Szukaj
WestwingNow Logo
140 zł dla CiebieBezpłatna przesyłka od 150 zł

Aby urządzić miejsce na balkonie na wspólne chwile przy pogawędkach, potrzebny będzie stół ogrodowy z metalu. Stoły ogrodowe wykonane z metalu są dużo bardziej wytrzymałe i służą latami. Po zakończonym sezonie wystarczy je tylko zakonserwować na zimę i można cieszyć się nimi w kolejnym sezonie. Jakie zalety posiada metalowy stolik na balkon i w jaki sposób zaaranżować balkon lub taras, by optymalnie wykorzystać walory stolika?

Stoły ogrodowe z metalu: wielkość i kształt

Jaki ogród, taki stół! Wybierając stół ogrodowy, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim rozmiar ogrodu lub patio. Nie powinno się kupować dwunastoosobowego stołu dębowego do malutkiego ogródka przyblokowego. A posiadacze wielkich ogrodów mogą sobie pozwolić na znacznie więcej niż mały, żeliwny stolik kawowy. Wielkość zależy również od liczby osób, które będą z niego korzystać – inny stół kupi trzyosobowa rodzina, a inny będzie potrzebny dla dużej rodziny, która często organizuje przyjęcia ogrodowe. Stół ogrodowy i krzesła to meble, które tworzą ciepłą atmosferę w ogrodzie. Dodaj do tego odpowiednie oświetlenie, które nada miejscu unikalny klimat, a cała rodzina godzinami będzie przesiadywać na świeżym powietrzu.

Do wyboru są wszelkie kształty stołów ogrodowych – tradycyjny, na przykład prostokątny, kwadratowy czy okrągły stół ogrodowy, ale także nieco bardziej ekstrawaganckie wielokąty czy stoły wyglądem przypominające kwiaty. Stół musi być jednak przede wszystkim komfortowy. Optymalna wysokość dla stołów ogrodowych to około 75 cm. Krzesła powinny zostać dobrane do konkretnego stołu. Ważne jest też, aby każdy biesiadnik miał do dyspozycji około 60 cm długości pulpitu. Ergonomia krzeseł także nie pozostaje bez znaczenia. Należy pamiętać, aby szerokość siedziska była dopasowana do rozstawu nóg mebla.

Stoły ogrodowe z metalu - balkon w aranżacji przestrzeni

Balkon, taras, ogród każde z tych miejsc jest świetną lokalizacją, by postawić w niej metalowy stolik. Meble metalowe wykonuje się głównie z żeliwa, aluminium lub stalowych paneli. Żeliwo jest materiałem dosyć prostym w obróbce, więc kształt stolika może być fantazyjny. Metalowy stolik na balkon będzie świetnie pasował do nowoczesnych, prostych ogrodów i balkonów, ale także romantycznych aranżacji.

Akcesoria ogrodowe najczęściej chowa się przed zimą do piwnicy. Metalowy stolik na balkon, odpowiednio zabezpieczony, może stać na balkonie cały rok. Zapewni on także dodatkowe miejsce w salonie – dla przybyłych z wizytą gości, lub w kuchni – na krótką chwilę przy kawie podczas wybierania kolejnego przepisu na posiłek. Dom wzbogacony o taki funkcjonalny mebel, na pewno na tym zyska.

Stoły ogrodowe z metalu – dlaczego z metalu?

Metal jest najbardziej wytrzymałym materiałem spośród wszystkich, które służą do produkcji mebli ogrodowych. Inwestycja w metalowy stolik na balkon jest opłacalna, taki stolik będzie służył wiele lat, nie trzeba się więc martwić, że na każdy sezon potrzebny jest nowy stół. Metalowy stolik na balkon nie wymaga chowania go przed deszczem. Po nawet dużej ulewie wystarczy osuszyć go i jest znów gotowy do użycia. Silny wiatr nie przewróci go tak łatwo, gdyż ma mocną konstrukcję, i nie jest tak lekki, jak meble np. z wikliny. Metal łatwo się nagrzewa, podczas upalnych dni można go więc przykryć kolorowym obrusem, który zapewni izolację przed słońcem oraz doda mu dodatkowego uroku.

Metalowy stolik na balkon nie zniszczy się pod wpływem wysokiej temperatury, można więc postawić na nim akcesoria do grilla. Zabrudzenia powstałe podczas grillowania, tym bardziej, jeśli jest to grill węglowy, a nie elektryczny, nie wnikną w strukturę stolika. Plamy dają się szybko usunąć za pomocą gorącej wody i detergentu.

Stoły ogrodowe z metalu i jego konserwacja

Akcesoria ogrodowe, ze względu na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych jak woda, wiatr, słońce, a także zabrudzenia od pyłu, koszonej trawy, spalin samochodowych są podatne szybciej na uszkodzenia aniżeli te, znajdujące się w domu. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja i zabezpieczenie mebli. Jak to zrobić?

Metalowy stolik na balkon wymaga właściwie niewielkich zabiegów, by utrzymać go w nienagannym stanie. Na metalu nie gromadzą się drobnoustroje, jest pokryty farbą antykorozyjną, więc do jego wyczyszczenia najczęściej wystarczy wilgotna szmatka, a jeśli pojawią się tłuste plamy – odpowiedni środek do metalowych powierzchni. O wiele istotniejszą kwestią jest przygotowanie go na sezon zimowy, w przypadku gdy nie zabieramy go do domu, ale wstawiamy do piwnicy czy garażu. Stół ogrodowy z metalu należy dokładnie oczyścić z zabrudzeń powstałych w sezonie letnim, a następnie zakonserwować specjalnym środkiem do metalu.

Stoły ogrodowe: metal

102 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr
Metal