Szukaj
WestwingNow Logo
Bezpłatna przesyłka od 150 zł

Kinkiety w całym domu


Kinkiety są traktowane jako dodatkowe oświetlenie ścienne, zazwyczaj pełnią też funkcję dekoracyjną. Często okazują się niezastąpione w naszych mieszkaniach. Za ich pomocą można optycznie podzielić wnętrze na strefy, np. wydzielić część wypoczynkową w dużym salonie, odpowiednio oświetlić okrągłe lustro w łazience, czy też ozdobić pustą ścianę. Kinkiety sprawdzają się też w kuchni oraz znakomicie oświetlają schody.

Model kinkietu należy starannie dobrać do funkcji, którą ma pełnić, oraz do stylistyki oświetlenia w całym wnętrzu.


Odkryj nasz szeroki asortyment kinkietów na WestwingNow i kup swój ulubiony model!

Kinkiety do przedpokoju

Pełnią one funkcję zarówno dekoracyjną, jak i praktyczną. Kreują klimat, dodając aranżacji przytulności. Świetnie uzupełniają oświetlenie sufitowe, które samodzielnie nie doświetla każdego zakamarku. Wybierając kinkiety do przedpokoju, warto się zastanowić, która z ich funkcji będzie się wysuwała na pierwszy plan. Jeśli mają odgrywać przede wszystkim rolę dekoracyjną, można skupić się wyłącznie na designie i zdobnictwie. Gdy jednak muszą też doświetlać lustro, ważne jest to, by emitowały mocne światło i były w miarę możliwości regulowane. Kinkiety do przedpokoju pomagają też wyeksponować dekoracje ścienne. Dlatego należy je montować w taki sposób, by rzucały na nie światło.

Kinkiety do sypialni

Kinkietu do sypialni nad łóżko to spore udogodnienie. Dyskretne światło kinkietów pozwoli Ci komfortowo czytać książkę lub przyda się gdy wstajesz w nocy. Umieszczone bezpośrednio nad łóżkiem zawsze są w zasięgu ręki. Z powodzeniem zastąpią lampkę nocną, jeżeli nie masz dość miejsca, by postawić obok łózka szafkę nocną. Poza praktyczną funkcją mogą być też ozdobą samą w sobie. Kinkiet nad łóżko świetnie zaprezentuje się na ścianie, tworząc elegancką grę świateł. Lampy do sypialni mogą pomóc wykreować przytulną atmosferę, wtapiając się w niemal każdą aranżację. Złote kinkiety z kryształkami doskonale ozdobią wnętrze w stylu glamour. Z kolei drewniane kinkiety uzupełnią przytulne wnętrze i zgrają się z rustykalnymi ozdobami.

Kinkiety w modnych stylach

  • Kinkiety w stylu prowansalskim sprawdzą się w sypialni jako alternatywa dla lampki ustawianej na szafce nocnej. W przypadku małych sypialni warto wybierać te, które mają lustrzaną podstawę, ponieważ odbijając światło, optycznie powiększą pokój oraz będą stanowić oryginalny dodatek rodem z Prowansji! Kinkiety w stylu prowansalskim warto też umieścić nad łazienkowym lustrem lub nad komodą w stylu prowansalskim z umywalką.
  • Kinkiety w stylu skandynawskim zazwyczaj są nieco surowe, najczęściej w białym, czarnym lub szarym kolorze, choć brązowe, drewniane także są odpowiednim wyborem do tego rodzaju aranżacji. Dobrze prezentują się również industrialne modele wykonane ze stali. Szczególnie funkcjonalne są kinkiety, które mają sprężynę. Dzięki niej można je rozsuwać. Sprawdzą się w zasadzie w każdym prosto urządzonym wnętrzu.

Kinkiet łazienkowy i jego funkcje

Pojedyncza lampa górna nie jest w stanie dobrze doświetlić lustra, a przez to codzienny makijaż czy inne zabiegi kosmetyczne mogą być mocno utrudnione. Dlatego w łazience potrzebujemy też lampy nad lustro. Warto do tej roli wybrać np. regulowane kinkiety naścienne, które zawieszone po obu stronach zwierciadła zapewnią dostateczne oświetlenie twarzy. Można także użyć jednej lampy zawieszonej bezpośrednio nad lustrem. W wybranych oprawach najlepiej zamontować na przykład żarówki typu LED ponieważ dają silne, rozpraszające światło. Za pomocą kinkietów można również kreować nastrój – szczególnie podczas długiej, relaksującej kąpieli. Warto jednak zawsze wybierać kinkiety łazienkowe i lampy nad lustro, które są solidne i odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci, najlepiej te, które mają osłony ze szkła lub tworzywa sztucznego, gdyż będą wtedy najlepiej zabezpieczone, a przy tym niepodatne na rdzewienie.. Łazienka prowansalska czy też nowoczesna - do każdej można znaleźć odpowiedni kinkiet łazienkowy, który może też być lampą nad lustro.

Nowoczesny i energooszczędny reflektor ścienny

Jeśli klasyczny kinkiet nie pasuje do stylu aranżacji, warto postawić na nowocześniejsze rozwiązanie, czyli reflektor ścienny. Znakomicie uzupełnia on oświetlenie sufitowe. Doskonałe walory praktyczne idą w parze z budowaniem przyjemnego, magicznego klimatu. Lampa w formie reflektora ściennego ma dwa znaki rozpoznawcze:

  • Nowoczesny design – do produkcji reflektorów wykorzystuje się przede wszystkim metal, szkło i tworzywa sztuczne. Powstają w ten sposób minimalistyczne, lecz intrygujące formy, najczęściej oparte na podstawowych figurach geometrycznych.
  • Energooszczędność – tradycyjne żarówki coraz częściej zastępuje się nowoczesnymi diodami LED. Pozwalają one znacznie obniżyć rachunki za prąd, ponadto są mało awaryjne.

Reflektor ścienny można bez problemu dostosować do funkcji, którą ma pełnić. Modele na regulowanym wysięgniku sprawdzą się w przedpokoju czy łazience, a lampy kompaktowe wykreują przyjemny nastrój w salonie.

Kinkiety to wyjątkowo inspirujący rodzaj oświetlenia. Z tego rodzaju lampami warto eksperymentować w aranżowaniu wnętrz. Ich cena nie jest wysoka, a każdy sklep z oświetleniem oferuje szeroki wybór kinkietów.

Odkryj nasz szeroki asortyment kinkietów na WestwingNow i kup swój ulubiony model!

Kinkiety

137 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr