Szukaj
WestwingNow Logo
Bezpłatna przesyłka od 150 zł

Naczynia – to musi być w każdym domu


Naczynia, tych przedmiotów nie może zabraknąć w żadnej kuchni i jadalni. Łyżki, noże, widelce, garnki, pojemniki to więcej niż praktyczne narzędzia potrzebne do przygotowywania i spożywania posiłków. Istnieje wiele rodzajów naczyń o ściśle określonych funkcjach.


  • Naczynia do gotowania to przede wszystkim garnki. Wybierając je, warto zwrócić uwagę, czy są solidnie wykonane i z jakiego materiału zostały stworzone. Należy także pamiętać, że nie wszystkie naczynia mogą być stosowane na wszystkich rodzajach kuchenek.
  • Kolejny rodzaj naczyń do przyrządzania potraw to brytfanny i naczynia żaroodporne do zapiekania. Tu także wybór jest duży. Jednak najlepsze naczynie to takie, które szybko i równomiernie się nagrzewa, jednocześnie nie wydzielając szkodliwych substancji.
  • Naczynia kuchenne do serwowania potraw i napojów: talarze głębokie, płaskie deserowe, miski do zup i większe modele do sałatek, kubki, filiżanki, szklanki, kieliszki.
  • Naczynia kuchenne do przechowywania: pojemniki na cukierki, na przyprawy, kosze na warzywa, plastikowe pojemniki do lodówki i do szaf. Kupując je należy przede wszystkim zwrócić uwagę, czy zostały wykonane z tworzywa, które może mieć styczność z żywnością.


Popularne i często wyszukiwane produkty

Te warianty są często wybierane


Naczynia – nóż do sera

Nóż to niezbędny przedmiot, który powinien znaleźć się w każdej kuchni. Miłośnicy gotowania wiedzą, że najlepszym wyborem jest ten, który posiada wysoką jakość oraz jest trwały. W sklepach dostępnych jest wiele modeli specjalistycznych noży. Zwolennikom sera spodobają się te przedmioty, które są niezwykle pomocne podczas porcjowania tych produktów. Noże do sera także różnią się od siebie w zależności od przeznaczenia. Do miękkich oraz do twardych produktów używa się innego rodzaju narzędzi. Różnią się od siebie kształtem, a często także materiałem, z którego zostały wykonane. Akcesoria kuchenne ułatwiają gotowanie i przygotowywanie potraw. Często w kompletach dostępny jest nóż do sera, więc nie trzeba go kupować oddzielnie. Jego cena idzie w parze z jakością. Wśród naczyń i sztućców na uwagę zasługują takie noże do sera jak:

  • Nóż do serów miękkich. Nic nie zapewni tak sprawnego oraz łatwego krojenia serów pleśniowych i miękkich, jak noże z ząbkowanym ostrzem oraz otworami w klindze. Specjalistyczne otwory robi się po to, aby plastry sera nie przywierały do siebie. Nóż zakończony jest dwoma ząbkami. Umożliwiają one nadzianie plastrów i przeniesienie je na talerz lub deskę do serwowania sera. Modele te posiadają uchwyt, który znajduje się powyżej ostrza. Taki kształt pozwala na przekrojenie sera do końca. Przy bardzo miękkich pleśniowych serach doskonale sprawdza się pewien patent. Przed ukrojeniem każdego plastra należy umoczyć nóż w gorącej wodzie. Dzięki temu nóż do sera z łatwością przetnie produkt.
  • Nóż do serów twardych. Nóż do sera twardego często swoim wyglądem przypomina tasak z krótką klingą. Popularne są także noże z dwoma uchwytami i wygiętym ostrzem. Wtedy nacisk rozkłada się na dwie dłonie, dzięki czemu krojenie idzie sprawnie. Inną propozycją są noże z zaostrzonym czubkiem, które z łatwością wbijają się w serową kostkę. Twardsze sery łatwiej jest pokroić od miękkich, ponieważ nie rozpadają się podczas ich przecinania.

Naczynia — pomysł na prezent

Sztućce to praktyczne akcesoria, które warto podarować najbliższym na różne okazje. Komplet nowoczesnych sztućców z kolorowymi końcówkami to doskonały pomysł na prezent z okazji przeprowadzki do nowego mieszkania. Oryginalny design idealnie sprawdzi się we współczesnych wnętrzach. Z kolorowego kompletu zawsze można też skorzystać podczas przyjęcia w ogrodzie. Do zestawu warto dobrać pasujące filiżanki i talerzyki z barwionej ceramiki. Jako prezent urodzinowy idealnie sprawdzą się sztućce o nietypowych kształtach lub w formie zabawnych gadżetów. Widelce ze świecącymi końcówkami? Łyżki z zabawnymi napisami? Wśród różnych modeli każdy znajdzie coś odpowiedniego dla lubiących się wyróżniać przyjaciół. Z kolei z okazji rocznicy ślubu warto podarować najbliższym naczynia i sztućce o bardziej eleganckim designie. Miłą niespodzianką będą ręcznie zdobione srebrne sztućce z grawerem upamiętniającym ważną datę. Efektowne akcesoria, takie jak naczynia i sztućce sprawią, że każdy posiłek zamieni się w wykwintną ucztę.

Naczynia i sztućce

730 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr