Szukaj
WestwingNow Logo
140 zł dla CiebieBezpłatna przesyłka od 150 zł

Pudełka do przechowywania i ich historia

Pierwsze wzmianki historyczne na temat pudełek papierowych pochodzą z roku 1035, kiedy podróżnik z Persji odwiedził targowisko w Kairze, gdzie zobaczył, jak kupcy pakują warzywa i owoce w papier. Od tamtej pory opakowania znacząco się zmieniły – są trwalsze i solidniejsze. Producenci dbają, by ich towary pakowane były w jak najlepszej jakości opakowanie lub torebki. Współczesnych pudełek po towarach można używać także do przechowywania różnych rzeczy, a ponieważ są trwałe, można je samodzielnie ozdabiać, oklejać lub malować.

Warto jednak zdecydować się na gotowe pudełka dekoracyjne, których cena nie jest wygórowana, za to jakość bardzo dobra. Pudełka dekoracyjne świetnie zorganizują nasze rzeczy w domu, ale to także idealne opakowania na prezent – dzięki różnym rozmiarom pudełek można w nie zapakować prawie wszystko. Pudełko doda elegancji prezentowi i sprawi przyjemność obdarowanej osobie.

Pudełka ozdobne – do kuchni, łazienki i pokoju

Pudełka dekoracyjne można podzielić pod względem tego, jakie akcesoria będą w nim przechowywane i w jakich pomieszczeniach zostaną ustawione:

  • kuchenne – wykonane są zazwyczaj z plastiku – przezroczystego lub z nadrukiem. Wybór tego tworzywa wynika z faktu, że w kuchni przechowuje się produkty spożywcze, które w kartonach mogłyby tracić swoje walory zapachowe.
  • łazienkowe – takie opakowania wykonane są często z wikliny, która jest popularnym materiałem pasującym do wystroju łazienek. Wiklina, zwłaszcza ta pomalowana na biało, kojarzy się ze śródziemnomorskim ciepłem i wakacjami nad morzem. Pudełka wiklinowe zamiast tradycyjnej pokrywki mają klapkę.
  • pudełka ozdobne do salonu, sypialni, garderoby – wykonane z tektury – to najpopularniejsze pudełka. Mają pokrywkę, a rogi pudełek często wzmocnione są metalowymi okuciami, co sprawia, że są trwałe.
  • tekstylne pudełka do pokoju dziecinnego – kolorowe, często zdobione postaciami z dziecięcego świata bajek.
  • Jeśli prezent posiada nietypowy kształt, najlepiej do jego zapakowania użyć szykownej torebki. Często posiadają one nadruk lub napis, który nawiązuje do okazji, z jakiej ofiaruje się komuś prezent.
  • Podczas pakowania lepiej zdecydować się na dwustronną taśmę klejącą, która jest o wiele bardziej estetyczna i mniej widoczna niż taśma przezroczysta.

Pudełko dobre nie tylko w domu…

Pojemniki na lunch nie są produktami, których używa się jedynie poza domem. Można także spotkać specjalne pudełko na przykład w kształcie banana. Zabezpieczy ono owoc przed uszkodzeniem w plecaku czy torebce. W garażu, szopie, w ogrodzie czy nawet na tarasie warto utrzymać porządek i mieć wszystko posegregowane. Do tego może przydać się odpowiednie pudełko. Pomieści porozrzucane dotychczas śrubki czy spinacze do prania. W piwnicy czy garażu gromadzi się wiele rzeczy i dlatego zwykłe pudełko może zdziałać tam cuda! Zwiększymy przestrzeń w pomieszczeniu i z łatwością odnajdziemy potrzebne rzeczy, utrzymując zarazem porządek. Warto pamiętać, że tak jak w przypadku kuchni i łazienki należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału, z którego jest wykonane pudełko. Na świeżym powietrzu oraz w wilgotnej piwnicy czy garażu lepiej wykorzystać plastikowe lub metalowe pudełko.

Kartony dekoracyjne

Takie kolorowe pudła bardzo zyskują na popularności. Pomieszczą różne drobiazgi. Dodatkowo są niedrogie, więc można je często zmieniać. W ten sposób możemy nadać zupełnie nowy klimat całemu pomieszczeniu. Dzięki nim monochromatyczne meble staną się wesołe i pełne kolorów. Wielką zaletą kartonów jest też to, że kiedy przestają być potrzebne, można je złożyć i schować, choćby za szafą, żeby tam czekały na czas, kiedy wrócą na półki. Warto pamiętać, że pudełka w formie kartonów no ekologiczny i niedrogi sposób na przechowywanie przedmiotów w domu.

Pudełka do przechowywania

62 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr