Szukaj
WestwingNow Logo
Bezpłatna przesyłka od 150 zł

Poduszki dekoracyjne


Poduszki dekoracyjne mogą całkowicie zmienić styl pomieszczenia lub być jego idealnym dopełnieniem. Niektóre, poza funkcją dekoracyjną, spełniają także funkcje użytkowe. Dzięki nim przestrzeń salonu czy sypialni stanie się jedyna w swoim rodzaju, a do tego przytulna i ciepła bądź elegancka i szykowna. Możliwości jest wiele – tyle, co wzorów, kształtów i rozmiarów poduszek!


Wolny czas w ogrodzie można spędzać na kilka różnych sposobów. Wśród nich wysokie miejsce zajmują zabawa z dziećmi czy spotkania z przyjaciółmi oraz pielęgnowanie ogrodu. Dobrze jest też pozwolić sobie na chwilę relaksu z książką w ręku. Istotne jest, by meble ogrodowe były wygodne. Dlatego też warto jest dokupić do nich pasujące poduszki, które poprawią komfort siedzenia. Równie ważne są poduszki na huśtawkę ogrodową, która dla wielu osób jednoznacznie kojarzy się z przyjemnie i wygodnie spędzonym czasem wolnym. Oto kilka wskazówek jak dobrać odpowiednie poduszki na huśtawkę ogrodową.

Od ławek, po poduchy

W zielonych oazach od zawsze gościły wyszukane dodatki – kolumnady, rzeźby, oczka wodne. Współcześnie królują w nich także wygodne komplety wypoczynkowe – leżaki, hamaki czy poduszki na meble ogrodowe. Niegdyś do dyspozycji osób wypoczywających w zieleńcach były jedynie ławki. W ogrodach rzadziej spędzano czas na siedząco – częściej przechadzano się wśród klombów, podziwiając roślinność. Wyjątkiem były eleganckie podwieczorki, do których zasiadano przy stołach wyniesionych na zewnątrz. Współcześnie zieleńce, tarasy i balkony są przede wszystkim miejscami błogiego relaksu.

Huśtawka ogrodowa i poduszki dekoracyjne

Ogrodowa huśtawka jest coraz częściej kupowana wraz z zestawem mebli ogrodowych. Ustawiona w rogu tarasu lub w zacienionym miejscu pod drzewami dodaje przydomowemu ogródkowi swojskiego uroku. Obrazu dopełnią miękkie poduszki na huśtawkę ogrodową. Duże, rodzinne huśtawki ogrodowe z drewna mają ławkę o długości od 150 cm do 180 cm. W ofertach producentów znaleźć można też jednoosobowe bujawki ogrodowe z nowoczesnym, okrągłym koszem. Te z kolei wykonane są z metalu lub grubego technorattanu. Pasują do nich duże, kwadratowe poduszki na huśtawkę ogrodową. Huśtawki powinny być wykonane z tego samego materiału, z jakiego zrobione są meble ogrodowe. Poduszki na huśtawkę ogrodową powinny mieć ten sam wzór co poduszki ozdabiające stojący w ogrodzie komplet wypoczynkowy. Jeśli nie ma takiej możliwości, dobrze jest, by poduszki na huśtawkę ogrodową były utrzymane w takiej samej gamie kolorystycznej.

Najpopularniejsze są dwa rodzaje poduszek na huśtawki ogrodowe:

  • dwuczęściowe poduszki na huśtawkę ogrodową – dolna część poduchy posiada wsad z grubej krajanki pianki PUR czyli pianki polieretanowej. Górna poduszka jest wypełniona pianką tapicerską o mniejszej gęstości. Dwuczęściowe poduszki na huśtawkę ogrodową nie mają poszewek, pierze się je ręcznie w całości.
  • segmentowe poduszki na huśtawkę ogrodową – wkład tworzy całość poduszki, to jest siedzisko i oparcie. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ piankowe można swobodnie wyjmować z pokrowców i w razie potrzeby prać osobno.

Wybierając poduszki na meble ogrodowe należy kierować się przede wszystkim ich wielkością, grubością oraz starannym wykonaniem. Kanapy i fotele ogrodowe mają zazwyczaj twardą konstrukcję, zatem musi okalać ją odpowiednia warstwa materiału. Najlepszym wyborem są poduszki na meble ogrodowe wykonane z tkanin wodoodpornych. Może być to na przykład gruby poliester lub teflon. Dzięki nim, poduszki na meble ogrodowe nie będą przemakać. Co więcej, solidnie wykonane akcesoria nie są tak podatne na zabrudzenia oraz działanie promieni słonecznych.

Stylowe poduszki na meble ogrodowe

Dobierając poduszki na meble ogrodowe należy kierować się także stylem, w jakim zagospodarowana jest przestrzeń. Ogród utrzymany w trendzie angielskim, pełen nastrojowych zakątków i ukrytych altan kocha drewniane stoły i krzesła. Poduszki na meble ogrodowe powinny być zatem obite romantycznym materiałem zdobionym różanym motywem. Doskonale sprawdzą się także delikatne motywy kwiatowe, w stonowanych barwach. Elegancki zieleniec francuski z zawsze wspaniale utrzymanym trawnikiem i żywopłotami polubi białe, lniane poduchy na żeliwne krzesła i ławeczki. Minimaliści rozkochani w trendzie japońskim, pełnym drzewek bonzai, mogą postawić na poduszki na meble ogrodowe wyszywane w egzotyczne wzory.

Poduszki dekoracyjne

Barwne, orientalne poduszki to must have dla wielbicieli stylu boho – dla nich poduszek nigdy za wiele. Powinny być wzorzyste, haftowane i bardzo wesołe. W domach na Bliskim Wschodzie lub w Afryce Północnej poduszki można znaleźć wszędzie – na kanapach, fotelach, ławach, krzesłach, łóżkach, a nawet podłodze. We wnętrzach w stylu boho można śmiało mieszać poduszki w różnych stylach i kolorach – ich bogactwo sprawi, że salon zamieni się w komnatę jak z „Baśni z tysiąca i jednej nocy”.

Niezależnie od stylu wnętrza warto wziąć sobie do serca jedną zasadę powtarzaną przez wszystkich projektantów wnętrz – poduszki źle czują się w kompletach. Nawet w najbardziej klasycznym salonie czy ogrodzie warto pozwolić sobie na odrobinę poduszkowego szaleństwa i spontaniczności! Zajrzyj do nas i wybierz poduszki dekoracyjne.

Poduszki dekoracyjne

61 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr