Pudełka

65 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Pudełka ozdobne – do kuchni, łazienki i pokoju

Pudełka dekoracyjne można podzielić pod względem tego, jakie akcesoria będą w nim przechowywane i w jakich pomieszczeniach zostaną ustawione:

  • kuchenne – wykonane są zazwyczaj z plastiku – przezroczystego lub z nadrukiem. Wybór tego tworzywa wynika z faktu, że w kuchni przechowuje się produkty spożywcze, które w kartonach mogłyby tracić swoje walory zapachowe.
  • łazienkowe – takie opakowania wykonane są często z wikliny, która jest popularnym materiałem pasującym do wystroju łazienek. Wiklina, zwłaszcza ta pomalowana na biało, kojarzy się ze śródziemnomorskim ciepłem i wakacjami nad morzem. Pudełka wiklinowe zamiast tradycyjnej pokrywki mają klapkę.
  • pudełka ozdobne do salonu, sypialni, garderoby – wykonane z tektury – to najpopularniejsze pudełka. Mają pokrywkę, a rogi pudełek często wzmocnione są metalowymi okuciami, co sprawia, że są trwałe.
  • tekstylne pudełka do pokoju dziecinnego – kolorowe, często zdobione postaciami z dziecięcego świata bajek.
  • Jeśli prezent posiada nietypowy kształt, najlepiej do jego zapakowania użyć szykownej torebki. Często posiadają one nadruk lub napis, który nawiązuje do okazji, z jakiej ofiaruje się komuś prezent.
  • Podczas pakowania lepiej zdecydować się na dwustronną taśmę klejącą, która jest o wiele bardziej estetyczna i mniej widoczna niż taśma przezroczysta.

Pudełko dobre nie tylko w domu…

Pojemniki na lunch nie są produktami, których używa się jedynie poza domem. Można także spotkać specjalne pudełko na przykład w kształcie banana. Zabezpieczy ono owoc przed uszkodzeniem w plecaku czy torebce. W garażu, szopie, w ogrodzie czy nawet na tarasie warto utrzymać porządek i mieć wszystko posegregowane. Do tego może przydać się odpowiednie pudełko. Pomieści porozrzucane dotychczas śrubki czy spinacze do prania. W piwnicy czy garażu gromadzi się wiele rzeczy i dlatego zwykłe pudełko może zdziałać tam cuda! Zwiększymy przestrzeń w pomieszczeniu i z łatwością odnajdziemy potrzebne rzeczy, utrzymując zarazem porządek. Warto pamiętać, że tak jak w przypadku kuchni i łazienki należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału, z którego jest wykonane pudełko. Na świeżym powietrzu oraz w wilgotnej piwnicy czy garażu lepiej wykorzystać plastikowe lub metalowe pudełko.

Organizer na bieliznę — pudełko w praktycznej odsłonie

Organizery na bieliznę często wyposażone są w dodatkowe przegródki i zamknięcia, determinujące ich przeznaczenie. Oto kilka popularnych modeli produktów, które ułatwią zaprowadzenie porządku w garderobie:

  • organizer na biustonosze — pudełko wyposażone w długie i wąskie przegródki umożliwiające wygodne przechowywanie staników bez konieczności składania ich i narażania na odkształcenia.
  • organizer z mini-przegródkami — kwadratowy organizer z kilkunastoma małymi przegródkami. Doskonale nadaje się do segregowania skarpetek, pasków lub krawatów.
  • organizer wiszący — przeznaczony do zawieszenia na drzwiach szafy. Wyposażony w kieszenie, do których można schować mniejsze akcesoria, kapcie lub czapki.
  • organizer podróżny — to właściwie niewielka torba przypominająca kosmetyczkę. Liczne przegródki i zamykane kieszenie pomagają uporządkować bieliznę w walizce.

Kartony dekoracyjne

Takie kolorowe pudła bardzo zyskują na popularności. Pomieszczą różne drobiazgi. Dodatkowo są niedrogie, więc można je często zmieniać. W ten sposób możemy nadać zupełnie nowy klimat całemu pomieszczeniu. Dzięki nim monochromatyczne meble staną się wesołe i pełne kolorów. Wielką zaletą kartonów jest też to, że kiedy przestają być potrzebne, można je złożyć i schować, choćby za szafą, żeby tam czekały na czas, kiedy wrócą na półki. Warto pamiętać, że pudełka w formie kartonów no ekologiczny i niedrogi sposób na przechowywanie przedmiotów w domu.