Szukaj
Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Lustra stojące

8 Produkty

Lustra stojące

Lustra stojące występowały właściwie od zawsze. W starożytności korzystano ze zwierciadeł wykonanych z polerowanego metalu. W I wieku naszej ery Rzymianie zaczęli tworzyć szklane lustra, lecz metoda ta została zapomniana i przerwano produkowanie ich w ten sposób. Dopiero w XVIII wieku w Europie powrócono do tego niezastąpionego sposobu. Oczywiście został on ulepszony, ponieważ obecnie narzucone są wymogi, które zabraniają używania technologii z wykorzystaniem ołowiu. Współczesne lustra są bardziej ekologiczne.

Charakter luster we współczesnych aranżacjach

Lustra – które traktowane są jako standardowe wyposażenie domu – mogą także odgrywać rolę dekoracyjną. Dlatego też pojawiają się lustra dekoracyjne z popękaną taflą czy też takie, w których znajdziemy praktyczny schowek. Współczesne lustra nie muszą też wisieć – mogą być stojące. Aby uzyskać wrażenie trójwymiarowości, można ustawić naprzeciw siebie kilka luster, dzięki czemu powstanie efekt głębi i nieskończoności.

Lustra stojące w pokoju dziecięcym

Małe dzieci są bardzo ciekawskie. Przez pierwsze dwa lata życia nieustannie spotykają nowe dla siebie rzeczy. Jedną z nich jest ich własne odbicie w lustrze. Są zafascynowane tym, że dziecko będące naprzeciwko niego robi to samo. Zabawy przed lustrem należą do ulubionych zajęć dzieci w każdym wieku. Gdy dorastają, również chętnie przed nim występują. Szczególnie dotyczy to nastolatek, które przed dużym lustrem przymierzają ubrania lub tańczą. Dlatego warto zakupić do ich pokoju lustro stojące. Musi być ono lekkie i stabilne, aby nie przewróciło się i nie zrobiło dziecku krzywdy. Najlepsze będzie takie na nóżkach, którego kąt nachylenia można regulować. Pamiętając o bezpieczeństwie, warto wybierać dla najmłodszych lustra w plastikowych ramach.

Lustra stojące a zabawy odbiciem

Elegancja wnętrz plasuje się na równi z jej funkcjonalnością. Odpowiednio dobrane dekoracje odzwierciedlają charakter domowników i oddają ich upodobania. Ten, kto chce się wyróżniać, stosuje niecodzienne rozwiązania i bawi się konwencją. Jedną z nich jest umieszczanie luster w małych pomieszczeniach, aby optycznie je powiększyć. Nowoczesny design wymaga odstępstw od tradycji. We wnętrzach o nowoczesnym i minimalistycznym wystroju lustra często się nie wiesza, lecz ustawia na podłodze. W ten sposób uwaga skupia się na nim, jako na elemencie dekoracyjnym. Dla uzyskania wrażenia trójwymiarowości, można ustawić naprzeciw siebie kilka luster, dzięki czemu powstanie efekt głębi i nieskończoności.

Lusterko kosmetyczne w różnych odsłonach

Lusterka do makijażu mogą mieć różny kształt i różną wielkość. Bardzo często to właśnie wygląd lusterka decyduje o jego wyborze. Lusterko owalne z dekoracyjną podstawą idealnie sprawdzi się jako dodatek do stylu shabby chic i odzwierciedli jego kobiecy charakter. Lustra prostokątne o prostej formie podkreślą z kolei nowoczesny wystrój wnętrza. Do wnętrz urządzonych w stylu industrialnym najlepiej pasować będą lusterka o metalowych obramowaniach (wykonane na przykład z chromu), z kolei drewniane idealnie wkomponują się w styl rustykalny i skandynawski. Większe lustra najlepiej mocować na ścianie, dzięki czemu całe pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne.

Podświetlane lusterko do makijażu

Zarówno przy fotografowaniu, tak i przy makijażu istotną rolę odgrywa oświetlenie. Naturalne światło można z powodzeniem zastąpić oświetleniem sztucznym, które będzie elementem konstrukcyjnym lusterka. Atutem jest także cena – kupienie takiego lusterka to korzystniejsza alternatywna niż zakup lustra i źródła światła oddzielnie. Podświetlane lusterka pozwalają na dokładne oświetlenie twarzy i perfekcyjne nałożenie makijażu. Wybór jest ogromny. Dostępne są lusterka, które posiadają wbudowane diody LED dookoła obudowy, jak i takie, które mają wkręcane żarówki. Te ostatnie przypominają profesjonalne lustra, stosowane w garderobach teatralnych.

Jak wybrać najlepsze lusterko do makijażu?

Perfekcyjne nałożenie makijażu wymaga użycia właściwych narzędzi. Liczą się nie tylko odpowiednie produkty kosmetyczne oraz umiejętności, lecz również lustra w odpowiedniej wielkości. W sklepach coraz częściej można kupić takie, których używa się głównie do malowania twarzy. Są one dwustronne i podświetlane dookoła. Dzięki temu światło oświetla twarz równomiernie. Jedna strona lusterka powinna mieć właściwości powiększające. Powiększenie pozwala na wykonanie tych elementów makijażu, które wymagają perfekcji, jak np. nałożenie eyelinera czy konturówki do ust, ale nie powinno być też zbyt duże – wystarczy powiększenie 5-krotne.

Lustro stojące w sypialni

W wielu domach sypialnia pełni również funkcję garderoby, gdyż znajduje się w niej szafa z ubraniami. Jako dodatkowe wyposażenie w sypialni powinno znaleźć się duże lustro stojące, w którym będzie można przejrzeć się w całości i stworzyć odpowiednią na daną okazję stylizację. Najlepiej ustawić lustro przy ścianie, na której znajduje się okno, gdyż wtedy naturalne światło równomiernie oświetli sylwetkę. W zależności od stylu, w jakim urządzona jest sypialnia, lustro stojące może być zamontowane na podstawie lub opierać się samodzielnie o ścianę. Dekoracyjna rama dopełni całości: srebrna będzie odpowiednia dla stylu glamour, złota – dla wystroju pałacowego, a jej brak – dla stylu minimalistycznego. Lustro stojące w sypialni to świetny sposób na dodanie blasku i funkcjonalności.

Bezpłatna przesyłka od 150 zł

100 dni na darmowy zwrot

Dział Obsługi Klienta 22 290 3000