Szukaj
WestwingNow Logo
Bezpłatna przesyłka od 150 zł

Oświetlenie ogrodowe odgrywa ważną rolę nie tylko praktyczną, lecz także dekoracyjną.

Salon, sypialnia, kuchnia czy przedpokój to niejedyne miejsca, gdzie powinny się pojawić praktyczne lampy. Od momentu, kiedy światło było luksusem, minęło mnóstwo czasu. Dziś każdy dom rozświetlony jest od środka i na zewnątrz. Oświetlenie służy już nie tylko komfortowi funkcjonowania wieczorem oraz zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa, ale wykorzystuje się je również w celach aranżacyjnych, jako wewnętrzny lub zewnętrzny element dekoracji.

Równie ważne jest otoczenie domu: strefa wejścia, taras i ogród. Jakie wybrać i jak je dopasować do naszej aranżacji WestwingNow radzi?

Kinkiet zewnętrzny wygodnie oświetla drzwi o zmroku, dekoruje elewację, a na tarasie kreuje magiczną atmosferę, która sprzyja relaksowi na świeżym powietrzu.

Nowoczesne, energooszczędne kinkiety zewnętrzne sprawdzają się w wielu miejscach wokół domu:

  • Strefa wejścia – szczególnie, gdy wraca się do domu o zmroku, przydaje się praktyczna lampa, która oświetla drzwi. Dzięki temu nie ma chociażby problemu z trafieniem kluczem do zamka
  • Elewacja domu – wieczorem i nocą efektowne lampy kreują magiczny klimat także wokół domu. Już jeden energooszczędny kinkiet zewnętrzny z powodzeniem odgrywa rolę dekoracyjną.
  • Taras – kinkiet zewnętrzny to najpraktyczniejsze oświetlenie zewnętrzne tarasu. Sprawdza się szczególnie w ciepłe dni, gdy na świeżym powietrzu spędza się więcej czasu.

Najpopularniejsze rodzaje oświetlenia ogrodowego

Dużym zainteresowaniem cieszą się lampy ogrodowe w postaci kinkietów wyprofilowanych na wzór miejskich latarni. Często są wyposażone w czujniki zmierzchu lub ruchu, które pozwalają na oszczędność energii elektrycznej. Popularnym rodzajem oświetlenia ogrodowego są reflektory. Służą do skupiania światła na konkretnych obiektach. Można je ustawić na podłożu, albo zamontować na drzewie lub elewacji. Taka lampa ogrodowa emituje mocne światło i zapewnia możliwość regulacji kąta jego padania. Ciekawym rozwiązaniem są lampy podwodne i pływające. Te pierwsze mocuje się do dna zbiornika. Emitowane światło zostaje rozproszone przez wodę, co daje wspaniały efekt wizualny. Pływające kule wypełnione światłem sprawią, że oczko wodne będzie wyglądało niesamowicie. Do oświetlenia mniejszych powierzchni sprawdzą się latarenki i lampiony. Wprowadzą do ogrodu lub na taras magiczny nastrój.

Lampy ogrodowe stojące

Wybierając je warto zwrócić uwagę nie tylko na design, ale i solidność wykonania oraz użyte materiały. Dopasujmy je do stylu, który króluje wokół domu. Jeśli stawiamy na klasyczne elementy, wybierzmy lampy ogrodowe stojące w formie latarni. Z kolei miłośnicy stylu nowoczesnego mają do dyspozycji lampy w wersji minimalistycznej, wykonane głównie z metalu oraz tworzyw sztucznych. Wystarczy nawet jedna efektowna lampa stojąca, żeby w ogrodzie zrobiło się nastrojowo. Większość lamp stojących, zarówno tych klasycznych jak i nowoczesnych, jest wykonana w oparciu o najnowsze technologie, które sprzyjają wydajności oraz energooszczędności. Wszystkie lampy przeznaczone do montażu na zewnątrz muszą być w specjalny sposób przystosowanie do długotrwałego przebywania w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Można je rozmieszczać w dowolny sposób i wedle własnego uznania. Na WestwingNow znajdziesz najpiękniejsze i najpraktyczniejsze modele.

Lampy ogrodowe solarne – nowa metoda oświetlenia ogrodu

Coraz częściej zastępują tradycyjne oświetlenie ogrodowe. Są energooszczędne i nie wymagają montażu okablowania. Można je instalować w już urządzonym ogrodzie, bez konieczności zmiany dotychczasowej aranżacji czy niszczenia roślin. Coraz większy wybór, dobre parametry i niskie ceny sprawiają, że lampy ogrodowe solarne to idealny zakup. Ładują się energią słoneczną w ciągu dnia. Jak to się dzieje? Przemiana energii powstałej z promieniowania słonecznego na energię elektryczną prowadzi do wytworzenia prądu elektrycznego. Prąd magazynowany jest w akumulatorze, a po zmierzchu lampa włącza się sama, podświetlając wybrane miejsca w ogrodzie. Lampy ogrodowe solarne, czerpiąc energię do pracy z odnawialnego źródła naturalnego, są produktami przyjaznymi dla środowiska. Te wysokiej jakości mają wbudowany czujnik zmierzchu, dzięki któremu automatycznie włączają się po zmroku.

Słupki oświetleniowe

Należy pamiętać, aby podczas oświetlania – zwłaszcza drogi oraz schodów – nie dochodziło do oślepiania. Dlatego też na wielu werandach i w ogrodach stosuje się słupki oświetleniowe. Emitują one światło z niewielkiej wysokości, z reguły od 1 do 1,5 metra a przy tym wiele z nich świeci do dołu. Wykorzystuje się je do oświetlania schodów, podjazdów, ścieżek oraz niskiej zieleni. Często są wyposażone w klosze, dzięki czemu dają miękkie, rozproszone światło. Jeśli chodzi zaś o jego źródło, wybrać można słupki oświetleniowe halogenowe (dają światło o barwie zbliżonej do dziennego), wyładowcze (wykorzystywane do oświetlania dużych terenów) lub świetlówki kompaktowe. Spacerowanie po ogrodzie powinno być bezpieczne także po zmroku. Osiągnąć ten cel pomaga odpowiednie oświetlenie zewnętrzne.

Oświetlenie ogrodowe

113 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr