Stoły: drewno

82 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Sosnowy stół drewniany

Choć stolarze mają do dyspozycji naprawdę dużą liczbę gatunków drewna, w naszej szerokości geograficznej największą popularnością cieszą się meble sosnowe. Przyczyną tego stanu rzeczy jest bezproblemowy dostęp do surowca, a także łatwość jego obróbki. Drewno to jest niezwykle wdzięcznym materiałem do produkcji mebli, włączając w to stoły i krzesła. Fakt, iż pod wpływem światła zmienia ono swoją kolorystykę (pokrywa się szlachetną patyną), dodaje mu z pewnością atrakcyjności. Kolejnym atutem sosny jako materiału na drewniany stół jest jej stosunkowo niska waga. W efekcie, sosnowe stoły i krzesła są wyjątkowo lekkie w transporcie i idealnie nadają się dla osób, które lubią częste przemeblowania.

Dębowy stół drewniany

Drugi materiał, z którego przeważnie wykonany jest stoły: drewno, to dąb. To królewskie drzewo rośnie niezwykle powoli, dlatego też w przeszłości wyroby z drewna dębowego były uważane za wyjątkowo cenne. Stół dębowy będzie idealnym meblem wielopokoleniowym. Wyższa cena zakupu zwróci się wielokrotnie dzięki nadzwyczajnej trwałości drewna, z którego nasz stół będzie wykonany.

Stół kuchenny dębowy pełen zalet

Stół kuchenny dębowy, podobnie jak inne meble wykonane z tego szlachetnego drewna, będzie służył i cieszył oko przez długie lata. Trwałość to największa zaleta dębiny. Oprócz niej, warto także wymienić:

  • Elegancki wygląd drewna sprawi, że stół może stać się najważniejszą dekoracją kuchni.
  • Uniwersalny kolor to cecha, dzięki której stół drewniany z dębu będzie pasował do wielu stylów aranżacyjnych.
  • Odporność na ścieranie zagwarantują piękny wygląd blatu przez długie lata.

Stół kuchenny dębowy w różnych stylach

Stoły i inne meble dębowe zwykle mają masywną budowę i lekko rzeźbione elementy. To sprawia, że pasują do aranżacji z klasyczną nutą. Stół dębowy pasuje także do kuchni angielskiej, a w wersji bielonej — do prowansalskiej. W kuchniach z nowocześniejszą duszą stół dębowy może stać się kontrapunktem dla minimalistycznych mebli. Coraz częściej produkuje się dębowe stoły drewniane o minimalistycznej formie. Takie meble pasują do wszystkich nowoczesnych aranżacji, w których na pierwszym miejscu stawia się trwałość i jakość wykonania wyposażenia.

Blaty dębowe do łazienki

Otaczający umywalkę blat narażony jest na stały kontakt z odpryskującą wodą. Ze względu na to szafki łazienkowe najczęściej przykrywa się blatami kamiennymi. Obecnie, dzięki zaawansowanym procesom obróbki drewna oraz specjalnym mieszankom lakierów i impregnatów, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby nieco urozmaicić wystrój łazienki. Odpowiednio zabezpieczony blat nie będzie wchłaniał wilgoci i będzie odporny na wypaczanie. Dębowe blaty są idealną propozycją dla osób ceniących praktyczny i ponadczasowy design. Są wytrzymałe, stabilne, a jednocześnie eleganckie. Można je też wielokrotnie odnawiać nakładając nową warstwę lakieru lub oleju do drewna.

Blaty dębowe do kuchni dodatkiem do stołów drewnianych

Blaty z drewna dębowego są idealnym dodatkiem do kuchni. Są stabilne i odporne na zarysowania. Można zestawić je z klasycznymi szafkami o tradycyjnym designie, na przykład w ciepłym, beżowym kolorze. Aranżację warto uzupełnić o inne elementy drewniane, takie jak panele ścienne lub lampy, a także dodatki wykonane z wikliny — praktyczne kosze i osłonki na doniczki. Dzięki takim zabiegom kuchnia zyska przytulny, rustykalny charakter. Jeżeli zależy nam na bardziej nowoczesnym wnętrzu, blat z drewna warto połączyć z szafkami o wykończonych na wysoki połysk frontach.

Drewno to bardzo trwały i elegancki materiał. Warto wybierać do domu zrobione z niego meble, np. stoły drewniane.