Meble wypoczynkowe

98 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Funkcjonalne meble wypoczynkowe

Współczesne komplety wypoczynkowe to przede wszystkim synonim ergonomii. Jedne z najpopularniejszych modeli to te modułowe, składające się z kilku elementów. Dzięki pomysłowości designerów, można je zestawiać w dowolnych konfiguracjach. Tego rodzaju komplet zapewnia maksimum wygody i zawsze dopasuje się do wnętrza. Inwestując w komplety wypoczynkowe należy dokładnie przyjrzeć się ich wymiarom. Wysokość i głębokość mebli powinna odpowiadać wzrostowi użytkowników. Dla osób o słusznym wzroście polecane są głębokie siedziska, podpierające uda na całej długości. Niższym domownikom do gustu przepadnie płytsze siedzenie, które sprawi, że ich stopy będą miały kontakt z podłogą. Warto, aby komplety wypoczynkowe były wyposażone w ruchome podłokietniki i zagłówki.

Meble wypoczynkowe i weranda na świeżym powietrzu?

Piękna, romantyczna, tonąca w zieleni i promieniach słońca. Tak wygląda wymarzona weranda... To miejsce, w którym można odpocząć, wziąć głęboki oddech i wpaść w ramiona małych przyjemności - zająć się interesującą lekturą, wypić szklankę pysznej lemoniady lub po prostu, błogo podrzemać. Weranda najczęściej gości w domach wolnostojących lub leciwych kamienicach. Może być drewniana, murowana, przeszklona, otwarta lub półotwarta. W willach często umieszczona jest tuż przed wejściem do domu, natomiast w kamienicach wychodzi się na nią zwykle z salonu, bądź kuchni. Jak zaaranżować werandę, aby stała się urokliwą oazą spokoju?

Urządzamy werandę w trzech stylach

Zaaranżowanie pięknej i wygodnej werandy to nie lada sztuka nawet dla doświadczonego dekoratora wnętrz. Wnętrze musi być nie tylko praktyczne, ale również idealnie trafiać w gust domowników. Przyjrzyjmy się bliżej stylom, które pokocha kameralna weranda.

  • Weranda prowansalska – oto styl dla romantycznych dusz! Pomieszczenie powinno być pełne jasnych, stylizowanych mebli z drewna sosnowego. Ludwikowskie fotele, leciwy stoliczek w kolorze écru i szezlong tapicerowany miękką tkaniną w kwiaty – oto, co pokocha francuska elegantka. Nie wolno zapominać o postarzanych donicach i subtelnych świecznikach. Kompozycje z lawendy? Obowiązkowe!
  • Weranda śródziemnomorska – postaw na meble z kutego żelaza, oryginalnie zdobione metaloplastyką. Mile widziane będą akcenty wykonane z surowego drewna – stolik kawowy, barek czy konsola. Warto zainwestować w kamienne gazony, żeliwne lampy i grube, naturalne tkaniny w kolorach ziemi. Podłogę werandy zewnętrznej może zdobić kolorowa traktora, a sufit pomieszczenia – drewniane belki.
  • Weranda kolonialna – ma być ciekawie i tropikalnie. Na werandzie powinny zamieszkać meble z egzotycznego drewna – teku, palisandru, mahoniu czy hebanu. Świetnym uzupełnieniem będzie stolik inkrustowany kością słoniową oraz fotele tapicerowane skórą. Weranda w stylu kolonialnym pokocha również figurki w kształcie dzikich zwierząt, misy z masy perłowej i rattanowe kosze. Warto postawić na niebanalną roślinność – palmy, kaktusy lub niewielkie drzewka owocowe.

Szykowne meble wypoczynkowe to doza komfortu, której potrzebuje każdy dom. Warto dobrać do nich eleganckie szafki, stoliczek kawowy i stojak na gazety. Dzięki temu uda się stworzyć spójną i przede wszystkim wygodną stylizację.