Szkło stołowe i barowe

433 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Rodzaje kieliszków do innych alkoholi

Niemal każdy rodzaj alkoholu czy drinka ma zarezerwowany dla siebie odpowiedni kieliszek. Na jakie rodzaje kieliszków warto zwrócić uwagę? Modele do wódki to miniszklaneczki o pojemności około 30-60 ml. Mogą być na nóżce lub bez. Whisky najlepiej serwować w naczyniach przypominających szklanki, o grubym dnie. Kieliszki do likierów najczęściej wyglądają jak miniatury tych do wina. Koniak i brandy – najlepiej je podawać w kieliszkach o pękatej czaszy i pojemności 100-250 ml. Warto pamiętać, że należy je napełniać tylko do 1/4 wysokości.

Kieliszki na short drinki, czyli napoje na bazie czystych alkoholi, wyróżniają się krótkimi nóżkami i mocno rozszerzającą się czaszą. Najpopularniejsze to te do martini i margarity. Long drinki, czyli z rozcieńczanych alkoholi, serwujmy w wysokich, smukłych szklankach. Kieliszek do wody, często nazywany gobletem, to największe naczynie w szklanej kolekcji. Powinno być pojemne i bez zwężanych brzegów. Mile widziane są także modele o ciekawych formach nóżek i wykonane z grubszego szkła.

Druga młodość nalewek

Choć nalewki mają wielowiekową historię także w Polsce, dopiero w ostatnich latach są na nowo odkrywane. Picie nalewek domowej roboty staje się miłym akcentem podczas spotkań towarzyskich. Aromatyczne nalewki najlepiej podawać w specjalnych malutkich kieliszkach do nalewek. Ich pojemność to ok. 50 ml. Zwykle czasza kieliszków do nalewek wspiera się na wysokiej nóżce. Warto wybrać modele o bardziej wymyślnych kształtach wykonane z dekorowanego szkła. Mogą to być naczynia, które przypominają miniaturowe eleganckie goblety. W roli kieliszków do nalewek raczej nie sprawdzą się naczynia do wina, ale do likieru – już tak. Kieliszki do nalewek warto uzupełnić elegancką karafką. Zestaw – karafka i kieliszki do nalewek – stanowi świetny pomysł na prezent.

Kieliszki do likieru - zgrabne piękności

Słodki smak i aksamitna konsystencja likieru sprawiają, że raczą się nim zwłaszcza kobiety. Kieliszki do likieru zawsze mają wysokie, zgrabne nóżki, jednak mogą różnić się czaszami. Niektóre z nich kształtem przypominają tulipany, inne, baryłki, jeszcze inne, odwrócone dzwonki. Kieliszki do likieru mają przeważnie 60 ml objętości, choć zdarzają się mniejsze. Kupując komplet tego rodzaju naczyń, dobrze dobrać do niego także karafkę. Nierzadko komplety kieliszków są zdobione fikuśnymi ornamentami ze stali nierdzewnej. Dzięki temu można dokupić do nich sztućce deserowe w tej samej stylistyce. Inwestując w kryształowe kieliszki do likieru, należy pamiętać, aby właściwie się o nie troszczyć. Kryształ musi być myty ręcznie w zimnej wodzie – pod wpływem ciepła traci swój połysk i matowieje. Nie należy również stosować agresywnych środków czyszczących.

Kieliszki do likieru w kilku odsłonach

Planując kupno kompletu kieliszków do likieru, warto kierować się nie tylko jakością, lecz i stylem. Kryształowe naczynia doskonale zaprezentują się w stylistyce angielskiej czy francuskiej. Wnętrza prowansalskie natomiast pokochają kieliszki do likieru subtelnie zdobione kwiatowymi ornamentami. W salonie w stylu kolonialnym świetnie poczują się egzotyczne modele inkrustowane kością słoniową, natomiast oszczędny trend loftowy polubi proste, nowoczesne kieliszki wykonane ze stali nierdzewnej.

Szkło stołowe i barowe, nie dość, że niezbędne w każdym domu, dodatkowo stanowi wspaniałą dekorację w salonowej witrynie za szkłem.

Odkryj naszą szeroką gamę szkła stołowego i barowego na WestwingNow i kup swój ulubiony model!