Szukaj
Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Półki ścienne

73 Produkty
Sortuj: Popularność
Sortuj: Popularność

Półki ścienne - rozwiązanie dla małych mieszkań

Półki ścienne to półki do zamontowania na ścianie i są szczególnie praktyczne w małych mieszkaniach, ponieważ zwykle zajmują niewiele miejsca. Po przymocowaniu do ściany, przestrzeń pod spodem może być używana do innych celów – na przykład do postawienia pięknej komody, fotela lub biurka. Półki ścienne idealnie nadają się do uzyskania miejsca do przechowywania lub podkreślenia ulubionych dekoracji. A to nie tylko zaleta w mieszkaniach o małej powierzchni!

Materiały i style

Jak każdy inny mebel, półka ścienna może być wykonana z różnych materiałów. Drewno, metal, plastik lub szkło są popularnymi materiałami i mają różne zalety. Drewno wygląda ciepło i przytulnie, a metal jest chłodny i nowoczesny. Plastik jest dostępny w wielu kolorach, a szkło dzięki swojej przezroczystości wygląda na lekkie. Inną możliwością jest mieszanka materiałów, praktycznie bez żadnych ograniczeń pod względem kombinacji.

Nie tylko materiał może się różnić, ale także styl i kolor. Wszystko jest możliwe, od prostej deski po kombinację kilku przegródek i asymetrycznego lub okrągłego kształtu. To samo dotyczy koloru. Półki ścienne są dostępne w różnych tonach i odcieniach, z kolorem zależnym od tego, jak efektownie ma wyglądać półka i jakie są inne kolory w pokoju. Szczególnie popularne są półki w kolorze białym, które niepozornie wiszą na ścianie lub stanowią kontrast do kolorowej lub tapetowanej ściany. To samo dotyczy białych półek ściennych w stylu shabby chic, które często znajdują się w kuchni.

Półka ścienna w kuchni

Nie tylko w salonie czy sypialni półki ścienne są niezwykle przydatne, ale także w kuchni inspirują one swoją funkcjonalnością i designem! Książki, przyprawy, naczynia lub akcesoria kuchenne oraz wszystkie przybory kuchenne znajdą właściwe miejsce na stylowej półce wiszącej. Ważne jest, aby upewnić się, że półka ścienna jest odpowiednio zabezpieczona na przykład farbą, ponieważ wilgotność w kuchni może wzrostać podczas gotowania.

Zabezpieczenie półki ściennej zapewnia, że żadna wilgoć nie przedostanie się przez drewno. Dzięki temu półka pozostanie w kuchni przez długi czas i można ją będzie zapełnić świeżymi ziołami, na przykład w wazonach. Te ostatnie będą również dobrze wyglądać na zewnątrz na półce wiszącej na ciepłej ścianie. Tam półka służy głównie jako dekoracja ogrodowa i nadaje się również do przechowywania kwiatów doniczkowych lub narzędzi ogrodowych.

Praktyczne i eleganckie: półki ścienne w łazience

W wielu mieszkaniach łazienka jest niewielka, pozwalając zyskać powieszchnię mieszkalną. Dlatego trzeba jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń i wybrać półkę ścienną (lub więcej), na której można umieścić wszystko, od pielęgnacji ciała, poprzez ręczniki, kończąc na detergentach do prania.

Kiedy po prysznicu lub kąpieli łazienka staje się wilgotna i zaparowana, drewno naturalne będzie dobrym wyborem. Zwłaszcza bambus lub drewno tekowe są poszukiwane, ponieważ są nowoczesne i dobrze tolerują wysoką wilgotność w łazience.

Do łazienki nadają się również półki ścianne wykonane z metalu lub szkła, które są również łatwe do czyszczenia ze względu na swoją gładką powierzchnię. A ponieważ w dzisiejszych czasach używane jest specjalne bezpieczne szkło, będziesz mogła cieszyć się swoją półką długo i beztrosko.

Montaż półki ściennej

Jeśli zdecydujesz się na półkę ścienną, powinieneś wiedzieć, że ta półka musi być zamontowana na ścianie. I to za pomocą odpowiednich śrub i kołków, tak aby zarówno półka ścienna, jak i radość z niej trwała długo i bezpiecznie.

Ponieważ półka ścienna służy nie tylko do dekoracji, musi ona również być w stanie udźwignąć dużą wagę. Nie jest to możliwe bez odpowiedniego montażu. Zasadniczo do zamocowania półki ściennej potrzebne jest wiertło, kołki i wkręty, dzięki czemu półka będzie naprawdę mocno przylegać do ściany. Po znalezieniu wymarzonej półki ściennej na WestwingNow, przymocuj ją prawidłowo do ściany i udekoruj pięknymi dodatkami, książkami lub kwiatami.

Wygodna i prosta dostawa

100 dni na darmowy zwrot

Dział Obsługi Klienta 22 290 3000