Półki ścienne: metal

43 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Półki metalowe w aranżacji

Alternatywę dla regału i etażerki stanowią pojedyncze metalowe półki, które można łatwo zamontować w dowolnym miejscu. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej?

Salon – półki ścienne z metalu stanowią uzupełnienie dla komód, regałów czy innych mebli do przechowywania. Można na nich umieścić książki bądź kolekcję dekoracji – figurek i ramek ze zdjęciami.

Przedpokój – praktyczną metalową półkę warto umieścić nad wieszakiem. Z powodzeniem przechowa drobne akcesoria modowe: szaliki, czapki czy rękawiczki. Można na niej odłożyć także mniejsze parasole.

Kuchnia – w niej półek nigdy za wiele! Można na nich umieścić pojemniki z przyprawami, ceramikę i porcelaną albo kolekcję dekoracji, które powinny pojawić się w przytulnym, zindywidualizowanym wnętrzu.

Półki ścienne z metalu do małego mieszkania

Mieszkańcy niewielkich mieszkań lub kawalerek często borykają się z problemem braku miejsca na rozmaite drobiazgi – książki, płyty, naczynia bądź kosmetyki. Półki ścienne to doskonałe rozwiązanie. W zależności od potrzeb można zdecydować się na większy lub mniejszy model i cieszyć się dodatkowym meblem, który nie zajmuje miejsca w pokoju. Należy jednak pamiętać, żeby półka nie była zbyt głęboka, ponieważ może optycznie zmniejszyć wnętrze. Z tego samego powodu lepiej zdecydować się na meble wykonane z jasnych surowców. Również na małym balkonie warto zawiesić półki ścienne – można ustawić na nich kwiaty lub przechowywać przybory ogrodnicze. Nisko zawieszona półka sprawdzi się również jako stolik, na którym można postawić napoje lub miskę owoców.

Montaż półki ściennej z metalu i nie tylko

Półki ścienne, szczególnie obciążone zawartością, muszą być bardzo stabilnie przytwierdzone do ściany. Istnieją dwa sposoby przytwierdzenia półki do ściany – za pomocą kołków (elementy mocujące są niewidoczne) lub wsporników. Niezależnie od rodzaju elementów mocujących muszą one być wykonane z bardzo dobrej jakości surowców – najlepiej sprawdzi się stal i metal.

Nie na każdej ścianie można zawiesić półki – bardzo cienkie ścianki działowe nie utrzymają dużego ciężaru i nadadzą się jedynie do zamontowania pojedynczej półki, na której staną lekkie dekoracje – łączna waga półki i stojących na niej przedmiotów nie może przekroczyć 40 kg. Masywny regał na książki najlepiej przytwierdzić do grubej ściany z betonu za pomocą kołków stalowych zamocowanych głęboko w ścianie. Do montażu takiego mebla najlepiej zatrudnić specjalistę – niezbędne jest sprawdzenie, czy w ścianie nie ma instalacji elektrycznych, prawidłowe wypoziomowanie mebla i jego profesjonalny montaż. Dostępne wsporniki umożliwiają zamontowanie praktycznych półek nawet pod pochyłym sufitem.

Półki ściennej z metalu - z klasyczną nutą

Choć półki metalowe to najczęściej proste modele nowoczesne o nieco surowym designie, również miłośnicy klasyki znajdą coś dla siebie. Chodzi o modele wykonywane z kutego metalu. Efektowna metaloplastyka wychodzi spod rąk najzdolniejszych artystów rzemieślników. Do wyboru są półki metalowe ażurowe, składające się z misternie plecionych metalowych form, albo proste modele wsparte na ozdobnych wspornikach. W aranżacji w stylu prowansalskim bądź shabby chic najlepiej sprawdzają się półki metalowe białe, szczególnie te subtelnie postarzane. Do wnętrza w stylu toskańskim albo angielskim warto wprowadzić półki metalowe czarne bądź brązowe. Najlepiej uzupełnić je o inne akcesoria wykonane z kutego metalu: etażerki, stojaki albo nieduże meble. Dekoracyjne półki ścienne z metalu świetnie sprawdzają się również w roli kwietników.