Krzesła

404 Produkty
Sortuj według

Krzesła w pracy

Krzesła biurowe to meble, na których siedzimy przez większość dnia. Warto wybrać najwygodniejszy model. Wygodne krzesła biurowe sprawią, że będzie można skupić się na pracy, a nie na bolącym kręgosłupie. Warto pamiętać jednak, że komfort i estetyka nie muszą się wzajemnie wykluczać. Krzesła konferencyjne są obecne najczęściej w większych przestrzeniach biurowych. Można je również spotkać w gabinetach i pomieszczeniach, w których pojawiają się kilkuosobowe grupy albo też odbywają narady. Wygodnym rozwiązaniem w Sali konferencyjnej będą krzesła obrotowe, które muszą być trwałe i solidne, dlatego ich rama powinna być zbudowana z wysokiej jakości metalu. Jeśli chodzi o tapicerkę, producenci proponują różne materiały – od skóry naturalnej przez ekologiczną aż po włókna naturalne i syntetyczne.

Kolorowe krzesła

Kolory mają za zadanie wyróżnić i podkreślić przedmiot. Nadać klimatu, a także ożywić wnętrze. Przykładowo miętowe krzesło najlepiej ujawnia swój urok, jeśli inne meble i dodatki utrzymane są w takich barwach, jak biel, kremy czy beże. Pomarańczowy kolor krzesła do kuchni to prosty sposób na przełamanie standardu to wprowadzenie tej intensywnej barwy do pomieszczenia.

Krzesła a style

 • Krzesło w stylu skandynawskim to połączenie minimalizmu z klasyką. Powinno stanowić ozdobę wnętrza, ale być jednocześnie proste, a zarazem eleganckie. Tego typu krzesła występują w stonowanych kolorach. Kiedy dodamy do powyższych cech jeszcze wygodę, otrzymamy idealne skandynawskie krzesło.
 • Krzesła w stylu glamour, obite pluszową tapicerką błyszczącą i mieniącą się kolorami, pięknie zaprezentują się zarówno we wnętrzach, w których dominuje biała barwa, jak i w ciemniejszych pomieszczeniach. Barwne krzesła w tym stylu będą jak perełki dopełniające całą kompozycję wnętrza.
 • Krzesła w stylu rustykalnym, choć dziś nie zawsze wychodzą bezpośrednio spod rąk stolarzy, to jednak formą i dekorem są głęboko zakorzenione w tradycji. Wykorzystane z umiarem i dobrym smakiem takie krzesła nadadzą wnętrzu ciepła i przytulności. Styl rustykalny, kojarzony jest z łagodnymi emocjami, spokojem, sielanką, oraz potrzebą włączenia w codzienne życie odrobiny natury.

Jak uszyć pokrowiec na krzesło – przygotowanie

Samodzielnie wykonany pokrowiec na krzesło, pozwoli lepiej wyrazić „swoje Ja” i doda wnętrzu wyjątkowego, emocjonalnego wyrazu. Każde rękodzieło wymaga odpowiedniego przygotowania, zatem podstawą rozpoczęcia pracy będzie zdjęcie miary z krzesła, dla którego planujemy uszyć pokrowiec Należy uwzględnić następujące miary: długość i szerokość siedziska, wysokość i szerokość oparcia (jeśli oparcie rozszerza się ku górze, to trzeba zmierzyć je na różnych wysokościach), a także wysokość od siedziska do podłogi lub do miejsca, w którym ma się kończyć pokrowiec. Do samego procesu szycia potrzebne będą:

 • Maszyna do szycia
 • Nożyczki
 • Igła i nici
 • Linijka i/lub centymetr krawiecki
 • Ołówek lub flamastry
 • Szpilki

Po przygotowaniu potrzebnych akcesoriów i wybraniu należy wymierzyć i wyciąć fragmenty tkaniny na oparcie, siedzisko, falbanki plus dwa na ewentualne kokardy. W przypadku krzeseł, których siedzisko rozszerza się ku górze, dobrze jest także wszyć zamek – to ułatwi zakładanie i zdejmowanie pokrowca. Kolejno:

 • Obszycie falbanki i przyczepienie jej szpilkami do krzesła
 • Połączenie falbanki z częścią pokrowca na siedzisko – i potem przewrócenie jej na „prawą” stronę
 • Obszycie części na oparcie, przewrócenie na „prawą” stronę i połączenie jej z resztą materiału, tak aby pokrowiec na krzesło był spójny

Zdecydowanie najlepsze dla siebie krzesła znajdziesz na WestwingNow!