Stoły

108 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Funkcjonalny stół kuchenny – typy

  • Stół kuchenny z szufladą jest niezwykle funkcjonalny. Mebel ten posiada wiele zalet. Jego konstrukcja niczym nie różni się od standardowych modeli, oprócz tego, że ma wbudowaną szufladę. Ten dodatkowy element ma różne rozmiary. Może to być jedynie mała szufladka na niewielkie przedmioty lub mieć być na szerokość blatu stołu, Drugi rodzaj jest bardzo przydatny w kuchni. Można umieścić w nim specjalne pojemniki na sztućce, które ułatwią segregację.
  • Stary stół kuchenny to mebel zwykle wykonany z litego drewna, a więc z bardzo trwałego i porządnego materiału. Dlatego warto taki stół zatrzymać i po odnowieniu wstawić do kuchni lub jadalni. Meble w całości wykonane z drewna są bardzo efektownym elementem wystroju wnętrza, ale też służą przez wiele lat.
  • Stół kuchenny kwadratowy to funkcjonalny mebel. W przestronnych pomieszczeniach świetnie będzie się prezentował ustawiony na środku pomieszczenia. Wtedy będzie można mieć do niego dostęp ze wszystkich stron.

Stół do salonu – bo kształt jest ważny!

Niewielki salon polubi stół okrągły bądź owalny. Jego opływowy kształt nie przytłoczy pomieszczenia. Dodatkowym atutem takiej formy mebla będzie swoboda prowadzenia konwersacji. Okrągły stół, przy którym wszyscy zasiadający doskonale się widzą, sprawia miłe wrażenie intymności. Stół do salonu może być również prostokątny lub kwadratowy. Ostre kanty potrzebują jednak więcej miejsca i w bardzo małym salonie mogą okazać się uciążliwe. W niewielkich pomieszczeniach świetnie sprawdzi się natomiast mebel rozkładany.

Jaki stół do jadalni?

W niewielkich jadalniach najlepiej będą prezentowały się stoły okrągłe. Można je postawić w rogu pomieszczenia, a i tak każdy znajdzie przy nich wygodne miejsce. Stół do jadalni w kształcie prostokąta oraz kwadratu potrzebuje więcej przestrzeni. Oczywiście na co dzień może stać przy ścianie – wtedy stworzy coś na kształt barku. Świetnie, kiedy mebel jest rozsuwany. Nie będzie problemu z pomieszczeniem przy nim dużej liczby gości. Kupując stół do jadalni i dobierając do niego krzesła, należy zadbać o dopasowanie mebli. Siadając na krzesła, trzeba sprawdzić, czy żebra sięgają blatu stołu. Ważne jest też, aby mieć do dyspozycji około sześćdziesięciu centymetrów długości blatu mebla.

Nowoczesne stoły kuchenne - materiały

Nowoczesne wzornictwo wymaga także zastosowania nowoczesnych materiałów. Zwykle to one pozwalają określić, że stół jest nowoczesny. Wprawdzie zdarzają się modele produkowane z naturalnego drewna, to jednak najczęściej pochodzi ono z recyklingu i ma nieco surowy wygląd. Bardzo często nowoczesne stóły kuchenne mają metalową, błyszczącą konstrukcję i blat z solidnego, hartowanego szkła. To połączenie sprawia, że meble zyskują futurystyczny wygląd. Coraz częściej używane do tworzenia stołów są także tworzywa sztuczne, a wśród nich transparentny akryl. To materiał, który stosunkowo łatwo kształtować i barwić. Z niego powstają meble, o nietuzinkowych kształtach. Jako przykład można podać stół, który wygląda jak obrusy rozwieszony na niewidzialnej konstrukcji – jego rogi stanowią nogi mebla.

Odkryj nasz szeroki asortyment stołów na WestwingNow i kup swój ulubiony model!