Stoły: lite drewno

LP_Geschenketipps_Desktop
28 Produkty
Sortuj według
shop-to-club

Stoły z litego drewna w kuchni – zalety

Drewno, z którego zostały wykonane stoły kuchenne, ma właściwości antybakteryjne, dlatego gwarantuje bezpieczeństwo dla zdrowia, a także posiada właściwości higroskopijne, dzięki którym utrzymują odpowiednią wilgotność powietrza w domu. Meble z litego drewna są również ekologiczne, stabilne, miłe w dotyku oraz łatwe w renowacji. Można je poddawać dowolnej obróbce, co daje duże możliwości aranżacyjne. Stoły kuchenne z litego drewna nie elektryzują się, dzięki czemu osadza się na nich minimalna ilość kurzu. Lite drewno ma taką samą fakturę na powierzchni, jak i wewnątrz. To sprawia, że w przypadku ewentualnego uszkodzenia mebla można go łatwo wyszlifować. Jednak stoły te są niezwykle trwałe, więc takie czynności to rzadkość.

Jednym z najistotniejszych zalet mebli wykonanych z litego drewna to ich niepowtarzalny charakter. Dzięki nim pomieszczenie staje się szlachetne, przytulne i aż chce się w nim przebywać. Taki mebel jak stół powinien być solidny, ale i atrakcyjny dla oka. Obie te zalety mają stoły kuchenne z litego drewna!

Stoły z litego drewna - dębowa trwałość

Epoka mebli dębowych trwała przez średniowiecze i renesans. Okazałe stoły dębowe królowały w przestronnych salach jadalnianych. I także dzięki temu można mówić o ich długowieczności – znaczna część dotrwała do naszych czasów. Dąb był i jest bardzo ceniony za trwałość, a także odporność na grzyby i szkodniki. Jest jednak dość trudny w obróbce, dlatego rzadko jest dekorowany, co akurat ma duże walory estetyczne – naturalne i nieco surowe odcienie drewna są eleganckie i przytulne. W XVII wieku dąb został częściowo wyparty przez orzech, jednak na dobre wrócił do wnętrz już w XIX wieku wraz z popularnością stylów historycznych. Dziś kochają go zarówno miłośnicy tradycji, jak i minimalistycznej nowoczesności.

Kto powinien zdecydować się na stół z litego drewna?

Planując aranżację przestrzeni jadalnej, warto pokusić się o nabycie stołu wykonanego z litego drewna. Naturalnym otoczeniem dla masywnych, drewnianych stołów są wnętrza urządzone w stylu rustykalnym. Z kolei w połączeniu z krzesłami o barwnych obiciach i niebanalnymi dodatkami, stół taki doskonale wkomponuje się w pełną ciepła i charakteru aranżację etniczną. Mebel ten sprawdzi się również w eleganckich, pałacowych wnętrzach, stanowiąc ciekawy kontrast dla szykownego, kryształowego żyrandola. Połączenie motywów rustykalnych z luksusowymi akcentami pozwala na uzyskanie wrażenia swojskości, ale w eleganckim wydaniu. Stoły z litego drewna świetnie wyglądają także w nowoczesnych wnętrzach. Dzięki temu jadalnia urządzona w monochromatycznych odcieniach nabierze charakteru i wyrazu. Naturalna struktura stołu z litego drewna, którą wyraźnie można podziwiać w minimalistycznych aranżacjach, w subtelny sposób przełamie przemysłowe kształty i kolorystykę.