Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Pomocnicze stoliki ogrodowe

  34 Produkty
  Sortuj: Popularność
  Filtr

  Pomocnicze stoliki ogrodowe jako clou aranżacji

  Stoliki ogrodowe to meble, które stanowią clou tarasowej czy ogrodowej aranżacji. A pamiętajmy, że ta często stanowi swoiste przedłużenie salonu. Dlatego jeśli we wnętrzach króluje wyraźnie zdefiniowany styl dekoratorski, warto się kierować jego założeniami, dobierając meble pod chmurkę. Pomocnicze stoliki do ogrodu dostępne są zarówno w formach klasycznych, jak i efektownych nowoczesnych. Za ich pomocą można wykreować klimat tajemniczego ogrodu albo plenerowej wystawy sztuki współczesnej. Dużą popularnością cieszą się lekkie optycznie stoliki kute, które są wybierane przez romantyczne dusze. Na drugim biegunie znajdują się solidne i efektowne modele z tworzyw sztucznych, w tym bardzo cenionego technorattanu.

  Stoliki ogrodowe idealne na taras i balkon

  Miłośnicy klasycznych aranżacji powinni zwrócić uwagę na stoliki do ogrodu kute albo drewniane. Te pierwsze stanowią przykład rzemiosła artystycznego najwyższych lotów. Efektowna metaloplastyka cieszy się ogromną popularnością na południu Europy. Fantazyjne meble kute pojawiają się we wnętrzach w stylu prowansalskim oraz toskańskim. Ogród, taras czy balkon zyska mnóstwo uroku, gdy zagości w nim magiczny komplet mebli: stolik kuty i dwa krzesła. Przed zakupem warto sprawdzić, czy wybrane modele nadają się do używania na zewnątrz!

  Stoliki do ogrodu drewniane również cieszą się ogromną popularnością. Zwykle drewniany blat wspiera się na lekkiej metalowej konstrukcji. Takie meble są stosunkowo tanie. Droższe są te wykonane z litego drewna. Czasem jednak warto zapłacić więcej i mieć pewność, że przetrwają najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Nie każdy gatunek drewna toleruje wilgoć oraz opady deszczu, a zimą śniegu. Nie każde drewno lubi też być ciągle narażone na słońce. Pamiętajmy, zatem, że meble do użytku zewnętrznego muszą być zrobione z bardzo wytrzymałego rodzaju drewna, jeśli chcemy cieszyć się nimi przez kilka sezonów. Takim gatunkiem jest na przykład akacja, eukaliptus, modrzew, a przede wszystkim tek. Zwłaszcza ten ostatni zniesie naprawdę wszystko. Ze względu na swoją twardość i odporność na upływ czasu idealnie nadaje się do ogrodu i na balkon. Czy wiecie, że właśnie z drewna tekowego buduje się najbardziej ekskluzywne jachty? Skoro, więc tek przetrwa morskie nawałnice, z pewnością nic nie zaszkodzi mu również na naszym balkonie. Oczywiście o stoliki z drewna musimy odpowiednio dbać, podobnie jak o wszystkie drewniane powierzchnie. Przynajmniej dwa razy w sezonie, najlepiej na początku i na końcu, dobrze je zawoskować odpowiednim woskiem do drewna. No i oczywiście, kiedy już lato dobiegnie końca dobrze jest zabezpieczyć je na jesień i zimę. Jeśli nie mamy ich gdzie przechować, warto chociaż szczelnie okryć grubą folią. Następnej wiosny będą jak nowe.

  Odkryj pomocnicze stoliki ogrodowe na WestwingNow i wybierz ten ulubiony. Ciesz się latem na balkonie lub w ogordzie!