Talerze: niebieski

41 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Niebieskie talerze do wnętrz w różnych stylach

Talerze w kolorze niebieskim to nie tylko funkcjonalny element wyposażenia kuchni. Z powodzeniem można wykorzystać je także jako dekoracje różnych pomieszczeń. W kuchni będą świetnie wyglądały ustawione na wiszących półkach oraz blatach. Z kolei w jadalni warto wyeksponować je w przeszklonym kredensie bądź witrynie.

Tradycyjne okrągłe niebieskie talerze z porcelany będą pasować do eleganckiej jadalniw stylu klasycznym. Te ozdobione motywem kwiatowym podkreślą ciepło i kobiecość wnętrza w stylu prowansalskim oraz angielskim. Z kolei kwadratowe lub prostokątne niebieskie talerze o bardzo ciemnej barwie sprawdzą się w kuchni w stylu industrialnym. Warto pamiętać, że wszelkie odcienie błękitu będą świetnie prezentować się na śnieżnobiałych, gładkich obrusach.

Niebieskie talerze z różnych materiałów

Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, jak wybrać talerze niebieskie, aby w dobrym stanie służyły przez wiele lat, dekorując stoły, kuchnię oraz jadalnię. Rodzaj materiału, z którego są wykonane przesądza również o funkcjonalności i walorach dekoracyjnych talerzy.

  • Porcelana – kruchy, delikatny, ale jednocześnie szlachetny i luksusowy rodzaj ceramiki. Porcelanowe niebieskie talerze są zazwyczaj ręcznie malowane oraz bardzo ozdobne.
  • Porcelit – gatunek ceramiki wypalanej z gorszych jakościowo składników niż porcelana, jest bardzo odporny na wyszczerbienia i niezbyt drogi. Duży, płytki niebieski talerz z porcelitu sprawdzi się jako patera na ciasto lub owoce.
  • Fajans – naturalny charakteryzuje się niezbyt ładnym szarym kolorem, więc podczas produkcji naczynia pokrywa się różnobarwnym szkliwem. Niebieskie talerze z fajansu to dobry wybór do używania na co dzień.
  • Kamionka – surowiec gruby, nieprzejrzysty, pokrywany glazurą i doskonale utrzymujący ciepło. Kamionkowe niebieskie talerze są chętnie wykorzystywane do serwowania gorących potraw.
  • Plastik – niebieskie talerze plastikowe jednorazowe to bardzo praktyczne rozwiązanie na pikniki lub grille. Z kolei te wykonane z grubszego plastiku, wielorazowe – sprawdzą się w roli serwisu dla dzieci.
  • Papier – niebieskie talerze z papieru, podobnie jak ich plastikowe odpowiedniki, to przydatne akcesoria na ogrodowe przyjęcia oraz zabawy urodzinowe dla najmłodszych. Można na nich podawać owoce i słodkości.

Niezbędne elementy kolekcji

Niebieskie talerze powinny przede wszystkim być bardzo funkcjonalne. Dlatego w zestawie muszą się znaleźć duże modele obiadowe (średnica 28-30 cm) oraz głębokie talerze do zupy lub dań z makaronem (o średnicy 24-26 cm). Dodatkowo, warto zaopatrzyć się w talerze na zakąski (średnica 20-22 cm), a także deserowe (18-20 cm). Jeśli chodzi o liczebność kolekcji, w zależności od potrzeb, można zdecydować się na komplet przeznaczony dla 6, 12 lub 24 osób.

Niebieskie talerze to dobry i niebanalny pomysł, by nadać codziennej aranżacji stołu nowy charakter.

Odkryj naszą szeroką gamę niebieskich talerzy na WestwingNow i kup swój ulubiony model!