Tapety: włókno syntetyczne

2 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Tapety winylowe do każdej aranżacji

Eleganckie i praktyczne tapety winylowe sprawdzą się w każdym mieszkaniu. W pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym najlepiej postawić na subtelne tapety w beżowych lub naturalnych odcieniach, wykończone delikatnym wzorem. Do wnętrz w stylu retro idealnie pasują natomiast tapety w koła, romby i heksagony w żywych, intensywnych kolorach. W aranżacjach w stylu prowansalskim idealnie sprawdzą się motywy kwiatowe i pastelowe odcienie różu oraz szarości. Świetnym dodatkiem do każdej aranżacji będą też tapety o tłoczonej fakturze, ozdobione roślinnym lub geometrycznym wzorem.

Tapety winylowe w stylu nowoczesnym

W nowoczesnych wnętrzach ważna jest przestrzeń. Unika się zbyt dużego natłoku mebli i dodatków, ale istotna jest także neutralna kolorystyka. Jeżeli jednak dominująca biel i szarość jest zbyt przytłaczająca, zawsze można ożywić wnętrze za pomocą tapety z oryginalnym nadrukiem. Doskonale sprawdzą się zwłaszcza tapety winylowe w geometryczne, abstrakcyjne wzory. Dobrym rozwiązaniem może być też pojedynczy akcent kolorostyczny na jednej ze ścian. Tapeta w żywym, kontrastowym kolorze, na przykład pomarańczowym, czerwonym, zielonym lub granatowym będzie idealnym dodatkiem do nowoczesnego wnętrza. Ciekawie prezentują się również tapety o nieregularnej fakturze, imitujące wypukłości lub spękania ściany.

Jak kłaść tapety winylowe?

Dobrze przyklejona tapeta posłuży przez długie lata. Oto kilka zasad, których warto przestrzegać podczas kładzenia tapety:

  • Przygotowanie do położenia tapety warto zacząć od odpowiedniego oczyszczenia podłoża. Tapety winylowe mogą być kładzione nie tylko na ścianach, ale także na płytach kartonowo-gipsowych lub drewnianych panelach. W sprzedaży dostępne są odpowiednie środki do usuwania starych tapet. Zawsze pomocna będzie też mieszanka wody z octem. Namoczona tapeta łatwiej odklei się od ściany.
  • Po usunięciu starej tapety należy dokładnie wymyć ścianę. Resztki farby, kurzu i kleju można usunąć za pomocą mydła technicznego.
  • Czystą ścianę warto zagruntować roztworem kleju do tapet. Należy równomiernie rozprowadzić go na powierzchni za pomocą pędzla.
  • Na wybranej ścianie ołówkiem zaznaczamy linię, na której wypadnie jej krawędź.
  • Tapetę tniemy na kawałki, uważnie sprawdzając miejsca przecinania się wzorów.
  • Przygotowane paski należy na spodniej części pokryć klejem i odłożyć na kilkanaście minut do wchłonięcia.
  • Klej do tapet powinien być dobrze rozrobiony i dokładnie wchłonąć się w tapetę. Ewentualne grudki i pęcherze powietrza spowodują powstawanie nierówności po przyklejeniu tapety do ściany.
  • Wybrany arkusz przyklejamy do ściany, zaczynając od sufitu i stopniowo schodząc ku dołowi.
  • Ewentualne nierówności tapety można wygładzić za pomocą wałka malarskiego. Tapety z włókna syntetycznego efektownie ubiorą twoją ścianę.

Odkryj naszą szeroką gamę tapet z włókien syntetycznych na WestwingNow i kup swój ulubiony model!