Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Doniczki ogrodowe

  119 Produkty
  Sortuj: Popularność
  Filtr

  Doniczki ogrodowe: przydatne dekoracje w ogrodzie i na balkonie

  Doniczki ogrodowe to wspaniała, funkcjonalna dekoracja, która w piękny sposób ozdobi Twój balkon, taras czy ogród. Z roślin posadzonych w donicach można stworzyć ciekawą aranżację tarasu bądź balkonu. Można je także ustawiać w różnych miejscach ogrodu. Chcąc wprowadzić ład i harmonię do swoich otwartych przestrzeni, koniecznie sprawdź nasze propozycje na WestwingNow!

  Wybierz odpowiednią doniczkę dla swoich roślin, ale i dla siebie

  Ogród ozdobiony kwiatami w donicach wygląda na bardziej zadbany i ma wiele uroku. Wybór donicy dopasowanej do rośliny ma duże znaczenie, bowiem wpływa nie tylko na jej wzrost, ale także estetykę i kompozycję z otoczeniem. Istotna jest więc jej wielkość, kształt, barwa, użyty materiał a czasem nawet technologia! Z kolei ich kształty, formy i barwy powinny być dostosowane do klimatu ogrodu i pozostałych elementów jego wyposażenia, a także do architektury budynku. Na WestwingNow znajdziesz masę akcesoriów, które ozdobią Twój ogród. Mnogość form, kolorów i materiałów sprawia, że nawet najbardziej wymagające i sprecyzowane osoby, znajdą tu coś dla siebie. W zakładce doniczki ogrodowe znajdziesz doniczki wykonane z materiałów takie jak:

 • Ceramika – dzięki porowatym ściankom przepuszczają powietrze do korzeni.
 • Tworzywo sztuczne – są lekkie i można je myć wodą z mydłem. Jeśli planujemy posadzić w takich donicach duże okazy roślin, koniecznie trzeba ją dodatkowo obciążyć (np. kamieniami).
 • Glina – Moda na tego typu produkty powraca. Podkreślają wygląd roślin. Warto wykorzystywać je w ogrodach wzorowanych na stylu wiejskim, naturalistycznym, angielskim oraz śródziemnomorskim.
 • Beton – pełnią funkcję kwietników wykorzystywanych głównie w ogrodach publicznych i zieleni miejskiej. Są ciężkie, wytrzymałe i stabilne. Walory estetyczne natomiast zależą od technologii wykonania i zdobień.
 • Metal – są lekkie i odporne na wilgoć. Na balkonie sprawdzą się donice z aluminium lub ocynkowanej blachy.
 • Oprócz wysokiej jakości materiałów, ważny jest także design! WestwingNow oferuje doniczki ogrodowe w różnych kształtach i formach, począwszy od klasycznych gładkich, przez kolorowe w różnych tonacjach, po rzeźby i oryginalne kształty. Doniczki pasują do każdego stylu wnętrz. Wiemy, jak ważny jest czas, dlatego nie pozwalamy Ci długo czekać na zamówione produkty, skracają czas dostawy do minimum!

  Przewodnik: jak wybrać odpowiednią doniczkę dla rośliny?

  Jeśli interesujesz się roślinami, zapewne wiesz, że kolor i forma doniczki to nie wszystko. Aby roślina mogła prawidłowo się rozwijać i cieszyć nasze oko, doniczka musi być być odpowiednio dobrana. Wysokość donicy powinna być mniej więcej równa 1/3 wysokości rośliny. Donice dobieramy do wielkości bryły korzeniowej i zmieniamy je na większe wraz ze wzrostem rośliny. Jeśli roślina będzie miała zbyt ciasno, to szybko zwiędnie. Małych roślin nie sadzimy też od razu w dużych donicach, ponieważ ich system ukorzenienia rozrośnie się zbyt mocno w stosunku do części górnej rośliny. Dobrym pomysłem jest dodanie do gleby hydrożelu. Będzie on pochłaniał wodę w czasie deszczu lub podlewania i oddawał ją stopniowo podczas suszy, a na dnie donicy zawsze powinna być kilkucentymetrowa warstwa drenażu z drobnych kamyków.

  Kwiaty w donicach można przestawiać co jakiś czas w inne miejsce. Dzięki temu ogród można kilka razy w sezonie trochę zmieniać. Bardzo ważny jest staranny dobór kwiatów do donic i odwrotnie. trzeba także zadbać, aby rośliny miały dobre warunki, by ładnie rosły i kwitły.

  Skorzystaj z szerokiej oferty WestwingNow i ciesz się wysokiej jakości produktami pasującymi do każdej aranżacji wnętrz. Nie kupuj mebli i akcesoriów na jeden sezon, wybieraj spośród produktów wysokiej klasy na WestwingNow! Poznaj porady ekspertów, game inspiracji oraz szereg akcesoriów do stworzenia ciekawych aranżacji!