Szukaj
WestwingNow Logo
Bezpłatna przesyłka od 150 zł

Stoliki ogrodowe jako clou aranżącji


Stoliki ogrodowe to meble, które stanowią clou tarasowej czy ogrodowej aranżacji. A pamiętajmy, że ta często stanowi swoiste przedłużenie salonu. Dlatego jeśli we wnętrzach króluje wyraźnie zdefiniowany styl dekoratorski, warto się kierować jego założeniami, dobierając meble pod chmurkę. Stoliki do ogrodu dostępne są zarówno w formach klasycznych, jak i efektownych nowoczesnych. Za ich pomocą można wykreować klimat tajemniczego ogrodu albo plenerowej wystawy sztuki współczesnej. Dużą popularnością cieszą się lekkie optycznie stoliki kute, które są wybierane przez romantyczne dusze. Na drugim biegunie znajdują się solidne i efektowne modele z tworzyw sztucznych, w tym bardzo cenionego technorattanu.

Stoliki ogrodowe, na taras i balkon

Miłośnicy klasycznych aranżacji powinni zwrócić uwagę na stoliki do ogrodu kute albo drewniane. Te pierwsze stanowią przykład rzemiosła artystycznego najwyższych lotów. Efektowna metaloplastyka cieszy się ogromną popularnością na południu Europy. Fantazyjne meble kute pojawiają się we wnętrzach w stylu prowansalskim oraz toskańskim. Ogród, taras czy balkon zyska mnóstwo uroku, gdy zagości w nim magiczny komplet mebli: stolik kuty i dwa krzesła. Przed zakupem warto sprawdzić, czy wybrane modele nadają się do używania na zewnątrz!

Stoliki do ogrodu drewniane również cieszą się ogromną popularnością. Zwykle drewniany blat wspiera się na lekkiej metalowej konstrukcji. Takie meble są stosunkowo tanie. Droższe są te wykonane z litego drewna. Czasem jednak warto zapłacić więcej i mieć pewność, że przetrwają najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Nie każdy gatunek drewna toleruje wilgoć oraz opady deszczu, a zimą śniegu. Nie każde drewno lubi też być ciągle narażone na słońce. Pamiętajmy, zatem, że meble do użytku zewnętrznego muszą być zrobione z bardzo wytrzymałego rodzaju drewna, jeśli chcemy cieszyć się nimi przez kilka sezonów. Takim gatunkiem jest na przykład akacja, eukaliptus, modrzew, a przede wszystkim tek. Zwłaszcza ten ostatni zniesie naprawdę wszystko. Ze względu na swoją twardość i odporność na upływ czasu idealnie nadaje się do ogrodu i na balkon. Czy wiecie, że właśnie z drewna tekowego buduje się najbardziej ekskluzywne jachty? Skoro, więc tek przetrwa morskie nawałnice, z pewnością nic nie zaszkodzi mu również na naszym balkonie. Oczywiście o stoliki z drewna musimy odpowiednio dbać, podobnie jak o wszystkie drewniane powierzchnie. Przynajmniej dwa razy w sezonie, najlepiej na początku i na końcu, dobrze je zawoskować odpowiednim woskiem do drewna. No i oczywiście, kiedy już lato dobiegnie końca dobrze jest zabezpieczyć je na jesień i zimę. Jeśli nie mamy ich gdzie przechować, warto chociaż szczelnie okryć grubą folią. Następnej wiosny będą jak nowe.

Plastikowe meble do ogrodu

Długo nie cieszyły się szczególną estymą, ponieważ uchodziły za mało efektowne. Na szczęście design mebli wykonywanych z tworzyw sztucznych fantastycznie się rozwinął. Dziś stoliki do ogrodu i krzesła wyglądają jak najwspanialsze meble rodem z futurystycznych filmów Stanleya Kubricka! Część modeli ma właściwości fluorescencyjne, co oznacza, że w dzień akumulują światło słoneczne, wieczorem zaś emitują magiczną poświatę. Nowoczesne tworzywa sztuczne, z których produkuje się meble ogrodowe, są odporne na zarysowania, nie blakną pod wpływem promieni słonecznych, a często też mogą przezimować w ogrodzie. Ogromną popularnością cieszą się krzesła, fotele i stoliki do ogrodu produkowane z technorattanu. Ten materiał syntetyczny przypomina naturalny rattan, jest jednak odporny na promieniowanie UV i nie matowieje.

Praktyczne zestawy mebli

Meble ogrodowe najlepiej kupować w gotowych kompletach – stanowi to gwarancję aranżacyjnej i stylistycznej harmonii. W podstawowych zestawach znajdują się stoliki do ogrodu wraz z dwoma krzesłami. Jest to wygodne rozwiązanie, jeśli nie potrzeba dużych mebli, takich jak stół czy większe fotele albo kanapy ogrodowe. Taki komplet pozwala łatwo zaaranżować uroczy kącik kawiarniany także na niewielkim balkonie. Same meble ogrodowe nie gwarantują najwyższego komfortu – trzeba do nich dobrać odpowiednie akcesoria. Nie może zabraknąć przede wszystkim miękkich poduszek. W upalne dni przyda się również parasol ogrodowy. Do stolika do ogrodu i krzeseł łatwo dopasować praktyczną skrzynię ogrodową. Może posłużyć do przechowywania poduszek lub narzędzi do prac na grządkach, a wzbogacona wygodnym siedziskiem stanie się uroczą ławeczką. Klasyczne czy nowoczesne – meble outdoorowe mają mnóstwo zalet! O niektóre z nich nawet je nie podejrzewacie. Na przykład stoliki ogrodowe w zestawie z dwoma krzesłami pozwalają błyskawicznie urządzić kącik kawiarniany pod chmurką.

Pomocnicze stoliki ogrodowe

43 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr