Rozmiar
  Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!

  Stoły: czarny

  25 Produkty
  Sortuj: Popularność
  Filtr
  Czarny

  Czarne stoły - nie tylko dla odważnych.

  Czy trzeba mieć dużo odwagi aby zdecydować się na czarny stół? Niekoniecznie, mocny kolor zawsze można złagodzić za pomocą stonowanych dodatków – począwszy od krzeseł, po akcesoria, takie jak podkładki pod talerze, serwetki, a także... zastawa. Czerń to kolor szykowny i elegancki. Tak samo działa czarny stół we wnętrzu. Zadbajmy jednak o to, by reszta aranżacji była w stonowanych, jasnych barwach. Wówczas nasz czarny stół będzie wyrazistym elementem dekoracyjnym takiego wnętrza. O charakterze aranżacji przesądzi nie tylko kolor tego mebla, lecz i materiał, z jakiego został on wykonany.

  Czarne stoły – z jakiego materiału

  Najbardziej eleganckie są stoły drewniane. Spośród licznych gatunków stoły najczęściej wykonuje się z drewna dębowego, bukowego, jesionowego. Buk jest bardzo łatwy w obróbce. Bez obawy o utratę naturalnych właściwości, można go pokrywać bejcami i lakierami w różnych barwach. Stąd też nierzadko czarne stoły drewniane wykonane są właśnie z drewna bukowego. Stoły robione są także z metalu, szkła i nowoczesnych tworzyw sztucznych. Wybór materiału, z którego będzie mebel jest uzależniony od miejsca, w którym ma on stanąć. Stoły drewniane są idealne w klasycznej jadalni i salonie. Metalowe sprawdzą się we wnętrzu industrialnym. Czarne stoły z tworzywa sztucznego znajdziemy najczęściej na tarasach i w ogrodach.

  Czarny stół kuchenny

  Niezależnie od wyglądu, czarny stół kuchenny będzie funkcjonalny i wygodny, gdy spełni kilka warunków. Blat stołu powinien się znajdować na wysokości 70-75 cm, tak, aby osoba siedząca swobodnie mogła oprzeć łokcie na jego powierzchni. Minimalna długość blatu dla jednej osoby to 60 cm, jednak żeby czuć się w pełni komfortowo lepiej przeznaczyć 70 cm na jedno miejsce. Żeby ustawić nakrycie dla jednej osoby potrzebujemy przynajmniej 40 cm głębokości blatu. Musimy pamiętać też o tym, aby na środku blatu znalazło się też miejsce na serwowanie potraw. Inną, równie istotną kwestią, jest materiał, z którego został wykonany blat kuchennego czarnego stołu. Drewniane modele elegancko wyglądają, jednak bardziej praktyczne są blaty laminowane. Są one dostępne w wielu kolorach, wybór czarnego blatu nie sprawi nam więc żadnego kłopotu. Ponadto laminat jest odporny na uszkodzenia oraz wysoką temperaturę, a cena tego materiału nie jest wysoka.

  Stół kuchenny czarny w różnych stylach

  Czarny stół pomimo, że jest dość ekstrawaganckim dodatkiem, poprzez dekoracje i akcesoria może sprawdzić się w różnorodnych wnętrzach.

  • Stół kuchenny czarny w stylu nowoczesnym – w takiej stylizacji doskonale wygląda zarówno prosty, drewniany czarny stół, jak i model ze szklanym blatem na metalowych nogach. W zależności od wielkości kuchni, można wybrać stół kwadratowy, okrągły lub prostokątny. Jeżeli pozwala nam na to miejsce, ciekawą propozycją jest kształt owalny. W ofercie czarnych stołów do kuchni znajdują się także modele na jednej nodze. Aby sprawnie wkomponować mebel w naszą kuchenną przestrzeń, możemy dobrać krzesła o finezyjnym kształcie bądź kontrastującym kolorze. Ciekawy efekt można otrzymać, dobierając krzesła w dwóch barwach – na przykład dwa białe i dwa czarne.
  • Czarny stół kuchenny w stylu retro – drewniany stół z finezyjnymi nogami będzie sercem kuchni retro. Eleganckie zdobienia nóg i kantów podkreślą jego charakter. Doskonale zaprezentuje się on w ciemnym drewnie. Aby zadbać o surowiec i dłużej cieszyć się pięknym meblem, warto zabezpieczyć go lakierem. Pozwoli to również na łatwiejsze utrzymanie w czystości. Innym pomysłem na aranżację czarnego stołu w kuchni, jest zastosowanie mebli postarzanych. Dzięki takiej charakteryzacji wnętrze zyska na elegancji.
  • Stół kuchenny czarny w stylu industrialnym – połączenie koloru czarnego z elementami metalowymi będzie dobrze komponowało się w stylu industrialnym. Stół może być drewniany, lub szklany, w zależności od upodobań. Częstym połączeniem jest matowy, czarny, szklany blat na metalowym stelażu lub finezyjnej nodze.
  • Stół kuchenny czarny w stylu skandynawskim – pomimo, że styl skandynawski głównie kojarzy się z jasnymi kolorami i meblami, odpowiednio zestawione meble i dodatki, mogą pozwolić na wprowadzenie czarnego stołu do kuchni. Ważne jednak, by pomimo barwy, mebel ten nie wydawał się zbyt ciężki czy masywny. Rozwiązaniem będzie stół z cienkim blatem, bez zbędnych zdobień, na nogach w kolorze naturalnego drewna. Jego wizerunek z pewnością ocieplą szklane dodatki np. wazon na stole. Do czarnego stołu doskonale pasować będą także plastikowe krzesła na drewnianym stelażu.