Rozmiar

  Lustra złote

  33 Produkty
  Sortuj: Popularność
  Sortuj: Popularność
  Filtr
  Złoty

  Złote lustra - gra świateł

  O tym, że lustra przez długie wieki pozostawały symbolem dobrobytu, świadczyć może słynna Galeria Zwierciadlana w Wersalu. Jest to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie pałacu Ludwika XIV, a jednocześnie najsłynniejszy przykład zastosowania luster w dekoracji wnętrz. Sala zawdzięcza swoją nazwę siedemnastu łukom lustrzanym, którym odpowiada siedemnaście okien wychodzących na dziedziniec pałacu. Gra światła odbijającego się w tafli ogromnych zwierciadeł tworzy atmosferę nieziemskiego przepychu i dostojeństwa, odpowiednią do sali audiencyjnej Króla Słońce.

  Ustawienie lustra naprzeciwko źródła światła jest do dziś jednym z podstawowych trików przydatnych podczas aranżacji wnętrz. Sprawdza się nie tylko w Galerii Zwierciadlanej – jest to doskonałe rozwiązanie również do małych i ciemnych pomieszczeń. Można w ten sposób rozjaśnić i optycznie powiększyć każde wnętrze. A odbite refleksy stworzą prawie czarodziejską atmosferę.

  Lustra dekoracyjne w aranżacji wnętrz

  Lustra dekoracyjne doskonale odnajdą się w każdym wnętrzu. Dobrze zaaranżowane, mogą wyeksponować ulubione meble lub inne elementy wystroju. Oczywistym wyborem będzie łazienka, gdzie lustro jest po prostu potrzebne. W zależności od upodobań i stylu w jakim zaaranżowano to pomieszczenie, łatwo znajdzie się do niej odpowiedni model. W przedpokoju również zawsze jest miejsce dla zwierciadła. Tu także jest niezbędne. Salon i sypialnia ozdobnie lustrami powiększą się optycznie, zyskają więcej światła i piękną dekorację.

  Złote lustra w eleganckiej ramie

  Elegancja, luksus i dobry smak mogą zapanować w każdym wnętrzu. Szczypta złota dozowana z umiarem da efekt ekskluzywności i wysublimowania. Ale złoto, wszak królewski to kolor, lubi dominować i aby nie przytłaczało swym przepychem, należy stosować je z umiarem. Chyba, że… planuje się urządzenie klasycyzującego złotego saloniku, w którym złote ściany meble i dodatki będą niepodzielnym hegemonem.

  Lustro w złotej ramie może równie dobrze wystąpić w roli subtelnego dodatku, jak i mocnego akcentu. Złoto doskonale współgra z właściwie wszystkimi kolorami: bielą, czernią, czerwienią, zielenią czy fioletem. Złota rama będzie bohaterką wnętrza, jeśli wystąpi na tle ciemnych jednolitych ścian. Równie znakomity efekt da na tle czarno-białej mozaiki. Idealnie wkomponuje się w wystrój pełen przepychu, a w ascetycznym wnętrzu będzie doskonałą złotą dominantą.

  Lustro w złotej ramie można zawiesić we wszystkich rodzajach wnętrza. W eleganckim salonie, jak i pokoju młodzieżowym. W przestronnym holu, czy też łazience. W przedpokoju lub pokoju gościnnym nad komodą. Odpowiednio dobrane doda charakteru każdemu wnętrzu.

  Złote lustra - wehikuł czasu

  Stylowe lustro w ozdobnej ramie pomalowanej na kolor starego złota stworzy wnętrze naznaczone duchem upływającego czasu. Zwolennicy i zwolenniczki gustu minionych epok zasmakują w zmatowionym złocie, złotej ochrze i postarzającej patynie. Takie lustro w otoczeniu rodzinnych pamiątek i fotografii przeniesie do minionych czasów, poprzednich epok.

  Lustro w złotej ramie doskonale odnajdzie się wśród ciężkim lamp i kanap, pysznych zasłon i bogato dekorowanych ornamentów. Stanie się elementem dekoracyjnym przywołującym ducha baroku, epoki kochającej przepych i blask. Złote lustra będą doskonałym towarzyszem stylizowanych mebli i znakomicie zaprezentują się wśród wyszukanych bibelotów.