Szukaj
Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

Fotele wypoczynkowe

112 Produkty
Sortuj: Popularność
Sortuj: Popularność
* Podana cena to najniższa cena produktu przed obniżką, w ciągu ostatnich 30 dni

Fotele wypoczynkowe idealne na drzemkę

Fotele wypoczynkowe zostały stworzone do relaksu. Można wygodnie spędzać w nich długie godziny, oddając się rozmyślaniom, medytacji, czytaniu gazet i książek, słuchaniu muzyki czy też oglądaniu telewizji. Bardzo często są rozkładane, dzięki czemu można sobie na nich uciąć przyjemną, popołudniową drzemkę. Decydując się na zakup fotela trzeba pamiętać, że powinien być jak najlepiej dopasowany do sposobu, w jaki lubi się wypoczywać. Jeśli chce się spędzać czas raczej przy książce czy przed telewizorem, warto zdecydować się na fotel zapewniający wygodne siedzenie, jeśli zaś preferuje się bardziej pasywny relaks lub drzemkę, lepszym wyborem będzie fotel zapewniający komfort w pozycji półleżącej.

Fotel wypoczynkowy czy do siedzenia?

Fotele wypoczynkowe różnią się wyglądem od klasycznych foteli do siedzenia. Te ostatnie są twardsze, niższe i smuklejsze; łatwiej jest je także dostawić do stołu i biurka, traktując, jako zamiennik krzesła. Fotel wypoczynkowy jest bardziej rozłożysty, ma wyższe oparcia i szersze podłokietniki. Bardziej zaawansowane modele mają wbudowane różne praktyczne funkcje, zwiększające komfort użytkowania: sterowanie za pomocą pilota, dodatkowe podparcie łydek czy technologia pochylania do przodu, która ułatwia wstawanie z fotela.

Jak wybrać fotel wypoczynkowy?

Kluczowym kryterium wyboru jest wygoda. Powinien być jak najlepiej dopasowany do osoby, która będzie z niego korzystać. Nie może być zbyt miękki – pewna twardość i sprężystość siedziska gwarantuje, że fotel będzie na dłuższą metę wygodny, a kręgosłup będzie przez cały czas pozostawał w odpowiedniej pozycji. Musi być dobrze dobrany do wzrostu użytkownika – w przypadku wysokiej osoby (powyżej 180 cm wzrostu) trzeba zwrócić uwagę na to, by jej nogi nie wystawały poza mebel ani podczas siedzenia, ani podczas leżenia. Ważna jest odpowiednia wysokość oraz głębokość siedziska. Najważniejsze jest jednak subiektywne poczucie komfortu – fotel wypoczynkowy najlepiej jest wypróbować sprawdzając, czy jest dobrze wyprofilowany i czy po kilku minutach siedzenia lub leżenia wydaje się równie wygodny, jak w pierwszej chwili.

Do fotela wypoczynkowego warto również dodać poduszkę dekoracyjną, która nie tylko udekoruje mebel, ale także doda dodatkowy komfort podczas wypoczynku, czy miękki pled - idealny do popołudniowych drzemek. W kąciku relaksacyjnym, w którym główną rolę odgrywa fotel wypoczynkowy, warto jeszcze postawić podnóżek, czy stolik pomocniczy, na którym można odłożyć czasopismna czy książki, ale także postawić na nim, na przykład wazon z bukietem kwiatów.

W salonie postaw na fotele wypoczynkowe! Odkryj naszą szeroką selekcję i znajdź ten, który będzie dla Ciebie najlepszy. Znajdź, kup i uczyń swój dom jeszcze piękniejszym!

Bezpłatna przesyłka od 150 zł

100 dni na darmowy zwrot

Dział Obsługi Klienta 22 290 3000