Szukaj
WestwingNow Logo
Bezpłatna przesyłka od 150 zł

Stoły i krzesła jako niezastąpione meble w ogrodzie i na tarasie


Kiedy pierwsze promienie słońca zaglądają do okien marzymy tylko o jednym: żeby zjeść śniadanie, albo rodzinny obiad w plenerze. Jeśli mamy do dyspozycji ogród, albo spory taras nic nie stoi na przeszkodzie. Niezbędny będzie oczywiście stół. Możemy wystawić do ogrodu ten z salonu lub jadalni, na dłuższą jednak metę lepiej wyposażyć się w mebel, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o przebywaniu na świeżym powietrzu. Taki stół ogrodowy jest wykonany ze specjalnego rodzaju drewna, najczęściej tekowego, odpornego na działanie zarówno słońca jak i deszczu. Poza drewnem dostępne są oczywiście stoły z innych materiałów, dostępne w różnych wielkościach, kształtach i kolorach. Wybór jest naprawdę ogromny i z pewnością każdy znajdzie do swojego ogrodu taki stół, o jakim marzy.


Jaki stół ogrodowy wybrać?


Aby zachować arturiańską zasadę równości przy stole, warto zainwestować w okrągły stół. Jeśli do zagospodarowania pozostaje przestrzeń na balkonie, warto zwrócić uwagę na okrągły stolik na balkon. Balkon lub taras staną się dodatkowym pomieszczeniem domu czy mieszkania, jeśli zostaną urządzone zgodnie z upodobaniami lokatorów. Wieczorne spotkania z rodziną i znajomymi pod chmurką staną tym przyjemniejsze, jeśli ten mebel balkonowy będzie dobrany zgodnie z zasadą międzyludzkiej harmonii, a czy istnieje bardziej harmonijny kształt mebla niż okrągły? Okrągły stolik na balkon można łatwo dopasować do otoczenia kierując się kilkoma prostymi zasadami.


A co z krzesłami?

Oczywiście dobrze by było, żeby pasowały do stolika i innych mebli oraz by były wygodne. Sprawdź naszekrzesła ogrodowe i znajdź coś dla swojego ogrodu! Tam też znajdziesz więcej informacji.

Okrągły stolik na balkon w kilku odsłonach

Okrągły stolik na balkon sprzyja tworzeniu relacji, pozbawionej ostrych krawędzi. Decydując się na zakup stolika na balkon lub taras można wybierać spośród dostępnych materiałów, z których będzie on wykonany:

  • Drewno – naturalny materiał idealnie komponujący się z tradycyjnym otoczeniem. Dobrze konserwowany będzie cieszył oko przez lata. Najtrwalszy rodzaj drewna to ten pochodzący z krajów tropikalnych. Okrągły stolik na balkon z drewna, a do niego odpowiednio wybrane krzesła stworzą ciepłą atmosferę przy rodzinnym grillowaniu.
  • Plastik – bardzo łatwy w utrzymaniu. Czystość plastikowych mebli zapewni przecieranie wilgotną ściereczką od czasu do czasu. Okrągły stolik na balkon z plastiku pozwoli na częste przestawianie w zależności od tego, w którym miejscu będzie akurat najbardziej potrzebny. Szeroka gama dostępnych kolorów mebli balkonowych z plastiku z pewnością ułatwi wybór do bardziej nowoczesnego otoczenia. Drewniane meble na balkon warto na zimniejsze miesiące wstawić do piwnicy lub przykryć oddychającą plandeką. Za wysiłek włożony w impregnację i czyszczenie meble drewniane odwdzięczą się dobrym wyglądem przez wiele lat.
  • Technorattan – splot zainspirowany rattanem w połączeniu z wytrzymałością na niekorzystne czynniki atmosferyczne zapewni okrągły stolik na balkon wykonany z technorattanu. Technorattan to tworzywo, któremu niestraszne jest silne nasłonecznienie, czy ekspozycja na deszcz. Stół i krzesła wykonane z technorattanu mogą być przechowywane na balkonie również jesienią i zimą. Warto je wówczas zabezpieczyć chowając w specjalnym pokrowcu na meble balkonowe.
  • Wiklina – okrągły stolik na balkon z wikliny będzie z pewnością lekki i wniesie akcent rustykalny w otoczenie. Wiklinowe meble powinny być zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Poza miesiącami użytkowania warto przechowywać je w pomieszczeniu.
  • Metal – najbardziej wytrzymały materiał. Aby nieco ocieplić mebel można przykryć okrągły stolik na balkon obrusem w żywym kolorze. Można również zdecydować się na połączenie metalu z naturalnym tworzywem np. drewnem. Mebel na balkon wykonany z metalu należy od czasu do czasu zabezpieczyć środkiem przeciwko wilgoci.
  • Aluminium – okrągły stolik na balkon z aluminium również nie wymaga wielkich zabiegów, by prezentować się dobrze na balkonie lub tarasie. Zaletą tego materiału jest duża gama wzorów, z których każdy na pewno dobierze coś na własny balkon czy taras.

Praktyczne wskazówki

Wybierając idealny okrągły stolik na balkon lub taras warto pamiętać o tym, że meble w jasnych kolorach nagrzewają się wolniej od mebli w kolorach ciemnych. Należy, zatem wziąć pod uwagę, czy miejsce, w którym zostanie ustawiony stolik należy do mocno wyeksponowanych na promienie słoneczne. Ważną kwestią jest również fakt, czy meble poza sezonem będą przechowywane w pomieszczeniu. W takim przypadku przydatny będzie okrągły stolik na balkon z możliwością złożenia, co sprawi, że zajmie mniej miejsca. Stoły ogrodowe to meble, które zazwyczaj służą nam kilka sezonów, dlatego warto o nie odpowiednio zadbać.

Meble ogrodowe

236 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr