Oświetlenie ogrodowe

101 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Najpopularniejsze rodzaje oświetlenia ogrodowego

Dużym zainteresowaniem cieszą się lampy ogrodowe w postaci kinkietów wyprofilowanych na wzór miejskich latarni. Często są wyposażone w czujniki zmierzchu lub ruchu, które pozwalają na oszczędność energii elektrycznej. Popularnym rodzajem oświetlenia ogrodowego są reflektory. Służą do skupiania światła na konkretnych obiektach. Można je ustawić na podłożu, albo zamontować na drzewie lub elewacji. Taka lampa ogrodowa emituje mocne światło i zapewnia możliwość regulacji kąta jego padania. Ciekawym rozwiązaniem są lampy podwodne i pływające. Te pierwsze mocuje się do dna zbiornika. Emitowane światło zostaje rozproszone przez wodę, co daje wspaniały efekt wizualny. Pływające kule wypełnione światłem sprawią, że oczko wodne będzie wyglądało niesamowicie. Do oświetlenia mniejszych powierzchni sprawdzą się latarenki i lampiony. Wprowadzą do ogrodu lub na taras magiczny nastrój.

Lampy ogrodowe stojące

Wybierając je warto zwrócić uwagę nie tylko na design, ale i solidność wykonania oraz użyte materiały. Dopasujmy je do stylu, który króluje wokół domu. Jeśli stawiamy na klasyczne elementy, wybierzmy lampy ogrodowe stojące w formie latarni. Z kolei miłośnicy stylu nowoczesnego mają do dyspozycji lampy w wersji minimalistycznej, wykonane głównie z metalu oraz tworzyw sztucznych. Wystarczy nawet jedna efektowna lampa stojąca, żeby w ogrodzie zrobiło się nastrojowo. Większość lamp stojących, zarówno tych klasycznych jak i nowoczesnych, jest wykonana w oparciu o najnowsze technologie, które sprzyjają wydajności oraz energooszczędności. Wszystkie lampy przeznaczone do montażu na zewnątrz muszą być w specjalny sposób przystosowanie do długotrwałego przebywania w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Można je rozmieszczać w dowolny sposób i wedle własnego uznania. Na WestwingNow znajdziesz najpiękniejsze i najpraktyczniejsze modele.

Lampy ogrodowe solarne – nowa metoda oświetlenia ogrodu

Coraz częściej zastępują tradycyjne oświetlenie ogrodowe. Są energooszczędne i nie wymagają montażu okablowania. Można je instalować w już urządzonym ogrodzie, bez konieczności zmiany dotychczasowej aranżacji czy niszczenia roślin. Coraz większy wybór, dobre parametry i niskie ceny sprawiają, że lampy ogrodowe solarne to idealny zakup. Ładują się energią słoneczną w ciągu dnia. Jak to się dzieje? Przemiana energii powstałej z promieniowania słonecznego na energię elektryczną prowadzi do wytworzenia prądu elektrycznego. Prąd magazynowany jest w akumulatorze, a po zmierzchu lampa włącza się sama, podświetlając wybrane miejsca w ogrodzie. Lampy ogrodowe solarne, czerpiąc energię do pracy z odnawialnego źródła naturalnego, są produktami przyjaznymi dla środowiska. Te wysokiej jakości mają wbudowany czujnik zmierzchu, dzięki któremu automatycznie włączają się po zmroku.

Słupki oświetleniowe

Należy pamiętać, aby podczas oświetlania – zwłaszcza drogi oraz schodów – nie dochodziło do oślepiania. Dlatego też na wielu werandach i w ogrodach stosuje się słupki oświetleniowe. Emitują one światło z niewielkiej wysokości, z reguły od 1 do 1,5 metra a przy tym wiele z nich świeci do dołu. Wykorzystuje się je do oświetlania schodów, podjazdów, ścieżek oraz niskiej zieleni. Często są wyposażone w klosze, dzięki czemu dają miękkie, rozproszone światło. Jeśli chodzi zaś o jego źródło, wybrać można słupki oświetleniowe halogenowe (dają światło o barwie zbliżonej do dziennego), wyładowcze (wykorzystywane do oświetlania dużych terenów) lub świetlówki kompaktowe. Spacerowanie po ogrodzie powinno być bezpieczne także po zmroku. Osiągnąć ten cel pomaga odpowiednie oświetlenie zewnętrzne.