Stołki barowe

72 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Wysokie stołki barowe – krzesła klubowe

Popularne krzesła klubowe to tak zwane hokery, czyli wysokie krzesła przypominające stołki barowe. Hokery doskonale wyglądają obok barku kuchennego, obok wysokiego stołu a nawet przy specjalnie zaaranżowanym bufecie. Warto dodać, że wysokie krzesła klubowe są bardzo wygodne – a to za sprawą ergonomicznego podnóżka zamontowanego u podstawy. Takie modele najlepiej sprawdzą się w aranżacjach nowoczesnych i loftowych. Jednak proste drewniane hokery można także dobrać do wnętrza w stylu skandynawskim. Kupując wysokie krzesła klubowe, warto zwrócić uwagę, czy podstawa mebli jest solidnie wykonana, gdyż to dzięki niej mebel jest stabilny i bezpieczny.

Stołki barowe a krzesła kuchenne obrotowe

Krzesła obrotowe zazwyczaj kojarzą się z biurowymi, dużymi modelami mającymi podłokietniki oraz wysokie oparcie. Tego rodzaju meble jednak nie sprawdziłyby się w kuchni. Do tego pomieszczenia przeznaczone są krzesła obrotowe zwane hokerami. To meble, które zachwycają oryginalnym wyglądem oraz funkcjonalnością. Hoker kuchenny to świetne rozwiązanie zwłaszcza do niewielkich kuchni, w których nie ma miejsca na ustawienie dużego stołu kuchennego. Najczęściej mają jedną nogę, niewysokie oparcie, obrotowe siedzisko z regulacją wysokości, dzięki czemu każdy może dopasować to krzesło do własnych potrzeb. Niektóre modele mają zamontowane podłokietniki, jednak są one wąskie i nie zajmują dużo miejsca. Ponadto tego rodzaju krzesła kuchenne obrotowe stylowo się prezentują i nadadzą odrobinę elegancji każdemu wnętrzu.

Wysokie stołki barowe – wymiary

Stołki barowe dostępne są w wielu różnych rozmiarach.

  • Wysokość siedziska – krzesło do kuchni powinno mieć siedzisko minimum 30 cm poniżej blatu, wyspy lub bufetu, dzięki czemu osoba siedząca będzie mogła wygodnie ułożyć na nich ręce, jak i przyjąć odpowiednią pozycję.
  • Oparcie – ważne, aby krzesło było odpowiednio wyprofilowane. Zasada jest prosta: im wyższe oparcie, tym wygodniej się siedzi. Nowoczesne krzesła kuchenne posiadają wysokie podpory. Popularnymi modelami tego rodzaju są modele na drewnianych nogach ze skórzanym siedziskiem i długim oparciem wykonanym z tego samego materiału. Można je wpasować niemal do każdej aranżacji. To ponadczasowy wybór!

Stołki barowe a hokery obrotowe w różnych stylach

Hoker obrotowy będzie idealnym meblem dla wnętrza urządzonego w stylu industrialnym, inspirowanym miejskim stylem życia i surowymi wnętrzami budynków przemysłowych lub fabryk. Warto więc wybrać stołek z ciemnego drewna lub obity metalicznie połyskującą, ciemną skórą, Będzie komponował się ze stonowanymi barwami wnętrz i równoważył dodatki w żywszych kolorach, takich jak czerwień lub żółty.

Hoker obrotowy okaże się doskonałym wyborem dla wnętrza w stylu retro. W przeciwieństwie do stylu industrialnego, w tym przypadku można odważyć się na hoker utrzymany w żywych, optymistycznych kolorach, takich jak żółty, czerwony lub pomarańczowy. Taki stołek barowy wykonany z drewna, plastiku lub skóry będzie stylowym uzupełnieniem dla kolorowych ścian, geometrycznego wzornictwa i nieszablonowych dekoracji, przywodzących na myśl prace Andy’ego Warhola.

Odkryj nasz szeroki asortyment stołków barowych na WestwingNow i kup swój ulubiony model!