Szukaj
Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Doniczki ogrodowe

98 Produkty
Sortuj: Popularność
Sortuj: Popularność
* Podana cena to najniższa cena produktu przed obniżką, w ciągu ostatnich 30 dni

Doniczki ogrodowe: przydatne dekoracje w ogrodzie i na balkonie

Doniczki ogrodowe to wspaniała, funkcjonalna dekoracja, która w piękny sposób ozdobi Twój balkon, taras czy ogród. Z roślin posadzonych w donicach można stworzyć ciekawą aranżację tarasu bądź balkonu. Można je także ustawiać w różnych miejscach ogrodu. Chcąc wprowadzić ład i harmonię do swoich otwartych przestrzeni, koniecznie sprawdź nasze propozycje na WestwingNow!

Wybierz odpowiednią doniczkę dla swoich roślin, ale i dla siebie

Ogród ozdobiony kwiatami w donicach wygląda na bardziej zadbany i ma wiele uroku. Wybór donicy dopasowanej do rośliny ma duże znaczenie, bowiem wpływa nie tylko na jej wzrost, ale także estetykę i kompozycję z otoczeniem. Istotna jest więc jej wielkość, kształt, barwa, użyty materiał a czasem nawet technologia! Z kolei ich kształty, formy i barwy powinny być dostosowane do klimatu ogrodu i pozostałych elementów jego wyposażenia, a także do architektury budynku. Na WestwingNow znajdziesz masę akcesoriów, które ozdobią Twój ogród. Mnogość form, kolorów i materiałów sprawia, że nawet najbardziej wymagające i sprecyzowane osoby, znajdą tu coś dla siebie. W zakładce doniczki ogrodowe znajdziesz doniczki wykonane z materiałów takie jak:

 • Ceramika – dzięki porowatym ściankom przepuszczają powietrze do korzeni.
 • Tworzywo sztuczne – są lekkie i można je myć wodą z mydłem. Jeśli planujemy posadzić w takich donicach duże okazy roślin, koniecznie trzeba ją dodatkowo obciążyć (np. kamieniami).
 • Glina – Moda na tego typu produkty powraca. Podkreślają wygląd roślin. Warto wykorzystywać je w ogrodach wzorowanych na stylu wiejskim, naturalistycznym, angielskim oraz śródziemnomorskim.
 • Beton – pełnią funkcję kwietników wykorzystywanych głównie w ogrodach publicznych i zieleni miejskiej. Są ciężkie, wytrzymałe i stabilne. Walory estetyczne natomiast zależą od technologii wykonania i zdobień.
 • Metal – są lekkie i odporne na wilgoć. Na balkonie sprawdzą się donice z aluminium lub ocynkowanej blachy.
 • Oprócz wysokiej jakości materiałów, ważny jest także design! WestwingNow oferuje doniczki ogrodowe w różnych kształtach i formach, począwszy od klasycznych gładkich, przez kolorowe w różnych tonacjach, po rzeźby i oryginalne kształty. Doniczki pasują do każdego stylu wnętrz. Wiemy, jak ważny jest czas, dlatego nie pozwalamy Ci długo czekać na zamówione produkty, skracają czas dostawy do minimum!

  Przewodnik: jak wybrać odpowiednią doniczkę dla rośliny?

  Jeśli interesujesz się roślinami, zapewne wiesz, że kolor i forma doniczki to nie wszystko. Aby roślina mogła prawidłowo się rozwijać i cieszyć nasze oko, doniczka musi być być odpowiednio dobrana. Wysokość donicy powinna być mniej więcej równa 1/3 wysokości rośliny. Donice dobieramy do wielkości bryły korzeniowej i zmieniamy je na większe wraz ze wzrostem rośliny. Jeśli roślina będzie miała zbyt ciasno, to szybko zwiędnie. Małych roślin nie sadzimy też od razu w dużych donicach, ponieważ ich system ukorzenienia rozrośnie się zbyt mocno w stosunku do części górnej rośliny. Dobrym pomysłem jest dodanie do gleby hydrożelu. Będzie on pochłaniał wodę w czasie deszczu lub podlewania i oddawał ją stopniowo podczas suszy, a na dnie donicy zawsze powinna być kilkucentymetrowa warstwa drenażu z drobnych kamyków.

  Kwiaty w donicach można przestawiać co jakiś czas w inne miejsce. Dzięki temu ogród można kilka razy w sezonie trochę zmieniać. Bardzo ważny jest staranny dobór kwiatów do donic i odwrotnie. trzeba także zadbać, aby rośliny miały dobre warunki, by ładnie rosły i kwitły.

  Skorzystaj z szerokiej oferty WestwingNow i ciesz się wysokiej jakości produktami pasującymi do każdej aranżacji wnętrz. Nie kupuj mebli i akcesoriów na jeden sezon, wybieraj spośród produktów wysokiej klasy na WestwingNow! Poznaj porady ekspertów, game inspiracji oraz szereg akcesoriów do stworzenia ciekawych aranżacji!

  Bezpłatna przesyłka od 150 zł

  100 dni na darmowy zwrot

  Dział Obsługi Klienta 22 290 3000