szczególnie osobom, które albo lubią planować i wszystko zapisywać, albo wręcz przeciwnie – mają z tym ciągły problem. Psychologowie udowadniają, że spisywanie celów do osiągnięcia bardziej motywuje do realizacji. Tablicę magnetyczną można nabyć w różnych rozmiarach: dość dużą (200×100 cm) nadającą się raczej do biur, albo mniejszą (90×60 cm) świetną do domu. Tablica pasuje do każdej aranżacji. Jej powierzchnia jest lakierowana i solidna, producenci udzielają na nią długiej gwarancji – nawet 10 lat. Rama zaś jest najczęściej drewniana, aluminiowa albo z MDF-u.

Napisy na ścianach

Mocowane za pomocą kleju szablony ze znanymi aforyzmami i przysłowiami nadają się do stosowania na różnych typach powierzchni. W razie potrzeby łatwo je też usunąć. Kolorowe napisy to idealna propozycja dla osób lubiących wnętrzarskie eksperymenty. Napisy na ścianę obejmują bardzo różną tematykę. Większość z nich to przysłowia, sentencje znanych postaci oraz cytaty z filmów i książek. Pojawiają się też nawiązania do wydarzeń i postaci z kultury masowej, zabawne powiedzonka, dowcipy i fragmenty wierszy. Oprócz gotowych napisów dostępne są przyklejane na ścianie litery, z których można układać własne wyrazy.

Ozdoby na ścianę to fantastyczny sposób na wnętrze z osobowością! Kup je w sklepie internetowym WestwingNow!