Szukaj
WestwingNow Logo
Bezpłatna przesyłka od 150 zł

Fotele wypoczynkowe idealne na drzemkę


Fotele wypoczynkowe zostały stworzone do relaksu. Można wygodnie spędzać w nich długie godziny, oddając się rozmyślaniom, medytacji, czytaniu gazet i książek, słuchaniu muzyki czy też oglądaniu telewizji. Bardzo często są rozkładane, dzięki czemu można sobie na nich uciąć przyjemną, popołudniową drzemkę. Decydując się na zakup fotela trzeba pamiętać, że powinien być jak najlepiej dopasowany do sposobu, w jaki lubi się wypoczywać. Jeśli chce się spędzać czas raczej przy książce czy przed telewizorem, warto zdecydować się na fotel zapewniający wygodne siedzenie, jeśli zaś preferuje się bardziej pasywny relaks lub drzemkę, lepszym wyborem będzie fotel zapewniający komfort w pozycji półleżącej.


Fotel wypoczynkowy czy do siedzenia?


Fotele wypoczynkowe różnią się wyglądem od klasycznych foteli do siedzenia. Te ostatnie są twardsze, niższe i smuklejsze; łatwiej jest je także dostawić do stołu i biurka, traktując, jako zamiennik krzesła. Fotel wypoczynkowy jest bardziej rozłożysty, ma wyższe oparcia i szersze podłokietniki. Bardziej zaawansowane modele mają wbudowane różne praktyczne funkcje, zwiększające komfort użytkowania: sterowanie za pomocą pilota, dodatkowe podparcie łydek czy technologia pochylania do przodu, która ułatwia wstawanie z fotela.

Jak wybrać fotel wypoczynkowy?

Kluczowym kryterium wyboru jest wygoda. Powinien być jak najlepiej dopasowany do osoby, która będzie z niego korzystać. Nie może być zbyt miękki – pewna twardość i sprężystość siedziska gwarantuje, że fotel będzie na dłuższą metę wygodny, a kręgosłup będzie przez cały czas pozostawał w odpowiedniej pozycji. Musi być dobrze dobrany do wzrostu użytkownika – w przypadku wysokiej osoby (powyżej 180 cm wzrostu) trzeba zwrócić uwagę na to, by jej nogi nie wystawały poza mebel ani podczas siedzenia, ani podczas leżenia. Ważna jest odpowiednia wysokość oraz głębokość siedziska. Najważniejsze jest jednak subiektywne poczucie komfortu – fotel wypoczynkowy najlepiej jest wypróbować sprawdzając, czy jest dobrze wyprofilowany i czy po kilku minutach siedzenia lub leżenia wydaje się równie wygodny, jak w pierwszej chwili.

Praktyczne rozwiązanie

Fotel wypoczynkowy nie tylko zapewnia niezrównaną wygodę, ale ma także praktyczne zalety. Można go między innymi wykorzystywać, jako miejsce do spania dla gościa. Część foteli tego typu to praktyczne meble „2 w 1” – można je rozłożyć, przekształcając w łóżko. To szczególnie atrakcyjna możliwość dla osób dysponujących ograniczonym miejscem w mieszkaniu.

Fotel nowoczesny, czyli ciekawa forma w czystym kolorze

Cechą charakterystyczną foteli wpisujących się w styl nowoczesny jest ich prosta, oszczędna, lecz niebanalna i często zaskakująca forma. Są one inne od swoich tradycyjnych pierwowzorów, które nie były tak zróżnicowane, jeżeli chodzi o kształty. Zarówno fotel nowoczesny do biura, jak i przeznaczony do odpoczynku w domu ma na celu przede wszystkim zapewnienie użytkownikowi wygody. Stąd mebel wyposażony w duże oparcia i miękkie, obszerne siedziska. Fotel nowoczesny, który znajdzie się w tak zaaranżowanym pomieszczeniu, powinien mieć jasny lub bardzo żywy, czysty kolor pozwalający przełamać wrażenie sterylności otoczenia. Czerń i szarości to klasyka, ale równie dobrze prezentują się czerwone, turkusowe lub ciemnoróżowe meble na tle jasnych ścian. Obicia i siedziska są zazwyczaj wykonane ze sztucznych tkanin, które dzięki specjalnym systemom pozwalają na dobrą cyrkulację powietrza i zapewniają wysoki komfort użytkowania. Trwałość sztucznych tworzyw jest wielką zaletą. Zazwyczaj są też one odporne na uszkodzenia oraz łatwo zmyć z nich plamy. Fotele nowoczesne często obijane są skórą – sztuczną lub naturalną. Inne ich elementy wykonane są z materiałów, które budzą skojarzenia z surowym stylem przemysłowym, czyli przede wszystkim ze stali i aluminium. Często przypominają meble, które można spotkać w klubach muzycznych. To właśnie z tych miejsc dekoratorzy wnętrz czerpią dużo inspiracji. Połączenie jednobarwnych ścian i podłogi z jaskrawymi dodatkami to często spotykany zabieg w urządzaniu klubów, które muszą być funkcjonalne, ale jednocześnie atrakcyjne dla gości.

Fotel relaksacyjny, czyli darmowy masaż w domu

Podstawową rolą fotela relaksacyjnego jest zapewnienie użytkownikowi odprężenia, rozluźnienia i masażu. Uzyskuje się ten efekt na kilka sposobów. Miękki materiał oraz specjalny granulat, którym wypełnia się fotele relaksacyjne sprawia, że mebel łatwo dostosowuje się kształtem do sylwetki użytkownika. Inną bardzo ciekawą funkcją jest specjalna nakładka masująca, dzięki której plecy są cały czas poddawane przyjemnemu masażowi. Wybór sposobów masowania i intensywności drgań jest bardzo duży. Łatwy w obsłudze pilot pozwala na dopasowanie funkcji fotela do indywidualnych potrzeb. Nawet krótki odpoczynek w takim fotelu zapewnia głębokie odprężenie, tym bardziej, że oparcie jest najczęściej wysuwane do tyłu, dzięki czemu można relaksować się w pozycji półleżącej. Fotele relaksacyjne występują w różnych wykończeniach, wielu kształtach, wzorach i kolorach. Niektóre z nich przypominają tradycyjne, uszate fotele, inne są minimalistyczne i podobne raczej do krzeseł. Materiałem wykorzystywanym do ich obicia jest zazwyczaj skóra – nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale przede wszystkim z uwagi na dużą wytrzymałość, co jest szczególnie istotne w przypadku foteli wypoczynkowych o tak praktycznym zastosowaniu.

Fotele wypoczynkowe

58 Produkty
Sortuj: Popularność
Filtr