Szukaj
WestwingNow Logo
Bezpłatna przesyłka od 150 zł

Stojaki na magazyny stworzą piękną i harmonijną aranżację


Wśród praktycznych i dekoracyjnych akcesoriów ważne miejsce zajmują stojaki, stojaki na magazyny. To produkty dla domu, których rozmiar, forma i przeznaczenie są mocno powiązane z funkcjonalnością. W przedpokoju powinien zagościć stojak na buty czy parasole, w kuchni trudno się obyć bez stojaka na noże, ręczniki papierowe czy wino, z kolei aranżację salonu ubarwia i dekoruje stojak na magazyny czy płyty CD. Designerzy poświęcają tym detalom wiele uwagi, dlatego łatwo znaleźć akcesoria zarówno bardzo praktyczne, jak i fantazyjne pod względem wzornictwa.


Sprawdź również nasze wyjątkowe albumy i książki kucharskie


Porządek w przedpokoju


Przedpokój stanowi wizytówkę domu, dlatego powinien być harmonijnie urządzony, a wszystko w nim musi być na swoim miejscu. To pierwsze pomieszczenie, w którym przydaje się stojak. Praktyczny parasolnik, czyli stojak na parasole, sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i wtedy, gdy w deszczową pogodę do mieszkania przybędą liczni goście. Mokre parasole bez problemu znajdą swoje miejsce. Parasolnik może być połączony z wieszakiem stojącym. To jednak rozwiązanie lepsze do większego przedpokoju. W mniejszym praktyczniejsze są wieszaki ścienne albo pojemna szafa w zabudowie.

Stojaki na magazyny w salonie

Kolejnym pokojem, w którym liczy się ład i aranżacyjny porządek, jest salon, czyli również wizytówka domu. Dlatego przy komplecie wypoczynkowym powinien pojawić się pojemniek lub stojak na magazyny, zwany często gazetnikiem. Jeśli w domowej kolekcji jest dużo płyt, a nie można sobie pozwolić na specjalistyczny regał, świetny wybór stanowi stojak na płyty CD i DVD. Łatwo włączyć go w aranżację salonu nawet wtedy, gdy nie ma zbyt wiele miejsca do dyspozycji. Może być przy okazji ciekawą dekoracją wnętrza.

Stojak na wino, noże, przyprawy – kuchenne pomocniki

Prace kuchenne, w szczególności przyrządzanie smacznych potraw, są o wiele łatwiejsze, jeśli z pomocą przychodzą poręczne akcesoria. Stojaki kuchenne pozwalają zaprowadzić porządek wśród różnorodnych drobiazgów. Dzięki temu wszystko ma swoje miejsce, wiadomo, gdzie znajdują się noże czy przyprawy, można też szybko sięgnąć po ręcznik papierowy, butelkę wytrawnego wina czy kapsułkę do ekspresu. Jakie stojaki najlepiej sprawdzają się w kuchni?

  • Stojak na noże – często ma formę bloku z otworami. Można w nie wsunąć kuchenne ostrza. Dzięki temu są zabezpieczone przed wilgocią i zabrudzeniami, a także zgromadzone w jednym miejscu.
  • Stojak na ręczniki papierowe – ręczniki przydają się często w awaryjnych sytuacjach, dlatego bardzo ważne jest to, by wygodnie można było sięgnąć, i to najlepiej jedną ręką. Stabilny stojak dobrze utrzymuje rolkę, można więc jednym ruchem urwać pojedynczy ręcznik.
  • Stojak na wino – białe i czerwone, wytrawne i półsłodkie… Na stojaku można wygodnie przechować kilka butelek wina. To przy okazji ciekawa dekoracja kuchni świadcząca o dobrym guście właściciela oraz jego znajomości win, co wciąż jest wiedzą dość elitarną!
  • Stojak na przyprawy – zwany też przyprawnikiem. Można na nim zgromadzić aromatyczne przyprawy w słoiczkach. Dzięki temu łatwo po nie sięgnąć i nie trzeba za każdym razem buszować po szafkach czy szufladach.
  • Stojak na kapsułki – wszystkie kapsułki z aromatyczną kawą w jednym miejscu! To spełnienie marzeń posiadaczy nowoczesnych ekspresów ciśnieniowych.
  • Stojak na naczynia – najczęściej ma formę wieszaczka, na którym można wygodnie rozmieścić kubki i filiżanki. Co więcej, dzięki niemu zajmą o wiele mniej miejsca.

Niezbędnik łazienkowy

W niedużym pomieszczeniu, jakim jest łazienka, najlepiej sprawdzają się wielofunkcyjne stojaki na magazyny. Górna część może służyć jako wieszak na mokre ręczniki, w dolnej zaś znajdzie się pojemnik na szczotkę do WC. Taki stojak może być też wzbogacony o dodatkowe półeczki, haczyki albo uchwyt na papier toaletowy. Wielozadaniowy stojak to idealny wybór do niedużej łazienki. Zajmuje mało miejsca, a pozwala zagospodarować i uporządkować większość akcesoriów łazienkowych.

Stojaki a style aranżacyjne

Strona praktyczna stojaka to jedno – równie ważny jest design. Bez problemu można znaleźć stojaki pasujące do różnych stylów aranżacyjnych:

  • Styl nowoczesny – warto wybierać fantazyjne stojaki wykonane z metalu bądź tworzyw sztucznych. Mile widziane są powierzchnie lakierowane na wysoki połysk. Skąpane w bieli aranżacje skandynawskie polubią stojaki wykonane z jasnego drewna, z kolei we wnętrzach spod znaku pop-artu sprawdzą się modele soczyście kolorowe z tworzyw sztucznych.
  • Styl prowansalski – najlepszy efekt dekoratorski zapewniają stojaki wykonane z kutego metalu. Można bez problemu znaleźć zarówno model na wino, jak i przyprawy, magazyny czy parasole.
  • Styl industrialny – stojaki z subtelnie postarzone metalu to swoiste must have! Im bardziej surowy design, tym lepiej. Warto zwrócić uwagę na modele inspirowane stylem vintage, a także dekorowane przemysłowymi typografiami.

Dekorują i pozwalają utrzymać w domu porządek. Czarują fantazyjnymi formami… Zalety stojaków można by mnożyć w nieskończoność. Stanowią prosty sposób na harmonijną aranżację, w której wszystko jest na swoim miejscu, taki porządek i wspaniałą dekorację nadadzą twojemu wnętrzu stojaki na magazyny.

Stojaki na magazyny

16 Produkty