Półki ścienne

55 Produkty
Sortuj według

Półki a ich funkcja w pomieszczeniach domowych

Praktyczne półki do przedpokoju pozwalają odpowiednio posegregować wszystkie potrzebne drobiazgi. Mogą to być półki samodzielne albo wchodzące w skład innych mebli, takich jak szafka na klucze, ławka, stolik bądź konsola. Świetnie sprawdzają się również półki połączone z wieszakami. Warto je dobierać umiejętnie, tak by harmonijnie wpisywały się w wystrój i współgrały ze stylem wnętrzarskim, który króluje w aranżacji.

Półki do salonu, gdy są niezabudowane, dają wiele możliwości aranżacji przestrzeni. Książki, fotografie rodzinne, bibeloty – powinny mieć swoje miejsce. Salon jest także tą sferą domu, do której nie tylko domownicy, ale i goście mają dostęp. Dlatego ustawia się na pólkach w salonie jedynie te przedmioty, które chce się pokazać innym.

Półki do sypialni mają funkcję zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną. Można na nich zgromadzić księgozbiór czy wyeksponować bliskie sercu drobiazgi. Jeśli mieszkanie nie jest duże, warto wykorzystać każdy dostępny centymetr także w sypialni.

Aranżacje zdjęć w odpowiednim miejscu

Półka ścienna na zdjęcia pozwala zgromadzić w jednym miejscu i pięknie wyeksponować bliskie sercu fotografie. Można je zestawić z plakatami, grafikami czy innymi dekoracyjnymi drobiazgami. Ciekawym, poręcznym rozwiązaniem jest wąska półka z wysokim brzegiem z przodu, na którym można oprzeć ramki, a przez to nie zsuną się z półki. Ponadto będą lekko pochylone i nie potrzeba dla nich dodatkowej podpórki. Możliwości wykorzystania półek na zdjęcia jest mnóstwo. Za ich pomocą można na przykład zagospodarować całą ścianę. Wystarczy zamontować kilka półek równolegle do siebie.

Nowoczesne półki

W ostatnich latach moda na tradycyjny, masywny regał przeminęła – teraz popularnością cieszą się nowoczesne meble. Nietypowy design charakteryzuje zarówno szafki, sofy, jak i szafy, ale to właśnie zestaw nowoczesnych półek wiszących lub stojących prezentuje się wyjątkowo efektownie. Radzimy, jak wybrać najlepsze nowoczesne półki do sypialni lub salonu, aby były nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również funkcjonalne. Kolorowe półki to wyraziste dekoracje wnętrza, a zarazem bardzo praktyczne meble, które doskonale sprawdzają się w różnych częściach mieszkania.

Półki kwadratowe – powiew współczesności

Rozwiązania modułowe cieszą się wielkim uznaniem zarówno architektów wnętrz, jak i właścicieli domów. Pozwalają zamienić urządzanie mieszkania w kreatywną zabawę. Półki kwadratowe doskonale czują się w grupie, a to, jak zostaną rozmieszczone na ścianie, zależy tylko od osobistego wyboru. Dużą zaletą tych mebli jest ich pojemność, a także to, że na górnym poziomie również można coś wyeksponować – szczególnie jeśli brakuje do tego miejsca gdzie indziej.

Półki w gabinecie

Półka na dokumenty to elegancki mebel, który pomoże zapanować nad niesfornymi kartkami papieru. Wisząca półka na dokumenty to lekki, ale pojemny mebel. Sprawdzi się nie tylko w biurze, lecz będzie także przydatna dla osób, które pracują w domu. W domowej aranżacji półką na dokumenty może stać się zwykły, prosty regał. Półki ścienne również mogą pomóc zapanować nad niesfornymi kartkami papieru.