Krzesła ogrodowe

73 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Krzesła ogrodowe składane – zalety

Krzesła ogrodowe składane to meble, które sprawdzą się wszędzie. Można ustawić je na trawniku, w altanie lub na tarasie, a co najważniejsze, w razie potrzeby można je szybko złożyć. Mogą służyć jako dodatkowe miejsca do siedzenia podczas wizyty dużej liczby gości, lecz równie dobrze spiszą się jako meble do codziennego użytku. Warto również dodać, że przechowywanie tych krzeseł w sezonie zimowym nie nastręcza trudności, gdyż złożone zajmują mało miejsca. Krzesła ogrodowe składane swoją wygodą i trwałością nie ustępują modelom tradycyjnym. Są to meble na tyle popularne, że bez trudu można kupić krzesła ogrodowe składane, które trafią w najbardziej wymagające gusta.

Krzesło składane idealne na każdą okazję

Krzesła we współczesnych domach są obecne już od starożytności. Ich składana wersja jest bardziej nowoczesna, powstała bowiem z potrzeby oszczędzania przestrzeni, która we współczesnych mieszkaniach jest często dość ograniczona. Meble tego rodzaju są bardzo uniwersalne i praktyczne. Ich lekka konstrukcja pozwala na swobodne przenoszenie ich z miejsca na miejsce. Możliwość złożenia krzesła na płasko oraz połączenia kilku krzeseł ze sobą sprawia, iż meble te zajmują bardzo niewiele przestrzeni. Różnorodność modeli krzeseł składanych sprawia, że każda osoba może znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie.

Siedziska krzeseł rozkładanych wykonane są z najróżniejszych materiałów. Drewno szlachetne, barwione na klasyczne kolory nie jest tu jedyną możliwością. Obecnie tego rodzaju meble dostępne są także w wersji z ekoskóry, plastiku, metalu, a nawet szkła. Wysokość takiego krzesła oscyluje zazwyczaj w granicach 80 cm, co daje możliwość swobodnego siedzenia nawet wysokim osobom. Szerokość produktu wynosi zwykle około 50 cm, a jego głębokość uzależniona jest od rodzaju siedziska. Krzesła składane idealnie sprawdzają się w mieszkaniach osób, które często zapraszają gości.

Krzesła ogrodowe a krzesło reżyserskie - filmowy klimat

Krzesło reżyserskie to jeden z nieodłącznych elementów planu filmowego. Kojarzy się z aktorami, reżyserem, sceną i publiką, czyli „wielkim światem”. Niegdyś wykorzystywane przez najważniejszą osobę na planie, obecnie doceniane jest także przez ludzi z innych branż. Tego rodzaju meble pojawiają się przede wszystkim w miejscach związanych z działalnością twórczą, gdzie poza wygodą stawia się na efektowny wygląd pomieszczenia. Mowa tu o salonach wizażystów, stylistów i fryzjerów, ale także o agencjach reklamowych.

Niepowtarzalny wygląd sprawia, że krzesło reżyserskie to produkt designerski. Doskonałym pomysłem jest zaaranżowanie salonu lub gabinetu w stylu „filmowym” – z wykorzystaniem krzeseł reżyserskich, plakatów z filmu, grafik przedstawiających popularne gwiazdy kina oraz Lampy o kształtach znanych ze studia filmowego. W takim stylu można urządzić także pokój bądź kącik kina domowego.

Krzesła ogrodowe na balkon i na taras

Balkon w mieszkaniach w bloku lub kamienicy stanowi zazwyczaj przedłużenie dużego pokoju bądź sypialni. Warto więc urządzić go w taki sposób, aby nawiązywał wystrojem do aranżacji tego pomieszczenia. Dobrym pomysłem są stylizowane krzesła balkonowe.

Chcąc wprowadzić do ogrodu nutę romantyzmu, dobrze sięgną po kute krzesła na taras w stylu francuskim. Będą wyglądać wyjątkowo, szczególnie w otoczeniu kwiatów. Należy jednak pamiętać, że siedzenie na rozgrzanym lub chłodnym metalu może być niekomfortowe. Metal podlega również korozji, przed którą powinno się chronić meble. Decydując się na krzesła metalowe, dobrze zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria w postaci miękkich, zdejmowanych poduszek.

Krzesła ogrodowe, składane i spółka

Krzesła ogrodowe, składane będą jeszcze funkcjonalniejsze i wygodniejsze, jeśli ich siedziska ozdobią miękkie poduszki. Warto wybrać modele przeznaczone do użytkowania na zewnątrz. Są uszyte z nieprzemakalnej i trwałej tkaniny, a ich wygląd jest równie elegancki, jak tradycyjnych modeli. Na krzesła ogrodowe, składane najlepiej pasują poduszki bez mocowań – dzięki temu można szybko je zdjąć, żeby złożyć krzesło.

Odkryj nasz szeroki asortyment krzeseł ogrodowych na WestwingNow i kup swój ulubiony model!