Świece

35 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Świece na cztery pory roku

Świeczki zachwycają w każdym sezonie. Wczesną wiosną dodadzą świeżości i koloru, w lecie miło jest posiedzieć przy świecach na tarasie czy w ogrodzie w ciepły wieczór. Jesienią świece rozjaśnią coraz dłuższe wieczory, a zimą podkreślą uroczystą atmosferę świąt.

Przez cały rok świece mogą służyć jako dekoracja. Będą idealnie pasowały do każdego pomieszczenia. W sypialni – postawione na parapecie i szafkach nocnych – wprowadzą romantyczny nastrój, na kuchennym stole czy w jadalni będą natomiast towarzyszyć wspólnym posiłkom. Świeca postawiona na regale w salonie pięknie ozdobi pomieszczenie, a kiedy zaistnieje taka potrzeba – pomoże stworzyć wspaniały nastrój oraz rozniesie zapach po całym domu. Świeca w łazience pomoże się zrelaksować podczas kąpieli.

Podczas używania świec trzeba zawsze pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa – nie powinno się zostawiać dzieci bez opieki w pokoju, gdzie palą się świeczki, nie zostawia się też świeczek zapalonych na całą noc. Jeśli stawiamy je na oknie, należy odsunąć zasłony i firanki, by nie doszło do pożaru.

Zrób to sam

W prosty sposób, za pomocą tylko kilku składników, można samemu stworzyć świece zapachowe oraz świece dekoracyjne. Wystarczy kilka starych świec, knot i blaszki oraz dodatki i nowe, piękne świece będą gotowe w mgnieniu oka. Wosk należy podgrzać w starym garnku. Można do niego dodać olejki zapachowe. W pojemniku, w którym znajdzie się nowa świeczka – może to być puszka czy szklane naczynie – umieszcza się knot i blaszkę, a następnie powoli wlewa się do niego roztopiony wosk, dodając elementy dekoracyjne, jak na przykład suszone kwiaty, goździki, zasuszone owoce, płatki róż, muszle, koraliki czy brokat. Kiedy wosk trochę przestygnie, można rozsypać po wierzchu te elementy, które nie powinny zostać zatopione. Praca nie zajmie więcej niż dwie godziny, a efekt będzie z pewnością zachwycający!

Świeczniki i żyrandole

Równocześnie ze świecami pojawiły się pierwsze świeczniki. Rodzajem wielkiego świecznika może być także żyrandol na świece! Były one używane już w średniowieczu, przede wszystkim na zamkach i w kościołach oraz klasztorach. Dzisiaj takie źródło światła jest spotykane stosunkowo rzadko, bardziej popularne są modele elektryczne. Żyrandol na świece powinien wisieć stosunkowo nisko, tak by można było swobodnie zapalić i zgasić świece. Świeczniki-żyrandole świetnie sprawdzają się przy okazji świąt, np. Bożego Narodzenia – pełnią wtedy jednocześnie funkcję stylowej, sezonowej dekoracji.

Aby palące się świece były bezpieczne wymagają naszej uwagi, jednak warto z nich korzystać bo tworzą we wnętrzu unikalny, romantyczny nastrój.

Odkryj nasz szeroki asortyment świec na WestwingNow i kup swój ulubiony model!